Mercedes E 270cdi , 2003 - oprava sbc bŕzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

xentry napísal:Seven549 ani z lietadla si nevidel SBC system jeho diagnostiku a funkciu a pracu tak nerozpravaj tu sprostosti, toto forum je nenormalne.
ale ty si k tomu nenapisal nic len frfles akoze naco sa vobec ozyvas.radsej len citaj.forum je slobodne.mne staci otovrit kapotu a vidim co to ten mercedes alebo hociake auto ma.to ci tam dali k tomu 25 milionov riadiacich jednotiek 25 milionov servomotorcekov mna uz nezaujima.zakladny princip toho fungovania je rovnaky.za 50 rokov sa nic v autach nezmenilo.

s tymi bateriami je to tak ze slaba bude vzdy zmykat tu silnejsiu.malo by tam byt odpojovacie rele ktore ich rozpoji po vypnuti motora a nebude vybijat tu velku.da sa to jednoducho zmerat.ale ci to ten 16 rocny mercedes ma ja uz netusim.na to si tu ty a mozes kludne ma poopravit.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Necham to na teba a rad sa nieco priucim, bohuzial som nedospel zatial do stadia, ze staci pohlad pod kapotu, ten nestaci ani inzinierom z automobilky. Ked sa da vsetko jednoducho merat tak by im mohol dat nejaky postup ako je to spravne.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pozri zaklad aut je stale rovnaky len sa to stale doplna o nejaku elektroniku,pouziju iny nazov aby to znelo dolezito a suciastky stale vyzeraju inac.

ale kdesi tu vyzsie som postrehol ako jeden napisal ze to sbc ma elektricky brzdovy pedal.to uz netusim ci to ma a ci vobec take nieco existuje ale taka vec ako riadenie a brzdy by mali byt stale nechanicky ovladatelne v pripade ak zlyha ta technika.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ci to ma elektronicky brzdovy pedal? Vsetko je tam elektronicke, rychlost povolenia plynoveho pedala /rychlo pustis automaticky zacina brzdit/, sila a rychlost stlacenia brzdoveho pedala, rozsah kontrolovany v milimetroch, kontroluje to teplotu brzd, pri teste tlakoveho zasobnika to kontroluje teplotu, ktora musi byt splnena, susi to brzdove kotuce v komunikacii od intenzity stierania stieracov, ma to vlastny CAN pre komunikaciu medzi castami brzdoveho systemu, kontroluje to vzduch v systeme, brzdna sila sa rozdeluje podla podreby predok zadok alebo strany v komunikacii s ostatnymi systemami brzd, snimacmi naklonu a zrychlenia, mal by si si vyskusat test na pritomnost vzduchu, neodvzdusnis to bez diagnostiky, 100bar ide von cez odvzdusnovak pri odvzdusneni, test systemu pri kazdom prebudeni systemu tlaky, ventily atd., test systemu zakazdym po niekolko stlaceni brzdoveho pedalu pocas jazdy, ak system zlyhava otvara sa zvlastny okruh na predne brzdy, pricom tlakove senzory stale podavaju informacie SBC jednotke ale brzdy uz nie su elektronicky riadene a to je "velmi stary" system. Nechci vidiet modernu elektraren na diagnostike.
pixie1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.08.2010 14:06
Zdieľať na Facebook

Dnes mi prisiel modul na reset sbc z ebay

Príspevok od používateľa pixie1 »

Mne ten sbc reset tool zafungoval na 1* uz ho nebudem potrebovat. Ak by mal niekto zaujem tak ho posuniem za symbolicku sumu.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných