BMW 318 GT , 2013 - panorama

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

aira26 napísal:Oco 13, ja ti želám všetko dobre do života. A hlavne zdravicko ;)
Pekný deň
Super aira26....ako keby si ho poznala osobne,máš velku pravdu
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ale zasa prečo by nevyskúšala pohľadať, neverím že výrobca si necháva vyrobiť 10 druhov skiel a že nikde nenájde aké potrebuje. Ja by som hľadal rovnako.... od Poliaka som za bagateľ kúpil karosárske diely na toyotu a doporučím to každému lebo tie ceny origo z predajne sú absolútne mimo realitu. Aut je ako smetí a povedzme si bmw nie je žiadna špecialita
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Dovolím si drobný príspevok k cenám náhradných dielov.
Podarilo sa mi pred pár dňami na aute poškodiť diel karosérie.
Vo VW mi povedali že vraj 485 Euro, v Škoda to isté za 440.
Zháňal som aj pomimo a včera som dostal ponuku na taký istý originálny diel za 60 euro, legálnou cestou, objednaný predajcom dielov.
Až sa mi nechce veriť že to dobre dopadne, ale ak áno, potom aký má význam sa obracať na všelijaké „autorizované“ servisy automobilových značiek ?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Pre priklad egr ventil pre vw group kupuju predajcovia dielov priamo od autorizakov a predavaju ho s nie malou prirazkou. Clovek zavola do predajne dielov a mu povedia 400 a povie si ku.va kolko to asi stoji v autorizaku potom? v autorizaku to stoji 250. Clovek zavola do predajne dielov velkej predajne ziadna sranda a je iba originalny diel a cena je 93 v autorizaku je 75 a ja ako sukromna osoba po rychlo vybudovanych dobrych vztahoch to mam za 67, nie je o com. Ta cena za 485 alebo 440 a zrazu za 60 original je nezmysel/podvod. Lebo originalny diel stale pochadza od fabriky nech si importer prida kolko chce ale tolko urcite nie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie vo všetkých autorizovaných servisoch sú ochotní poskytnúť obj. číslo. A prečo by to aj robili, že s tebou zabijú čas a ty si to objednáš inde?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

xentry napísal:Pre priklad egr ventil pre vw group kupuju predajcovia dielov priamo od autorizakov a predavaju ho s nie malou prirazkou. Clovek zavola do predajne dielov a mu povedia 400 a povie si ku.va kolko to asi stoji v autorizaku potom? v autorizaku to stoji 250. Clovek zavola do predajne dielov velkej predajne ziadna sranda a je iba originalny diel a cena je 93 v autorizaku je 75 a ja ako sukromna osoba po rychlo vybudovanych dobrych vztahoch to mam za 67, nie je o com. Ta cena za 485 alebo 440 a zrazu za 60 original je nezmysel/podvod. Lebo originalny diel stale pochadza od fabriky nech si importer prida kolko chce ale tolko urcite nie.
- to sa dá čakať že pri origo diele všeobecný predajca nemusí byť lacnejší ako samotný autorizovaný servis. To sme už pomaly pri téme Prečo mám ako majiteľ preplatiť za diel mechanikovi ktorý kúpi diel za 40, mne účtuje 60 a ja ho reálne kúpim aj za 30.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

wilz napísal:Dovolím si drobný príspevok k cenám náhradných dielov.
Podarilo sa mi pred pár dňami na aute poškodiť diel karosérie.
Vo VW mi povedali že vraj 485 Euro, v Škoda to isté za 440.
Zháňal som aj pomimo a včera som dostal ponuku na taký istý originálny diel za 60 euro, legálnou cestou, objednaný predajcom dielov.
Až sa mi nechce veriť že to dobre dopadne, ale ak áno, potom aký má význam sa obracať na všelijaké „autorizované“ servisy automobilových značiek ?
- ono by to chcelo mať obe kusy v ruke a porovnať či sú ozaj "zhodné". Tieto astronomické rozdiely v cenách len dokazujú hamižnosť v tejto spoločnosti. Servis akýkoľvek by mal zarobiť na práci - ja rád zaplatím za kvalitnú prácu, za skúsenosti, za vedomosti, ale prečo by som mal preplácať za materiál?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

xentry napísal: Ta cena za 485 alebo 440 a zrazu za 60 original je nezmysel/podvod. Lebo originalny diel stale pochadza od fabriky nech si importer prida kolko chce ale tolko urcite nie.

No už som aj oľutoval že som napísal, čo som napísal, kedže je to zatiaľ v riešení.
Ale nevymyslel som si to, dám zprávu ako to dopadlo, lebo samému mi to je ťažko uveriteľné.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Objednavacie cislo, oem cislo dielu vsak je to to iste. Onjednava sa diel, ktoreho cislo je xxx. Kupit si to moze clovek kde chce ko chce este treba aj dodrzat nalezitosti montaze co tiez moze obnasat dalsie diely a spravny postup. Kupit jeden diel nemusi byt vsetko, okolo k montazi moze byt potrebnych xy veci, ktore sa niekedy predavaju len ako spolu k ziadanemu dielu.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

xentry napísal: Ta cena za 485 alebo 440 a zrazu za 60 original je nezmysel/podvod.

Tak dnes mi došiel ten diel, bol objednaný na moje VIN, cena 60 euro.
Jedná sa o prednú stenu – nosič chladičov VW Touran. Je to veľkorozmerový plastový výlisok, na pohľad nie je zjavný rozdiel medzi tým pôvodným od výroby auta.
Samozrejme si nemyslím že to nutne musí byť originalny diel pochadzajúci od fabriky, resp. výrobok od pôvodného dodávateľa tohto dielu do fabriky kde auto vyrobili.
Ale zároveň, s ohľadom na veľkosť a zložitosť výlisku je vylúčené, aby si niekto dal extra vyrobiť takú formu na plasty, aby na nej produkoval „neoriginálne“ diely, zvlášť ktorých potreba ako ND je minimálna, veď na koľkých autách si majiteľ dáva tento diel vymeniť ?
Zrejme teda po absolvovaní určitého počtu výliskov alebo po skončení výroby toho modelu, predal pôvodný výrobca tú plastovú formu niekomu ďalšiemu, ktorý občasne tých zopár výliskov ďalej vyrába a lacnejšie predáva.
Iná vec je že som dostal aj ďalšiu ponuku na dodanie zrejme toho istého dielu, ale za cenu 100 až 140 eur. Ten rozdiel je čistý zisk ponúkajúceho.
Takže moje resumé je takéto : takmer určite sa jedná o výlisok z pôvodnej originálnej formy pre ten diel, kto to vyrába neviem, ale s ohľadom na priepastný rozdiel voči cene vo VW, to pre mňa ako zákazníka nie je vôbec podstatné.
Je mi jasné že nie u všetkých kategórií náhradných dielov to takto funguje, ale v tomto prípade je potešenie na mojej strane.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Potreba výmeny chladičovej steny je minimálna? Lebo autá zvyčajne búrajú na bok a zadok? Každý troška väčší ťukanec na predok končí výmenou chladičovej steny! Kým boli plechové dali sa ešte v niektorých prípadoch narovnať, plastové sa ale lámu, tam oprava neprichádza do úvahy. :3020:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No to je pravda, kedysi som nie raz kladivom pomáhal prednej stene do správnej pozície.
Ale celková potreba tých plastových predných stien voči počtu vyrobených áut asi nebude nejaké závratné číslo.
Alebo je ešte iné vysvetlenie tej ceny ?

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných