Ford Focus - alternator

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Ford Focus - alternator

Príspevok od používateľa megosvk »

Ahojte kamarati. Stava sa mi taka vec. Mam focus jednotkovy diesel 1.8tdci 74kW.
Predvcerom som si vsimol svietit kontrolku nabijania akumulatora pocas jazdy, ale nedaval som tomu nejaky vyznam. Dnes okolo obeda som s horkou biedou nastartoval, kontrolka sa zjavila po cca 30 sekundach jazdy. Presiel som kilometer (v meste). Zastavil som na tri minuty a vypol motor a uz som nemohol nastartovat - vybita baterka. Zavolal som kamaratovi, ktory mi doniesol staru baterku, ale cerstvo nabitu, vymebili sme, nastartoval a siel kilometer domov. Kontrolka akumulatora nesvietila. Toto bolo okolo dvanastej. Dnes o piatej som siel 5 km, z toho 4 km mimo mesta a zhruba po 2km mi opat zacala svietit kontrolka akumulatora. Dosiel som tam kde som chcel a ked som po pol hodine chcel ist domu, opat som nemohol nastartovat. Zase prisiel kamarat s mojou nabitou prvou baterkou, nastartoval som a dostal sa domov. Kontrolka akumulatora nezasvietila.
Urcite to nebude baterkou, neverim, ze by dve baterky takto haprovali (ta moja ma navyse len cca rok a pol). Bude to teda alternator. Niekedy sa zapne a niekedy nie a naozaj neviem, od coho to zavisi. Ked ide, kontrolka nesvieti a zvuk motora je taky, aky ma byt. Otacky na volnobehu cca 750-800. Ked vsak nejde, zvuk motora je ovela tichsi, otacky su 950-1000 a svieti kontrolka.

Nevedel by mi niekto povedat, preco to takto blbne a co s tym? Nemozem si momentapne dovolit novy alternator.
Dakujem za pomoc
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokial chces jazdit, budes si musiet dovolit funkcny alternator. Ci novy alebo pouzity, je to len na Tebe.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus - alternator

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď si nemôžeš dovoliť nový alternátor tak nejazdi, jednoduché nie?! Hlavne keď nedávaš význam kontrolkám... :::
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Na jednom zltom e-shope su od 84e, jazdeny bude pocitam tak za polovicu alebo aj menej...
Na buduce ked uvidis svietit cervenu aladinovu lampu, tak tiez neries.. To sa len auto pyta od teba prec...
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Ďakujem za pomoc kamarati. Pomohli ste mi ako pohar vody horiacim Tatrám :)

Je to alternator, skušal som so susedom poistky, vymeniť rele, ale nepomohlo nič. Ako nahle zapnem svetla a ventilator, napätie na baterke klesa až na 6,2V. Takže alternator ide naprazdno. Zajtra ho vyberam.

@bandit97 prosím, žltý eshop je autokelly? Alebo iný? Moc nemám skúsenosti s touto problematikou. A kde kupim jazdene, okrem bazosa? Sú nejaké "shopy", čo akože oficialne predavaju repasovane diely?
Do teplice som volal, za ochotu, že sa na to vobec pozru 55€. To možem kašlať, a to je ešte bez opravy a pripadnych novych dielov. Ak by to bol regler, tak za ten určite aspoň 20€, čiže dokopy 75€, to sa mi už fakt oplati kupiť novy
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ty si ale mechanik - tu si prečítaj ako som dopadol ja s kúpou nového altíka peugeot-1-4-benzin-zhoreny-alternator-v ... 76704.html :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

az raz ide a raz nejde a ide o tak stare auto, tak to budu na 99% len vydrate uhliky. Neviem, aky si zdatny, ale da sa to doma spravit.
Alternator nemusis vyberat cely, regulator sa zvycajne da vybrat lahsie ako cely alternator - mozu zavadzat nejake rurky a ked je to trebars klima, tak sa to neoplati odpajat asi, az je to chladenie, tak to vypustis a napustis lahsie.
Samotne uhliky asi moc nezozenies, pokial nemas v okoli dobru elektropredajnu. Nemusia byt uplne presne na milimeter, kupis vacsie a zbrusis na smirgli za par minut. Takto by si mal opravu za par eur.
Alebo kupis cely regulator, cca 20-30 eur, ale pozri sa, ci cely alternator nebude stat 80e, to by som uz zvazil radsej novy. (Gafa ho ma za 101e, bez remenice, takze praca navyse prehadzovat remenicu, ale tiez sa da spravit doma)
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

No. Dnes som zhodil intercooler a zrazu som mal paradny pristup k alternatoru. Problem je, že ten hlavny kabel, čo ide z alternatora, tak je tam ja neviem, či privareny, či čo, ale proste som ho nemohol povoliť ani panovi, Zlomil som ten plast, na ktorom to drží :38eb:
Neviem či tými 90 čo tam prúdi, sa to "zozvaralo", alebo čo... každopadne alternator je ešte napojeny na dajaku "spojku" troma šrubami, či ako to nazvať... takže tie šruby som dal dole, len povedam, hlavny kabel nešlo, inak by som ho vybral a vďaka tej spojke by netrebalo ani zhadzovať klinovy remeň. No akeď by som ho mal vybraty, tak už by som sa na to pozrel.

Neviem, kde hľadať ten regler, či je priamo "prilepeny" na tom alternatore, alebo je dakde mimo... Nemam tušenie. Diagnostika dnes ukazala 16 chyb, ale všetky šlo vymazať, takže kontrolka motora už nesvieti. Alternator však stale nebavi (to by som chcel veľa, aby sa fixol cez diagnostiku). :D

Takže pondelok mam prisť s tym traktorom do servisu, vyberu alternator a skusia splašiť dajaky repas. V teplici máme "repasovú" stanicu na štartery a alternatory, aj som tam volal, ale 55€ chcu len za ochotu, že sa na to vobec pozru + podľa toho, čo tam bude treba robiť. Takže na nich kašlem, bo vymenia regler za 25€ a bude mať to u nich stať 80, kdežto fungel novy by som mal za 87€. Takže neriešim. (tu: https://www.autodielyonline24.sk/rotovi ... 79128.html )
Čo sa týka nejakej kvality, alebo čoho, tak neriešim, nebudem do starej rarohy pchať bosch za tristo ečka. To vozidlo je skladačka z troch stejnych havarovanych fordov, takže nebudem do neho cpať neviemake prachy.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

oco13 napísal:Ty si ale mechanik - tu si prečítaj ako som dopadol ja s kúpou nového altíka peugeot-1-4-benzin-zhoreny-alternator-v ... 76704.html :40bd: :40bd: :40bd:
Ja nie som žiaden mechanik, ani nechcem byť. Auta ma až tak nepriťahuju, venujem sa inym veciam, najmä čo sa týka stavieb - rozvody vody, kúrenie, elektrika, plyn... takže šrubku odkrutiť viem. No a keďže vlada všetko porušila kvoli sopľu, tak myslím, že je celkom normálne, že nemám prachy na to, aby som hneď letel do servisu, ak si MOŽNO dokážem pomôcť sám...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných