SEAT ALTEA XL 1.4TSI - kvílenie pri pomalej jazde

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

SEAT ALTEA XL 1.4TSI - kvílenie pri pomalej jazde

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

Ahojte, mám už nejaký čas problém na Seate Altea XL. Jedná sa o zvuk podobný kvíleniu hučaniu (nie viac ako 3-4sek.) pri dobrzďovaní, zrýchlovaní vozu napr v kolóne alebo parkovisku, a pod. no a deje sa to aj v prípade že netočím s volantom(je rovno) aj keď ho mám vytočený, aj keď mám vyradené proste len pri úplne pomalej jazde (krokom). Začne to hučať a citim to vo volante aj, čím to môže byť? Bolo to v servise na zdviháku pozeral riadenie aj posilovač. Najprv som si myslel či to nemôže byť ním. Ale keď som zistil že volantu sa nemusím ani držať aby to spravilo tak potom neviem opíšem to tak... idem v meste, pred križovatkou vyradím pomaly dobrzďujem, až kým úplne nezastavím a tesne pred tým ako sa auto úplne zastaví, tak vydá takéto hlasné, 2,3 až 4 sekundové kvílenie. Volantom mi ide točiť uplne normalne.V aute je všetko pôvodné Jedná sa teda o SEAT ALTEA XL 1.4 TSI 92kW, 50 000km, 2011 r.v. ďakujem za každú radu.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nepiskaju brzdy?
Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

SEAT ALTEA XL 1.4TSI Kvílenie pri pomalej jazde

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

martin cichy ahoj, no ono sa to deje aj keď mám nohy od pedálov preč čiže vlastne auto ide na neutral samo a skoro vždy to spraví. Dokonca aj niekedy pri opatovnom rozbehu ale to nie už tak výrazne.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

To nevadi, ze nemas nohu na brzde. Skontroluj stav brzd. Kotuce, dosticky, voditka, celkovy stav brzdica.
Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

SEAT ALTEA XL 1.4TSI Kvílenie pri pomalej jazde

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

Ďakujem za radu. :) pozriem... lebo ono čo sa brzd týka tak keď brzdím z vyššej rýchlosti tak mi trasie s volantom ale nekvíli nič.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

odporucam navstivit odborny servis. Tam treba treba hlbsiu kontrolu. Predpokladam, ze doma hadzavost naboja asi nezmeras.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Predpokladam ze mas ochrastovane kotuce zvnutornej brzdnej plochy
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní