Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

autolaik napísal:Nagy naozaj si mi nechce hladat tak len zo zapamataneho tu bolo popisaneho ze aj po neviem kolkych cykloch si zachovava min 80% svojej kapacity.
Áno to je životnosť Lion po 1500 cykloch klesne na 75% povodnej kapacity.
Ty ju možeš dalej používať len sa z technického hladiska považuje PO ŽIVOTNOSTI.
Toto platí aj pre olovo a vlastne všetky.

Životnosť ja technický termín na právne veci ako je napr. záruka .
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Inak,taka otazka, modelovy priklad : bojler a klasika chladnicka ,mraznicka atd... vsetko poriesene na jednu fazu. Najlacnejsia varianta "na kluc" ? Len tak z brucha,normalne ako tu o tom pises a ja mam kopec casu na rozmyslanie sa mi to zacina pacit. Niekde tu si pisal ale o 6 stovkach euracov..nech je to do 1000.
...samozrejme ostrovne, to by som si uz poriesil aby bola vetva samostatna
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

V bojleri je 2kw špirála? A elektrika je jediný zdroj na ohrev TUV?
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Neuvažuješ dobre, ostrovný systém je najdrahší. Večer ti popíšem možnosťi.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

autolaik napísal:Inak,taka otazka, modelovy priklad : bojler a klasika chladnicka ,mraznicka atd... vsetko poriesene na jednu fazu. Najlacnejsia varianta "na kluc" ? Len tak z brucha,normalne ako tu o tom pises a ja mam kopec casu na rozmyslanie sa mi to zacina pacit. Niekde tu si pisal ale o 6 stovkach euracov..nech je to do 1000.
...samozrejme ostrovne, to by som si uz poriesil aby bola vetva samostatna
Odporúčam ti GridFree 2,3kwp víde ta to najlacnejšie a s programom Magna Požičovna Elektriny ju budeš využívať ozaj efektívne kludne na 100%. V Ss máš číslo na slečnu ktorá ti to nacení po obhliadke tvaru miesta. Kludne jej povec že máš kontakt odomna urobí ti cenu.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Tu som, bol som mimo internetu...vecer ked budem na notebooku ti napisem cez sukromnu spravu,

Len narychlo som hodil do gugla a vyplulo mi toto :

https://www.ecoprodukt.sk/solarne.panel ... 00va.23kwp


6000e veru nedam :) , to je nasa cca 13 rocna spotreba elektriny celeho domu ( bojler obojzivelnik, kurenie peletovy kotol varenie plyn)
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ak by ti stačil ohrev TUV tak ti bude stačiť Trapézový menič 3kw na odporové zátaže za 250Eur.
Solárny kábel 6mm2 po 0.8 eura/m a FV panely Trinasolar 235w -2.trieda- 2,3 kwp za cca 450 eur.(sem tam škrabanec)
Originál konštrukcia za cca 20 eur na panel alebo 6 eur samovýroba.
Ročný potenciál takejto zostavy je 2500kwh- U ZSE je to pri tarife DD2 -362,5 eura.

Na toto treba aspom 200l bojler ideálne 300l. :2f93:
Možeš na toto zapojiť iba Špirálu, olejový elektrický radiator, rýchlovarnú konvicu, el jadnoplatničku na varenie, infrapanel.

Pre citlivé spotrebiče s elektronikou nieje vhodný !!!! Nedávaj tam TV, PC, chladničku, pračku....!!!! :3020:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Neboj toto je zlodejina
https://www.ecoprodukt.sk/solarne.panel ... 00va.23kwp
:40bd:
Zavolaj kludne aj teraz večer na to číslo a spracujú ti orientačnú ponuku možno aj hnet :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tiez ma presiel mraz pri tom cisle 6000 eur...

samo-domo-Citroenik co si nasiel : baterie na mieru si spravis vsade do kazdeho auta, klasika pospajas vela 18650 clankov do tvaru ako potrebujes. Uz som videl z plastu na mieru vyrobene konstrukcie kde boli baterky zavrete. V normalnom auticku, co 106ka alebo Saxo rozhodne nie je, mozes v pohode pouzit existujuce bateriove moduly z Leafu, Tesly, Boltu atd. Samozrejme v Saxe/106ke na to nie je miesto takze smola.


>> Ale má to premakané, baterky majú 30kwh sú typu LION ale ešte som také nevidel, ževraj bez problémov spravý 200km.

nemusis sa bat ze vymyslel nieco svetoborne. Na 30kWh predsa 200km prejdu dnesne elektroauticka, to mame 15kWh/100km cize uplne normalka.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Pítal som sa či to má vyskladané s tesláckych článkov ale tvrdil že nie. Vyzerali ako krabice od topánok ale boli pekné prefabrikované ozaj vyzerali ako zakázková výroba.BMS mal pekne cez telefón všetko v aplikáciji.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Nagy zbytocne volat ,zo 6000 na 600-1000 sa nedostanem ,tak no co :d :D

Budem ja aj nadalej radsej klasicky nemoderny zadubenec ako byt lahsi o strelim capa 4 tisic eurokorun

Vcera si tam mal napisane ze zlomok ceny,vidim ze si to potom upravil :)
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Prepáč že ti tak musím povedať ale si TĹK ak si tam neskúsil zavolať.
Telefonát je zadarmo, a slečna Šnírerová ti po obhladke miesta montáže ozaj mohla navrhúť riešenie pod 1000 eur. :4012:

Materiál ktorý mám teraz v garáži mi dodala za 490 eur (mám už trošku zlavu a diely sú použité ale plne funkčné, budem s toho montovať tretiemu susedovi FV 1,4 Kwp s meničom GridFree 1kw na prifázovanie na L1. Takáto FVe má potenciál na úsporu 203 eur za rok. lol
[img]https://i.postimg.cc/PPHccbB1/20200402-190916.jpg[/img]


Velmi tažko by som odhadol pre teba cenu bez obhliadky lebo si nedal žiadne informácie.
Výkon špirály TUV, typ strešnej krytiny, tvar a orientácia nezatienenej časti strechy, volná plocha nezatienenej strechy od Východu po západ, vzdialenosť FV panelov od umiestnenia meniča, celkoný výkon alebo súpis spotrebičou ktoré plánuješ s FV napájať, vzdialenosť meniča od HL rozvádzača domu ???? :4012:
[img]https://i.postimg.cc/K4QG0YWc/20200402-191027.jpg[/img]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.topspeed.sk/renault-testuje ... n=homepage


nezabudli vam nieco povedat ? Ze sa na tej dialnici da nabijat len pri rychlosti maximalne 103km/h alebo nieco podobne ?

Ja osobne sice nechapem preco nemozes fičať 115 a popritom sa nabijat, neviem preco sa to zlomi pri takejto rychlosti, mozno to pre ine auta bude inaksie... uvidime. Len tolko chcem naznacit ze aby to nabijanie pocas jazdy nebolo limitovane nejakou rychlostou co by vyrazne uberala z jeho realneho pouzitia.

No, porozpravame sa o desat rokov kolko miliard kilometrov nabijacich ciest mame.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

moj tip je, ze cim rychlejsie ides, tym je vyssia spotreba a proste nad tu rychlosti sa nestiha dobijat.
Rychly prepocet:
spotreba nisanu leaf, nasiel som 15,0 kWh/100 km (eko jazda bez klimy a kurenia, s kurenim az 22,9 kWh/100 km), povedzme, ze teda na dialnici potrebuje na jazdu vykon 15 kW pri rychlosti 100km/h.
A to je dost vysoke cislo. Nie som elektrikar, ale viem, ze smazit bezdrotovo 15kW nie je len tak.
Ake mame dnes dostupne bezdrotove aplikacie? Indukcne varenie? Vzdialenost na dotyk a vykon s prizmurenym okom by sa dal asi zvysit na tych 15. Ale dynamika nula a vzdialenosti nula.
Bezdrotove dobijanie mobilov? Vzdialenost tiez len par centimetrov na vyhradenej podlozke a vykon srandovny, takze nepouzitelne pre auto.

Tu je clanok o tej svedskej ceste a pozeram az teraz, ze som sa celkom trafil s tymi 15kW - tam pisu o cievke s vykonom 20kW
https://www.teslamagazin.sk/nabijanie-e ... zdy-testy/

Takze mam uz len 10 percent baterky, idem 100km po tejto dobijacej dialnici rychlostou 100. Kolko budem mat baterky po hodine? Za slnecneho pocasia, bez brzdenia a zrychlovania, mozno aj 12 percent. Wau, super vykon. A ked nasnezi alebo bude vonku 40 stupnov, tak sa dobijem na 8 percent.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: eldorado2105, Google [Bot] a 59 neregistrovaných