Audi A3 8p - vymena original radia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PatrikBSC
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.12.2007 14:15
Zdieľať na Facebook

Audi A3 8p - vymena original radia

Príspevok od používateľa PatrikBSC »

Zdravym chcem sa spitat či nema niekto skusenost s vymenou radia audi concert za neoriginal. Ak tam zapojim sony nechce mi hrat mam tam aktivne repro vzadu nie bose.Vie my niekto poradit aky iso konektor tam dat aby mi to hralo. Na origo radiu mam 3konektory no na sony mam len dva ak to zapojim ani sa nerozsvieti. Vie mi niekto poradit ako na to dik za pomoc. Pato.
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

Návod je otestován na mé A3 r.v 2001 (facelift) kde jsem měnil rádio Audi Concert za Sony CDX-GT620U. Osazení audia je standardní tzn. přední repro z rádia a zadní přes zesilovač, který je umístěný v kufru v bočnici se subwoofrem. Nikoliv BOSE sound system, i když tam bude postup nejspíše podobný, jen s jinou redukcí.

Co budeme potřebovat:

1. Dva kousky plechu cca 8mm - 1cm široké dlouhé minimálně 8cm
- slouží pro vyndání originálního rádia

2. Plastový rámeček autorádia:
94-00: http://www.ahifi.cz/ramecek-autoradia-a ... s-produktu
3/00->11/00: http://www.ahifi.cz/ramecek-autoradia-a ... s-produktu
12/00-6/03: http://www.ahifi.cz/ramecek-autoradia-a ... s-produktu

3. Redukci pro ISO konektory z originálního rádia na neoriginální:
http://www.ahifi.cz/adapter-pro-aktivni ... s-produktu
Doporučuji před nákupem ověřit podle konektorů zezadu na vašem rádiu

4. Trochu té šikovnosti a základní nářadí (šroubovák, kleště, izolační pásku, řezák... )


Jak na to:

1. Vezmeme dva kousky plechu a zasuneme je do výřezu dole v rádiu. Jsou to malé stěrbiny na levé a pravé části rádia. Zatlačíme na ně a rádio by mělo povylézt.
Chce to trochu šikovnosti a trpělivosti, občas mi rádio zajelo zpátky a tak jsem musel háčkovat znovu.
Tento krok je možno si ušetřit a zastavit se v originálním servisu, kde na to mají přímo vytahovák a za malý či možná žádný poplatek rádio vytáhnou.

2. Když se nám povede vytáhnout rádio zkontrolujeme pro jistotu konektory, které v něm jsou. V mém případě se jedná o 3 konektory a to černý, hnědý a červený. Dle toho zakoupíme redukci v mém případě již nahoře zmíněna, případně vyhledáme dle svého typu. POZOR Jedná se o redukci pro aktivní repro!

3. Konektory a anténu odpojíme, vytáhneme rádio a konektory povystrčíme ven, aby nám nezapadly. Věřte mi, blbě se to pak loví Rádio doporučuji uchovat a nevyhazovat, může se později hodit buď vám a nebo nějakému jinému členu AK.

4. Hnědý a červený konektor připojíme do redukce (nelze je prohodit, každý je jiný) a tím nám vznikne spojený hnědý ISO konektor. Tento společně s černým konektorem připojíme již dle manuálu rádia. Stejně tak napájení je nutno nastavit dle rádia toto má tuším každé rádio jinak.

5. Rádio by mělo mít svůj rámeček (plechový) který se vkládá do šachty pro rádio. Toto také nainstalovat dle manuálu k rádiu.

6. Když máme připravenu kabeláž a rámeček, můžeme zapojit konektory a anténu do rádia a rádio vyzkoušet, zda hraje a zda je vše pripojeno správně a zda vše hraje jak má.

7. Když máme zkontrolováno můžeme rádio zasunout do šachty. Jde to trochu těžko, tak doporučuji eště rukou srovnat kabeláž aby šla dolů pod rádio, místa je vzadu dostatek

8. Jako poslední nainstalujeme plastový rámeček kolem rádia, abysme po straně neměli díry a máme hotovo.

Takto by mělo již vše fungovat a nemusíme nic stříhat nebo složitě upravovat...

Tento návod teď píšu z hlavy, takže se jej pokusím postupně vylepšit a doplnit věci, které jsem opoměl, nebo vyjádřil nepřesně ale myslím, ze by to nemělo být nic zásadního. Stejně tak se pokusím doplnit i obrázky, když se to povede nafotit.

Doufám, že tento návod někomu pomůže a vytratí se nám věčné hledání a zakládání nových témat.


Přidány fotky z instalace:

http://audi-hawk.rajce.idnes.cz/Vymena_ ... ne_-_NAVOD
PatrikBSC
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.12.2007 14:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrikBSC »

Dik za navod problem je v tom ze ten cierny konektor co ide do radia ja tam mam iba cerveny plus a cierny minus a ty tam mas styri kable ja ked tam zapnem radio tak sa ani nerozsvieti nevies co stim dik.
vakarai
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.03.2020 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vakarai »

PatrikBSC napísal:Dik za navod problem je v tom ze ten cierny konektor co ide do radia ja tam mam iba cerveny plus a cierny minus a ty tam mas styri kable ja ked tam zapnem radio tak sa ani nerozsvieti nevies co stim dik.
Musí tam jít ISO konektor, který je vyloženě pro Audi - např. zmazaný odkaz na web

Pak v nastaveních rádia zvol možnost, aby to hrálo na všechny repráky.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

vakarai, už sme to raz riešili

prispevok944230.html#944230

Dnes s kartou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 12 neregistrovaných