Audi A4 avant B7 , 2005 - nefungujú predné strierače

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kika1710
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.05.2020 16:39
Zdieľať na Facebook

Audi A4 avant B7 , 2005 - nefungujú predné strierače

Príspevok od používateľa Kika1710 »

Dobrý deň, prestali mi fungovať predné stierače. Fungujú len ak je páčka úplne na najvyššom stupni rýchlosti stierania inak nie. Ostrekovače fungujú len stieranie nie. Zadné fungujú bez problémov. Prosím Vás čo by to mohlo byť? V servise si s tým tiež nevedeli dať rady.

Audi A4 avant B7 1.9TDI 2005
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

dobrý deň spínam sa základnú otázku , v servise skontrolovali aspoň či neje zadretý mechanizmus stierania ? Ak ANO a ide lanko tak môže tam byť niekoľko príčin v elektrických obvodoch a však bez merania už je ťažko hádať.
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magiceye »

Choroba vw group....Mal som to iste na b5.Problem bol v motorceku stieracov.Osky na tom mechanizme stieracov sa za tie roky neotacaju lahko a zoderu ozubene koliecko v motorceku a preto ti ide len na jednej pozicii.To koliecko je z plastu,mal som to rozobrate.Treba cele rozobrat,tie osky premazat a novy motorcek.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

zacal by som packou, ale predpokladam ze servis ju uz vymenil
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak už choroba,tak zo zanedbania.Pretože aspoň raz za desať rokov sa patrí mechanizmus dopodrobna rozobrať vyčistiť a premazať,a to aj vtedy ak mu vonkoncom nič nie.A robí sa preto aby ani ďalej nebolo,alebo pri zmene majiteľa že áno.A sú aj zložitejšie mechanizmy a chce to len sa starať ešte v čase plne bezproblémovej prevádzky.
[img]https://i.postimg.cc/0rD5TMHB/IMG-0195.jpg[/img]
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magiceye »

Mate pravdu,zo zanedbania,ale vela ludi o tom nevie a ako citam,tak ani v servisoch o tom nevedia...inak doplnim,motorcek si kup original,pravdepodobne tam mas valeo,lebo sa moze stat,ze ti nepojde ciklovac ako mne.Chcel som usetrit a este som aj preplatil,lebo som kupoval dva motorceky....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Choroba zo zanedbania?
Aspon raz za 10 rokov rozobrat podobrobna?
Inde to funguje desatrocia bez problemov. To aby clovek stale nieco dopodrobna rozoberal a skladal, len aby s tym v servise neustale trcal a robil nieco preventivne, inokedy riesil poruchu a popri tomu este bezne opotrebitelne veci, samozrejme a aj naplne, filtre riesil.
Kedy to auto potom ma jazdit?
Tazko tu sudit, ze ci je chyba v elektrike (napr. rele atd.) alebo problem mechanicky (zatuhnutie, korozia atd) ked neni ziaden podrobnejsi opis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možeš si vybrať.Buď to budeš robiť až sa pokaká,a to si nevybereš ani kedy ani kde.Alebo,sobotu nedelu miesto karčmi si to dáš do poriadku vtedy keď sa ti chce.Ludia ktorým sa nikdy nechce musia brať druhú variantu.Nie je to povinnosť,každý ako chce a ako vie
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných