Auto na dlhsie trasy

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Zamknuté
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Drviva vacsina je ich zodrata a iba prezivaju.
Preto by nebolo od veci tu uviest aj sumy, co, kolko € obnasa ten servis.
Je krasne ako mhlavaty (prajem skore uzdravenie) tu opisuje problematiku, co vsetko ma zdokumentovane, evidovane.
Ale?
To vsetko treba zaplatit, lebo nik nebude behat, badat, merat okolo auta zadarmo, ze zakaznik zaplati len za vymenu vadneho dielu.
Tak preto moj post vyssie, aby aspon daka (aj ina) predstava bola o tom, co, a kolko stoji to TDi.
Lebo nikdy, nikdy tu nepadaju informacie o cenach servisu.
Ludia ziju v tom, ze ked si to kupia, tak budu mat iba “bezny“ servis a liat naftu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

K tomu aby sa to posr...o musí byť majiteľ úplný mišuge.To si povedzme na rovinu.Pretože ten pumpáč ide ešte aj sek pred smrťou a predtým umieral už rok a gazda o problémoch vedel.Nech povie že nie,a rovno ho nazvem Ober hujom a klamárom.
Tie snímky motora ..vidím čo vidím,tam je to tandemblbý a blbejší,majiteľ plus mechanik.
Prečo ?!
Ulomený unášač pre tandem.Mechanik založil vačku,tandem nebol demontovaný a ako priťahoval k tandemu najbližší mostík sa mu priečili v drážke...a huj ťahal.Tandem v živote neurve unášač,ide totiš skoro nulovou silou.Ocelová vačka je mimoriadna oceľ,to zvojí ako kostolný zvon pol hodinu.
Že je vačka super,je hujovina,je to toťiž už druhá vačka,a keď ju zakladali urvali unášač.
Hlava...vstreky striekali tak že pálilo doslova materiál hlavy,to gazda ak necítil nepočul ten nárek motora,tak pod neho iba uhorského vola a nie auto.

ivko...garantujem ti,že ak by som ich servisoval,budú držať toho pumpáča do smrti,ak sú problémy,veď aj o nich viem,idú na vrub magorom v monterkoch.

mastik stačí ak napíšem že všetky čo si črevá tak tak dotiahnu a už kapú sú celkom hlboko pod tisícku ? Ak si nedoserú vačkovicu tak pod pätsto ? Stačí toľko ?

ivko...automat nie je problém,plač majiteľa je problém keď sa pokaká

Akuž je niekto úplný pako že dos...e niečo až tak,hergot kúpy komplet motor za 500 a ide ďalej,za 800 zo vstrekmi.Ja som nedávno predalsa aj hambím za koľko,ak by majiteľ už nemal u iného auto mu ho založím a naštartujem arivederči roma...pred cca 10tis nová vačkovica hydrá dvojhmota rozvody...stačí.Ak je niekto debil,tomu ani svätená voda nepomôže.Môže sa pýtať,ibaže oni najprv urobia všetky hujoviny sveta,obehajúvšetkých blbov,potom odniekal získajú číslo a volajú,takto sa veci majú.A ja iba pol hodinu počúvam čo absolvovali.A čo ? Zachránim svet ? Sem tamstihnem medzi svojich niekoho strčiť,ale po každom debilovi opravovať nemôžem.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 16.04.2020 19:23, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Milan, ale ked ide človek po ceste, tak niekedy sa nestíha čudovať ako to niekomu čmúdi, posledne som takto šiel za Fiatom Stilo...

Takže takto to je... Nie že majitel nepočuje. Ide? Tak sa nerieši, čo tam že pri zošliapnutí pedála čmúdi...

A predstav si že aj také sa predávajú a aj kupujú!!!

A slováka predsa poznáš, či? Kolko tu už bolo v diskusiii príspevkov v štýle, mám na ruke za dobrú cenu... A mnohý kúpia a ešte sa vytešujú že ešte aj zjednali 200€ (vytešuje a modlí sa iba ten čo predal aby mu za dva dni nevolali naspäť že chcú vrátiť), alebo sú tu potom témy, pomoc bol som podvedený - zatajili mi skryté vady...

Vždy tu píšem že či si dotyčný myslí že niekto predáva auto výhodne len tak, každý chce za svoju jazdenku čo najviac, aj ked to je zrovna kýbel

Alebo hned táto téma, rozpočet na Passat B6 a uvažuje sa nad Audi A4/A6 s 3.0TDI - však čo, do rozpočtu sa zmestí. Že to je doslova sebevražda je už vec druhá.
Naposledy upravil/-a ivko1 v 16.04.2020 19:27, upravené celkom 2 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No v tomto to žiaľ takto platí,najprv sa vyčerpajú somariny,a múdra vec na koniec
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mhlavaty napísal:… blbý a blbejší,majiteľ plus mechanik. ...huj ťahal… na vrub magorom v monterkoch… Akuž je niekto úplný pako že dos...e...obehajúvšetkých blbov… ale po každom de*** opravovať nemôžem…
Neviem comu vdacim za taky slovnik, ale ja som za podstatne mensi prehresok od Vas fasol zltu kartu…


A taktiez ste na omyle… Vacka original tam je, ze vstreky zle palili? No, na trojvalci toho moc pocut neni.
Opravy od Vas hlboko pod 1000€? Ak je vacka OK tak pod 500€.
Neverim, staci pozriet ceny dielov…
Alebo to bolo myslene ako cena za pracu?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ivko1 napísal:Milan vieš prečo stále píšem,? Lebo ty pri zmienke o koncerne vždy píšeš hlavne len aké je všetko super ked sa kúpi 1.9TDI, ale zabúdaš upozorniť na nedostatky a tých málo nie je.
A tiež píšeš že ked sa kúpi dobrý kus, len kde ho zobrať, ked sa bavíme o autách starých 10 rokov a viac s nájazdom daaaleko cez 200tkm

A to je ten problém, lebo tými svojimi príspevkami uvádzaš potencionálnych kupcov do stavu, kedy si takmer myslia že nemôžu urobiť kúpou žiadnu chybu


PS: kludne pochvál, ale poprosím aj kritiku... A nie kritiku v zmysle vyhnúť sa automatu, lebo to si nepovedal skoro nič
- tak ako p.Hlavatý si rieši svoje TDI tak si iní riešia iné modely a značky a možno hovoria rovnako - poznám mechanikov ktorí nedopustia na toyotu, iní na fiaty a podobne... poznajú svoje a svoje chvália... rovnako automaty - tak ako Hlavatý vymení polovicu motora a ide sa ďalej tak mechanik porieši automat a ide sa ďalej. Problém je ak niekto slepo vidí len to svoje. Mne automaty vydržali viac ako tie naftové motory do prvej operácie a nejdem tu kričať do sveta že je to naj... Ja by som už manuál nebral ale máme tu výber tak nech si každý berie čo chce.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skús teraz vymenovať kam utekať z automatom,tak nech je zábava koľko ich napočítame aspoň trochu solidných.Isté je že ledva čakajú aby sa to niekomu pokazilo,ja tejto zábave prichádzam na chuť.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mhlavaty, prosim o objasnenie situacie.
Ja som napisal:
“KED JE NIEKTO BLBY, TAK NENI POMOCI.“
Dostal som od VAS za to zltu kartu, s vysvetlenim, ze som pouzil hrube slova, urazky.
Tu je ta tema:
seat-alhambra-2009-2-0-tdi-brt-mocovina ... 76888.html


Vas slovnik tu v teme:
mhlavaty napísal:… blbý a blbejší,majiteľ plus mechanik. ...huj ťahal… na vrub magorom v monterkoch… Akuž je niekto úplný pako že dos...e...obehajúvšetkých blbov… ale po každom de*** opravovať nemôžem…
Inemu vycitate slovnik, udelujete za to karty, avsak vy sa rovnako znizujete.
Meter neni rovnaky?
Co ten charakter, ze ini nemozu, Vy ano?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Si od neho nečítal, že čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi? A on je predsa pánbožko, nie? Síce taký malý, miestny a myslí si to len on a pár jeho uctievačov, ale je.

Aj v téme o práci moderátorov sa pekne opakovane prejavil...
Naposledy upravil/-a cicmanec v 16.04.2020 20:55, upravené celkom 2 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

mhlavaty, za to že ty nevieš kam a myslíš si, že každý (aj nový) automat sa draho pokazí poradíš vlastnému synovi na každodenné dochádzanie z Rovinky do Blavy manuál?! Pre vlastnú zaslepenosť a zadubenosť trestáš ešte aj vlastnú rodinu! ::: Ale ako hovorievaš: komu odmena, komu trest.

Rovnakú hodnotu majú aj tvoje rady ohľadom 15+ ročných vydojených koncernových klepotákov...
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Zase začínate tie žabo-myšie vojny??? :40bd: :40bd: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A ? Ak moderátor prečíta pochopí že je reč o (niekom imaginárnom) tj človekom ktorý to opravoval ale aj kto ho jazdil až po ten stav.Ja neviem kto to je,ale viem čo popáchal jeden aj druhý.Neviem kde mastik vyhrabal ten prípad,ale obaja v prípade interesovaní by si to vypočuli aj v osobnom styku,lebo sa proste dvaja našli.Ak to bude vidieť inak...bude karta.Posúdi rozhodne
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Aha, takze ak niekto napise, ze “ked je niekto… “ tak je to osobne, avsak Vy tu mozte smelo urazat…

Ja pisem, ze tu kartu mam OD VAS, VY ste sa rozhodol, ze som zhresil voci pravidlam a ze to treba ocenit.
Ironia, ze VAM taky isty slovnik necini problemy, no ineho za to ztrestate…
mhlavaty napísal:… blbý a blbejší,majiteľ plus mechanik. ...huj ťahal… na vrub magorom v monterkoch… Akuž je niekto úplný pako že dos...e...obehajúvšetkých blbov… ale po každom de*** opravovať nemôžem…
To je ta pointa…
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Nech si zadávateľ kúpi čo chce. K cenám tých dielov neviem kam chodí p. Hlavaty no vôbec mi nesedia a neverím ze by niekto robil zadarmo, ani len diagnostiku nie ešte demontáž a montáž. Tiež motor tdi 800 eur + rozvody, gufera, spojka, olej, chladiaca, silenty motora, prevodovky + robota, spotrebak, filtre, =cca 2000eur + mačka vo vreci motor od Poliaka a bohvie koľko má motor, koľko ešte vydrží možno 10km možno 200 000 nikto nevie a nikto samozrejme nedá záruku pochopiteľne a narval si 2 jku do kramu a máš kram na dvore. Keby boli také skvelé tie tdi ktoré vypisujú každému 2 hemu ci kolegovi, svagrovi, kamarátovi Motor Do DÍLNY, nefunkčný tempom at, núdzový režim pri 137000km osuchane vnútorné kľučky, vypínače do biela auto skutočne km ktoré maju od 2 km kupované ako nové v rodine (jeho otec) garážované, starane ako o lambo a ma opadany lak na streche a kufrov ch dverách plus nejaká hrdza na garazovanom aute nikdy nejazdenom v De, AT, CZ a takto vyzerá geniálne auto od grupy svete TDI najlepšie auto v celej galaxii..

A ani na allegre niesu diely najlacnejšie a od Poliaka kupovať nieje tiež najrôznejšie. A co vyrobil Poliak je všetko hnoj, nechal som sa aj ja párkrát napáliť ale už nikdy viac, absolútne nekvalitné hovna co vyrobia Poliaci
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mhlavaty napísal:A ? Ak moderátor prečíta pochopí že je reč o (niekom imaginárnom) tj človekom ktorý to opravoval ale aj kto ho jazdil až po ten stav.Ja neviem kto to je,ale viem čo popáchal jeden aj druhý.Neviem kde mastik vyhrabal ten prípad,ale obaja v prípade interesovaní by si to vypočuli aj v osobnom styku,lebo sa proste dvaja našli.Ak to bude vidieť inak...bude karta.Posúdi rozhodne
O niekom imaginarnom?
Toto bolo velmi konkretne, ziaden imaginarny tu neexistuje.
Kde som ten pripad vyhrabal?
Aky pripad? Ved je to v tejto teme o stranu s5, tam kde je od Vas reakcia na moj prispevok, co obnasa vlastnit TDi.
Zamknuté

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: PROCHY603 a 23 neregistrovaných