Zmeškaná kontrola STK +emisná

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Sankcia je rovnaká ako za neabsolvovanie pravidelnej kontroly.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Lence mimoriadny stav zatial trva tak aspon ja mam po probleme.
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

cicmanec napísal:Sankcia je rovnaká ako za neabsolvovanie pravidelnej kontroly.
Správny delikt Výška pokuty

Nepodrobenie vozidla v ustanovenej lehote technickej kontrole administratívnej (za každé nepodrobené vozidlo osobitne)1) 66 eur

Nepodrobenie vozidla v ustanovenej lehote technickej kontrole pravidelnej (za každé nepodrobené vozidlo osobitne)2) 166 eur

Nepodrobenie vozidla technickej kontrole pravidelnej mimo ustanovených lehôt, ak o povinnosti podrobiť vozidlo kontrole rozhodol príslušný obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie 166 eur

tak podla tohoto to rovnake nie je
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

poisťovni bude jedno či máte stk ak príčinou nehody nie je zlý tech. stav, na druhej strane ak je príčinou zlý tech. stav nezachráni vás ani platná stk lebo tá nie je ospravedlnenkou na 2 roky že o auto sa netreba starať.

Inak nastal zaujímavý stav lebo vláda povolila prevádzku stk ale mnohé neotvorili....
5koRV
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.12.2008 16:14
Zdieľať na Facebook

Co po zaplateni pokuty

Príspevok od používateľa 5koRV »

Cavte. Mam jedno auto ktore pouzivam naozaj zriedkavo ale nechcem ho zakazdym odhlasovat tak tu 100ku rocne zaplatim za pzp. Momentalne je v servise a kedze je to velmi zriedkave a stare auto tazko nanho zhanam diely. Doslova po celej europe alebo davam vyrabat na zakazku. Neodhlasil som ho aby som vedel medzi servismi behat. No ale samozrejme stk ek vyprsala. Nestihol by som ani opakovanu stk. Takze prisla pokuta. Pokutu som zaplatil a teraz neviem co mam cakat. Nikde na celom internete som sa nedocital co po zaplateni pokuty. Na viacstranovom dopise od dopravneho inspektoriatu nic o tom nebolo. Na strankach dop. ins. nic nepisu. Na googli som skusal vsetko vyhladavat ale neviem najst informaciu co mozem cakat po zaplateni pokuty. Pokial viem viackrat za to iste nemozem dostat pokutu a auto 99% roka stoji v garazi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odtrhnúť vajcia aj z banánom tomu idiotovi ktorý priniesol že auto ktoré na cestu proste nejde,len je vlastnené musí mať STK a EK. Iné je pokiaľ by šiel do premávky,ok nech dostane likvidačnú pokutu.Ale toto je iba padlé na hlavu a zlomyselnosť nejakého paka určená na napĺňanie vreciek našich ľudí ..do detailov netreba
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nikdy politik nevymyslel niečo pre uľahčenie života plebsu. Vždy ho vyžmýkať ako citrón, občan, ľudkovia vy ste na to, aby ste platili aj za dýchanie, a mi mocipáni budeme po vašich hlavách tancovať, hodovať a s.r.ať vám do tváre :4012:
Aj toto výsledok fiko vlády, nech sa už v živote nepostaví keď bude chcieť fikať tú z Kmeťova!
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

treba telefonovat na okresny urad odbor dopravy, ze ako to je teraz. Moze sa stat v krajnom pripade, ze ti voz trvalo odhlasia z evidencie. Ale zrejme tomu musi predchadzat nejaky list, vyzva na splnenie STK (opravu vozidla...).
5koRV
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.12.2008 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 5koRV »

Tak viem ze nieje take jednoduche vyradit auto z evidencie. Bud musis zosrotovat a doniest o tom papier alebo zaplatis 500eur zato ze auto uz akoze nemas. Neverim zeby sami od seba vyradili len preto ze nema stk.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

asi by ta vyzvali, ze mas doniest cedule a papiere. Ked nedonesies, tak dalsia pokuta.
Kedze sa jedna o okresne urady dopravy, tak velmi zalezi, z ktoreho si okresu, ze ako rychlo a ci vobec to riesia.
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tisko ... rodlouzena


Prodloužení se týká dokladů propadlých v období od 1. září 2020 do 30. června 2021. Platnost českých průkazů, technických prohlídek či licencí je prodloužena o 10 měsíců v celé Evropské unii ode dne jejich původní platnosti. Prodloužení platnosti dokladů je dalším krokem ke snížení mobility občanů v rámci protiepidemických opatření proti Covidu 19. Lidé mohou evropské nařízení využívat od 6. března 2021.

Plati to aj pre slovenske technicke kontroly?

Slovenske organy o nicom neinformuju, ale v tom Omnibuse som nikde nenasiel, ze by to malo platit len pre Cechov ... viete niekto ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja to tiež sledujem,už mi poslali vyrúbenie pokuty STK a EK zvlášť.Tak som v štádiu stúpajúceho tlaku a snažím sa vychladnúť.Mám vážnu obavu že ak tam vbehnem tak ten neštastný úradník si ma už bude pamätať celý zbytok života.Mne prepadol termín keď som riešil či či budem žiť ešte pár mesiacou alebo rok,či ma bude,a kto ma bude operovať a či vôbec bude.Operovali 03.02.2020 práve nabiehal Covid.Teraz mi pošlú že som zanedbal....preto chcem vychladnúť.Ale cirkus bude a fest veľký
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj dnes o platnosti STK + EK hovorili v rádiu, síce som to nepočúval, ale zachytil som...

Ak skončí platnosť STK / EK počas núdzového stavu, jej platnosť sa predlžuje o 3 mesiace

Ja som volal na STK a bolo mi to potvrdené, ale ako som napísal, musí byť vtedy vyhlásený núdzový stav a max 3 mesiace. Je to platné len na SK. Následné predlženie núdzového stavu, pretože sa predlžuje opakovane, ale už lehotu nepredlžuje.
Maximálne +3 mesiace od skončenia STK/EK
To aby si niekto zasa nemyslel, že s každým predlžením +3 dalšie mesiace
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na to ale žiadny k....nemyslel že sú ľudia ktorý pre inú príčinu si nemôžu dovoliť sa nakaziť lebo si vypíšu úmrtný list.Tak bud znižovanie mobility je blbá bezobsažná fráza,alebo treba veci domyslieť.Samozrejme aj ja skúsim najprv dôvod prečo nemám kontroly vysvetliť.Ak bude treba druhé kolo vysvetlovania,to už bude blbé a bez servítok a slušnosti.
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, Jozef.vl a 37 neregistrovaných