Kooperativa, PZP, zver, parciálna škoda, oprava

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wasted2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.04.2019 16:11
Zdieľať na Facebook

Kooperativa, PZP, zver, parciálna škoda, oprava

Príspevok od používateľa wasted2 »

Zdravím
Chcel by som sa opýtať, či náhodou niekto v blízkej dobe neriešil stret so zverou v Kooperative.

Škoda bola technikom vyčíslená ako totálna škoda, avšak z Kooperativy mi prišiel papier o parciálnej škode a momentálne žiadajú odo mňa faktúry za opravu auta.

Moja otázka znie, keď si dám opraviť auto v autorizovanom servise, preplatia mi celú sumu? alebo mi pošlú smiešne peniaze a ostatok si budem musieť doplatiť? Havarijnú nemám a stret so zverou mám v zmluve len ako verejný prísľub.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

priamu skusenost nemam ; navrhoval by poziadat autorizovany servis o stanovisko ; ak maju zmluvu s danou poistovnou, urobia ti obhliadku, stanovia vysku skody, dohodnu postup s poistovnou (napr. kryci list, teda prislub ze poistovna to zaplati v takej vyske ako oni budu ziadat a ty sa teda s nicim nemusis natahovat), atd, atd.

Ak autorizovany servis nema zmluvny vztah s konkretnou poistovnou, tak to bude komplikovanejsie ; avsak 99.9% servisov s 99.9% poistovnami ma pouzatvarane dohody. Je to pre nich oooooobrovsky business.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Pre toto som zrušil v Kooperatíve aj PZP aj Hav. poistku.Stret so zverou len do 250€ a aj to len s príslubom,čo znamená že nie sú povinný nič platiť. Všetko je na ich dobrej vôli.Prírodné katastrofy nezahrňajú krupobitie,čo je základ tohto poistenia. Ale to vám nikto nepovie pri uzatvorení poistky.Dobre že som na to prišiel necelý mesiac po uzatvorení,hneď som rušil bez vysvetlenia. Mal som tam obe poistky, robil mi ich kamarát a keď som ich zrušil bol dosť naštvaný, ale keď som mu všetko vysvetlil tak sa upokojil a povedal že mám pravdu a ide im len o to, aby mali s toho hlavne zisk. Ešte k tomuto. Mal som po 2 týždňoch na novom aute malú škodu,praknutý jeden plast, tak som si to dal opraviť cez Hav.poistku a hneď ma upozornili že na ďalší rok mi pôjde poistka hore asi o 200€.Tak veľa šťastia pri vybavovaní.
Cukito
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.03.2009 20:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cukito »

Kolko mas strop pri tom pripoisteni k PZP? Myslim max plnenie pri nehode sposobenou zverou...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že mp3turbo poradil kompetentne, iné sa tam veľmi nedá vymyslieť.
Konečne máš len PZP, takže pokiaľ to v poistnej zmluve nie je výslovne uvedené, tak poisťovňa nie je viazaná aby ti všetko zaplatila, PZP je z princípu určené na náhradu škody, ktorú ty spôsobíš niekomu inému.
Ak máš v zmluve nejaký všeobecný „verejný príslub“ pre prípad stretu so zverou, tak zrejme poisťovňa ti niečo uhradí, ale počítať s plnou náhradou zrejme nemôžeš.

Ku strelecbn : nerozumiem dosť dobre, prečo ťa poburuje že u poisťovne „ide im len o to, aby mali s toho hlavne zisk“. To je predsa úplne prirodzené, kvôli tomu vznikli, charitu robí niekto iný. No a keď štát rezignoval na náhradu škôd so zverinou, tak jediná cesta je havarijné poistenie.
Tým sa vôbec nezastávam Kooperativy, sám som od nich po čase odišiel, ale nemyslím že ostatné poisťovne by robili nejakú charitu, rozdávať môžu len to čo vyberú od svojich klientov, samozrejme až keď si odoberú svoj nemalý podiel.
A k tej škode ktorú uvádzaš na novom aute : ak si si ju spôsobil sám, je to zo strany poisťovne hnusné jednanie. Ale pokiaľ to spôsobil niekto iný a ty si vedel kto, tak si to mal riešiť cez jeho PZP a len doplňujúco cez tvoju havarijnú poistku, vtedy by ti nehrozili sankciou do budúcnosti.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Ten prasknutý plast som objavil 2 týždne po kúpe auta.Bola to predvádzačka a predajca mi povedal že som si to mal všimnúť pri kúpe auta že oni to určite nespôsobili,alebo nie sú si toho vedomí.Spoluúčasť som mal 150€ ktorú som vyplatil pri výmene dielu. Poisťovňa preplatila 200€.Bola to taká mriežka pred chladičom čo montujú do Fordov kvôli rýchlejšiemu zohriaťiu motora a aerodinamike. Nieje to voľným okom vidieť,musíš sa pozrieť cez mriežku masky.Ja som o tom po kúpe čítal,tak som bol len zvedavý či to tam je.Je to tam a bolo to prasknuté.Nepáčil sa mi ani prístup predajcu ale aspoň mi potom dali zľavu 50€ pri garančke. Tým si tak trochu priznali chybu,no ja som nemal chuť a ani čas sa kôli tomu s nimi dohadovať.Teraz mám PZP v Axe a tam mám garantovanú výšku škody pri strete zo zverou 5000€ a bez prísľubu.Tak isto je tam aj krupobitie, okná do 500€,2x defekt za rok,vandalizmus do 5000€,krádež auta do 5000€,keď spôsobím ja škodu tak mne tiež preplatia opravu do 5000€ a iné, takže také PZP a Hav poistka v jednom. A nehrozí mi po poistnej udalosti navýšenie platby.Takže so zistil že netreba dať na pekné rači kamaráta, ale že treba čítať recenzie poisťovní a čítať čo kto ponúka.Ale človek sa najlepšie učí na vlastných chybách.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nielen o chybach to je, ale aj o cene - ak mas rovnaku cenovku v novej poistovni s ukrutne lepsimi produktami nez v starej poistovni bez akychkolvek nadstandartnych veci, tak to by som sa cudoval.

Ak nova poistka stoji 300 rocne a stara bola za stovku, tam samozrejme niekde musi byt rozdiel.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

PZP sluzi na to ked majitel vozidla spravi skodu niekomu druhemu,aby vyplatila namiesto majitela vozidla.Diva zver v PZP NIE JE!!!K PZP je moznost pripoistenie ako napriklad stret so divou zverou,pripoistenie celkneho skla,vytlk atd.Teda ak mas len PZP ,poistovna neplati ani cent.Ak by si mal havarijne,tak to je uz ine.Vtedy by preplatila skodu do max vysky opravy,teda do 80percent hodnoty tvojho auta.Nad 80perc je uz totalka,vtedy jhe dalsia tarifa.Skusenosti mam dlhorocne,lebo tzijem z opravaut,a spolupracujem s poistovnami.Robim aj poistenia.Ak chces blizsie info napis mi ss,lebo neviem aka je skoda,ake je to auto atd.Inac na margo,kooperativa je najhorsia poistovna.Po oprave chodia skontrolovat aj to,ze ako bolo opravene,striekane,meraju hrubku laku atd.
slovenak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.08.2008 21:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovenak »

V prvom rade si pozrite v zmluve výšku krytia a spoluúčasť. Pozor výška krytia nie je 100% môže byť od 250€ Parciálna škoda znamená , že ak sa škoda navýši v servise čo by len o 1 euro môže to byť totálna škoda - teraz to totálna škoda nie je.
Ak niečo neviete lepšie je zavolať do poisťovne. 0800 120 000
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

avelmak napísal:PZP sluzi na to ked majitel vozidla spravi skodu niekomu druhemu,aby vyplatila namiesto majitela vozidla.Diva zver v PZP NIE JE!!!K PZP je moznost pripoistenie ako napriklad stret so divou zverou,pripoistenie celkneho skla,vytlk atd.Teda ak mas len PZP ,poistovna neplati ani cent.Ak by si mal havarijne,tak to je uz ine.Vtedy by preplatila skodu do max vysky opravy,teda do 80percent hodnoty tvojho auta.Nad 80perc je uz totalka,vtedy jhe dalsia tarifa.Skusenosti mam dlhorocne,lebo tzijem z opravaut,a spolupracujem s poistovnami.Robim aj poistenia.Ak chces blizsie info napis mi ss,lebo neviem aka je skoda,ake je to auto atd.Inac na margo,kooperativa je najhorsia poistovna.Po oprave chodia skontrolovat aj to,ze ako bolo opravene,striekane,meraju hrubku laku atd.
avelmak
To že inzercia je na tomto fore zakázaná,by si ako bývalý moderátor mohol vedieť.Ak nemáš zákaznikov,podaj si inzerát v sekcii inzercia,a nie si ich tu takýmto suterénovým spôsobom naháňať.
ale.ale....ty máš žltú kartu :4090: ....a také kuzlo sa ti ako podarilo,že moja karta prešla k tebe ? :40bd: ...nože sa pochvál....prišiel na psa mráz,že ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Renova - suterénové spôsoby tu zavádzaš ty debatami o nezmysloch (nikasil, gumy na poloosiach). Všetci tu na fore vedia kto je tu z oblasti autoopravárenstva a aj vedia, že ak treba pomôcť na koho sa obrátiť (ty to určite nebudeš)
A keď ja napíšem,že tie vaše premiové črepy vyrábam - tiež naháňam zákazníkov gruppe alebo jaguaru?? :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Milý oco13
Ja si myslím že tento portál je predovšetkým o autách a všetkom čo k nim patrí.Ty v akejkolvek téme máš potrebu všetkých čitatelov informovať kde si a kedy sadil stromy ,pásol kravy a choval svine.Nechám na čitatela,nech si urobí úsudok sám.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tieto informácie ale poskytujem ako reakciu na niečo lol , väčšinou ako prirovnanie k luďom (ten dobytok)
Čitatel si má hlavne urobiť úsudok ako dopadne ak sa s takým ....... ako som ja zrazí v skutočnom živote. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Renova-co mas proti mne?kde vidis moju inzerciu?Kde?V ktorom riadku?Svoje nezmysli si nechaj pre seba.A ze kolko mame roboty o tom ludia,nasi zakaznici velmi dobre vedia,ktori obcas cakaju aj mesiace,nie dni.So svojim pripspevkom som pomahal autorovi.A o karte,kartach tu by sme si mohli svoje vydebatit.Tu uz kazdy dostane kartu,kto ma,mu automaticki zmyznu karty,moderator nadava aby dostal kartu,potom seba vymaze,o tyzden sa vrati.To je forum pre detska aby si to este nevsimol.A ako pisal oco,svoje "vedomosti" si nechaj pre seba,lebo nevies co pises.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní