Audi A4 1.8 tfsi B8 - nový PCV ventil biely dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejkoa
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.04.2020 22:16
Zdieľať na Facebook

Audi A4 1.8 tfsi B8 - nový PCV ventil biely dym

Príspevok od používateľa andrejkoa »

Zdravím potreboval by som poradiť

Na aute mám nabehane 220tis
Kupoval som ju pred pol rokom,
Prvá chyba odlomilo sa zo sviečky a vcuclo to do valcu ktorý ohlo. To sa opravilo následne som na aute jazdil v pohode ďalšia chyba začalo mi žrať veľa oleja to vravím 1L na 500km. Na motore som našiel aj olej pri PCV ventili mechanik povedal že to ide stade vymenil som ho a teraz ide za autom nepravidelne biely dym ako keby v malej rýchlosti po vystúpení cítim smrad ako keby niečo zhorelo neviem to opísať + dnes som vo výfuku našiel vodu. V nádobke chladiacej kvapaliny som nič nenašiel a vody tam je tak ako bolo neviem čo to môže byt auto ide normálne teplota motora sa nemení len ten dym a smrad a to nebolo pred výmenou PCV ventilu len tá veľká spotreba oleja teraz neviem či som tomu len pridal tou výmenou alebo je chyba niekde inde
https://i.postimg.cc/2S3zZBby/C79-D0-A4 ... -C6-E8.jpg
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Najdi si niekoho, kto vie skontrolovat cinnost PCV a sustavu odvetrania. PCV si pouzil novy? Cina?
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Nazdar, mas uplne najhorsi benzinovy 4valec od koncernu za poslednych 30 rkokov co vyrobili, ak to ma tolko km, tak je motor uz davno po smrti a priprav 2-3tisic na GO motora, ked padla spicka sviecky do valca tak sa motor kruzkoval, prip. sa davali nove piesty a kontrolovali loziska a steny valcov? Ak sa toto nespravilo, uz vies preco berie olej.

PS: ak to mas v automate s multitronicom tak dovi dopo, horsia kombinacia neexistuje
Mateusz737
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Dpc nevies napisat rocnik!!! :38eb:
andrejkoa
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.04.2020 22:16
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa andrejkoa »

Ročník je 2009. A pcv ventil som tam dal topran taký ako bol. A je to 88kw cdha.
andrejkoa
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.04.2020 22:16
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa andrejkoa »

A dnes som si všimol že ten motor začne dymiť len keď sa zohreje na 90
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ake na tom jazdis trasy? voda vo vyfuku je bezna,hlavne na benzine, preto ich vyfuky vydrzia menej ako naftakom, ak jazdis kratke trasy nestihne sa odparit (niektore vyfuky dokonca maju dierku aby lahsie vytiekla), pri tej poruche ti riesili len ten valec so svieckou alebo aj na ostatnych sa menili kruzky, piesty....pri takej spotrebe oleja, ak ti ho teda spaluje by ti nemala ist z vyfuku voda ale skor sadze jak na starom dizlaku
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Mateusz737
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ked je zohriaty tak nema co dymit, s tym motorom je uz zle nedobre a caka ho GO ako napisal misko
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

motor suci kompletnej GO, priprav si tak 3000e...kupit tento motor s automatom je zlata studna...najhorsi motor s najhorsou prevodovkou a b8 tiez nieje zrovna vydareny model
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných