Jazdenka do 16-17 000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Jazdenka do 16-17 000€

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

ahojte,
potreboval by som poradit:

jazdenka
16-17k budget
95 percent mesto (kosice kvp - komenskeho - kvp denna jazda, tj rano dole kopcom, vecer hore kopcom)
ak mozne - automat
velkost minimalne ako civic 8g
vyhrievane predne sedadla must
rok aspon 2017, nehneval by som sa na ficurky typu mrtvy uhol, vyhrievany volant, a dalsie blbosti co sa pchaju do aut


aktualne mam civic 8g, auto vo vsetkom vyhovuje az na podvozok - strasne tvrdy, citit kazdu kravinu na ceste plus mam 1.8vtec a spotreba po mojej dennej trase je okolo 9... nehneval by som sa na nizsiu

paci sa mi velmi novy civic, daju sa na bazaroch kupid v mojom budgete, otazne je ci sa zlepsili od 8g s tou tvrdostou... papierova spotreba tiez vyzera lakavo

pozeral som ale aj cisto novu kiu stonic, ale ja neviem tak pisem sem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> otazne je ci sa zlepsili od 8g s tou tvrdostou...

ked sa zivot vrati trosku do normalnych kolaji, alebo ked sa vies dohodnut s bazarnikom ze sice nemozu mat otvorene, ale nahodou sa stretnete 9:00 pred jeho branou a ty si prisadnes k nemu do nastartovaneho vozidla, tak si to najlepsie vyskusaj sam. Darmo ti budeme na monitore popisovat ake sa nam zdaju tvrdosti... to musis najlepsie zazit.

Inak v cenovke 17k eur sa da poradit tak strasne vela vozov ze by to obsiahlo snad 85% ponuky celeho trhu, takze tato tema tiez asi nepoberie prilis vela diskutujucich - ludia uz upustaju od slovnych subojov v takychto pripadoch lebo to proste vobec nema zmysel. Vieme ti poradit abecedne vsetko od Audi A6 (tam by si zlavil z roku 2017 na rok 2016, mozno 2015) az po Volvo, take tie klasicke volby Octavia, Superb, Passat, Mondeo, 508, Accord, 6, i40, Ceed, sa proste vojdu vsetky.

A preco to cele pisem : mozno by nezaskodilo na tvojej existujucej masine vymenit runflat pneumatiky ktore mas za nejake klasicke s vyssim profilovym cislom - samozrejme ak su zapisane v technicaku. Cize namiesto 225/35/R18 skus 215/50/R16 co to spravi...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 16-17 000€

Príspevok od používateľa cicmanec »

sh4d0wko napísal:velkost minimalne ako civic 8g

pozeral som ale aj cisto novu kiu stonic
No comment. Takisto ako tvrdosť a také tie nové fíčurky...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

auris hybrid
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 16-17 000€

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

cicmanec napísal:
sh4d0wko napísal:velkost minimalne ako civic 8g

pozeral som ale aj cisto novu kiu stonic
No comment. Takisto ako tvrdosť a také tie nové fíčurky...
ked no comment tak no comment... ci uz aj na tomto fore sa nahanaju prispevky? lel

mp3turbo

18 ani nezapises, tak isto ako 15... ja mam letne 17, teraz zimne 16 ale to je celkovo problem civicu, uz ked som ho kupoval som vedel ze to auto je tvrde, vsade v reckach aj na forach to pisu... prechadzal som na neho z p206 1999 rocnik cize to bol troska posun, ale popravde nie extra... kamarat ma to iste, len o rok starsie a obute celorocne na 16... to auto proste nema komfortny podvozok... drzi to ako pribite, na novej ceste lahoda... ale kde tu mame nove cesty? chlapci na 8g fore skusali vela veci a jedine co pomohlo bolo vymenit tlmice aj spruziny ale tiez to nebol taky posun ktory by sa vraj oplatil

druha vec, ze mame predschvalenu hypo ktoru sme navysili o cenu na auto, je tam velmi dobra urokova sadzba a kedze len odkupujeme polku bytu od rodiny, nie je problem to pouzit na auto... cize by sme radi vyuzili tuto situaciu a upgradli voz
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Dúfam, že úrok je fix aspoň na 20 rokov. Lebo keď po fixe napr 4 roky zahlásia, halo pane budete mat tento rok za 5% a další za 10%. Tiež som navyšoval keď som mal 23r a tiež na auto. Teraz sa jej chcem zbavit aj ked mam fix na 15r to len tak mimo :d :D
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Cesta do teplych pekiel toto :3c90:
Neviem, ci si nemal zapnutu telku posledne dva mesiace, ale v takejto neistej dobe si prifukovat hypo, kvoli vylepseniu auta, je proste hlupost.
Cena paliv ide dole, takze spotrebu mas takto znizenu uplne bez starosti.
Az ti ide o podvozok, kup si desatrocnu fabiu gombi za 5 tisic a mas vybavene, alebo ekvivalent od hociktorej znacky podla vkusu.
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

nemal som telku zapnutu posledne dva roky... preco? co sa vo svete deje?

kazdopadne, tych 10k na hypo co zoberiem naviac, aj keby som ich mal dusit na ucte 1 rok - nezatazi ma to

cize spat k teme poprosim, kto mate nejake navrhy sem s nimi... opakujem - navrhy na auto s parametrami ako som napisal vyssie, vsetky ostatne vas poprosim napisat do wordu, ulozit na plochu, zmazat a vysypat kos :3906:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

nemal som telku zapnutu posledne dva roky... preco? co sa vo svete deje?
Ak nevychádzaš ani na ulicu - načo ti je potom auto. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

sh4d0wko napísal:poprosim napisat do wordu, ulozit na plochu, zmazat a vysypat kos :3906:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Tema ide do kosa, je ich tu podobnych x a nie su prakticky ziadne kriteria.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Citroen Xsara Picasso za 1000 €
sh4d0wko
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2015 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Gratulujeme! Vyhrali ste jeden bezcenný príspevok.

Aktuálne ich máte na konte: 4222


...česť tým ktorý chcú reálne poradiť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

sh4d0wko: auto je najhoršie investícia, čím menej za to dáš tým lepšie urobíš. Ked už chceš nasilu opláchnuť groše, tak predaj to čo máš a kúp niečo s doplatkom 5000€
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Toyota Auris Hybrid benzin automat. Spotreba v meste do 5L cize skoro polovica oproti tvojej. Tie motory su overene casom, mame jedno take v rodine, jedine co sa menilo za 5 rokov boli ziarovky v svetlach, inac iba olej a filtre. Take spolahlive auto s nizkou spotrebou ine nenajdes.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mariansev a 18 neregistrovaných