Audi A2 - panorama

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

U panoramatických okien na Audi, ale možno aj na iných autách, je vhodné keď sa povedzme raz za mesiac, aj v zime otvorí a zatvorí. Stretol som sa viac-krát s tým, že ľudia na Porsche, Audi strechu otvorili naposledy v septembri a potom keď chceli zase v máji, už sa zadrhávala.
V tých klzných vedeniach sa prirodzene usadzuje prach, nie je od veci to cca raz za rok vyčistiť a skontrolovať, prípadne namazať tam kde treba.
A2 je tak zriedkavé auto, že inde ako v značkovom audi servise sa pravdepodobne pomoci nedočkáš.
Rovnako prípadne potrebné náhradné diely inde nekúpiš.
Ale zase je fakt že tie hlavné konštrukčné zásady takých okien sú zväčša spoločné naprieč značkami, takže poradiť by mohol aj šikovný, premýšľajúci garážový majster, ktorý už také niečo robil.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Neviem ci moj prispevok pomoze, riesil som raz stresne okno ktore sa zasekavalo a mechaniznus bol zatuhnuty a znecisteny, nebolo to audi, ale na tom teraz nezalezi. Ako bolo napisane, je to mechanicky narocny diel, ktori trpi ak sa nepouziva dlhsiu dobu a samozrejme vekom sa jeho funkcnost zhorsuje. Ani neviem ci je v udrzbe auta uvedene aj mazanie ci cistenie mechanizmu strechy, ale aj bicykel ked po zime vytiahnes z pivnice, pravdepodobne bude zapraseny, vrzgat, piskat a pojde tazko. V mojom pripade bolo mozne mechanizmus zatuhnuteho ovladania rozhybat otacanim skrutky na mechanizme motoroveho prevodu (ku ktoremu som sa dostal cez demontaz stropneho oblozenia nad spatnym zrkadlom) a po ciastocnom otvoreni, premazat klzne diely, lanovody a pohyblive casti, samozrejme len ciastocne, co bolo dostupne, kedze demontaz strechy by vyzadovala rozobrat polovicu interieru auta, otrhat mnoho uchytov a lepenych spojov, odvrtavat nity a neviem co vsetko, proste no go...
Po ciastocnom premazani som mechanizmus opat nutene zavrel a opat otvoril, o cosi viac a opat premazal to k comu som mal pristup. Dalsie zatvorenie uz zvladol motor sam a otvorenie tiez, ale nie celkom, cize znova nutene cez prevod som okno otvoril o trochu viac a mazal. Niekolkokrat som motorom mechanizmus otvoril, zavrel a stresne okno zacalo behat relativne lahko a uz samo cez pohon motorceka. Zial v mojom pripade uz zub casu a zanedbane roky mazania sposobili mechanicke opotrebene (zodranie) pojazdnych uchytov ktore sa po case vybehali a nedrzali uz v kolajnicke a ked sa jedneho dna bezec spriecil, ulomilo sa tiahlo a okno som uz dokazal len zavriet a viac ho uz neslo pouzivat. Ako som pisal, oprava ci vymena nebola rentabilna. Myslim si ze ak by pocas zivota auta bolo o mechanizmus aspon ciastocne starane, mechanizmus by sa dozil viac, ale prave tie jazdy "na sucho" ked mechanizmus este behal ale odieral a opotrebovaval material, sposobil jeho rychly koniec a mazanie uz mu nepomohlo len urychlilo jeho koniec. Ak sa to da svojpomocne nejako otvorit a odhalit klzne casti kolajniciek, lanovodov (teda neviem ako to ktora automobilka ma poriesene) a premazat, rozhybat, ak je tam prach, necistoty, alebo ucpaty odtok dazdovej vody a podobne, ocistit a mozno nejaky cas este posluzi. Neverim ze nejaky garazmajster by sa podujal na nejaku podobnu demontaz a opravu, mozno tak vymenu, ale rozpocet bude asi dost vysoky. Takze skusit rozchodit svojpomocne, alebo nadobro zavriet a vytiahnut poistku. Tak vela stastia.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Treba si dobre rozmysliet cim to namazes,aby si znova o rok koli nefunkcnosti nemusel mechanizmus CISTIT a mazat.Pretoze prach z olejom mozu spravit 'kolomaz'
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

mjato napísal:Treba si dobre rozmysliet cim to namazes,aby si znova o rok koli nefunkcnosti nemusel mechanizmus CISTIT a mazat.Pretoze prach z olejom mozu spravit 'kolomaz'
Mozes aj napisat cim konkretne mazat? Prachu a posobeniu vody sa tam asi neda zamedzit, tak co by si odporucil? Dik.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a2, panorama

Príspevok od používateľa astrak »

andrej B napísal:Ok. Ďakujem za Info. Chcel by som sa ešte opýtať či na každej otváracej panorame sú odtokove kanály a ak áno, kde sa nachádzajú?
Čo ja viem tak na každej, a bývajú v každom rohu. Takže 4 kusy hadičiek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných