Ceny servisu v Dánsku - oplatí sa vôbec nové dieslové auto?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne sa práve ich mentalita kua páči, so zaťkom sme sa už dohodli že na dôchodok sa vymeníme. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto urcite ano - cely zivot makali, platili, potom budu žať ovocie.

Takmer kazdy stomilionovy Svajciar jazdi na Forde Sierra, maximalne Opel Kadett a s tym to zrejme mozeme zavret :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je asi blbosť, skôr by som sa priklonil k názoru , že každý 70 a viac ročný europan jazdí na aute svojej mladosti. :4012: Že v Nemecku to bude T1,vo Francii CV2.v Polsku Nisa,alebo v Rusku Moskvich 403 - to už sú len regionalne detaily. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mp3turbo napísal:toto urcite ano - cely zivot makali, platili, potom budu žať ovocie.
pre slovakov tazke pochopit ale je to tak.cely zivot svicari dru aby mali peniaze.robia to aj koli penzii.maju vynikajuci dochodkovy system.automaticky ma kazdy 1 a 2 pilier a treti si mozes este zalozit.cim viac rokov odmakas tym viac dostanes.staci ze ti napr chyba za mlada 5 rokov a penzia mensia aj o 2 litre.

uz deti v skole su ucene napr taka hlupost ako vajcia ze nemaju kupovat bodenhaltung ze je to shit kvalita.

tie auta to co si nasiel ze skoda octavia to su auta na bezne jazdenie.ze sa nebude milionar vozit na starom vraku koli bezpecnosti.nikdy si tam asi nebol tam sa nejazdi ako u nas.take ze odzadu zacne niekto predbiehat iducich 5 aut neexituje.

na cestach je bezne vidiet aj auta ako pasat z roku 1990 alebo novu M5.a vsetci idu pekne za sebou.a aj ten pasat ma v tej krajine hodnotu 5000chf.ano dobre citas 5000 chf za ten voz hoci ma aj 250000km.pritom octaviu z roku 2012 co ma 150000km tdi kombik sa najdu aj za 4500chf.ak oprava po naraze bude stat 7000chf a auto cena 5000chf pojistovna to zaplati.tam si nikto nedovoli riskovat.poskodeny by ta za uraz na zdravi vyzmykal z penazi na cely zivot.vymozitelnost je 100percentna ak na to nemas a odmietas spolupracovat basa a robis kym dlh nesplatis.

na ucet v banke ti nik nemoze shiahnut toto tam funguje ale system si na teba pocka a az zacnes robit hned taha rovno od zamestnavatela.

firmy a take podnikanie ako maju domaci tam sa tocia rocne miliony vysoka pracovna disciplina dodrziavanie terminov a splatnost faktur do 48 hodin.ale aj tam funguje to iste kto viac obalok dava ten ma viac zakazok.kazdy o tom vie ale vsetci su ticho spaja ich jedno prachy.

bohati domaci kladu svoje zisky tiez mimo krajinu tam kde sa neplatia milionarske dane.

a zase o tych autach najdes tam na cestach v premavke vsetko cokolvek co sa kedy vyrobilo.to ze sa to nepredava neznamena ze tam nieje.skoro kazdy vikend su v obciach zrazy aut ktore som ani ja v zivote nevidel.od vykopavok z 20 rokov po najnovsie bugati za 3 miliony.ale tie auta sa neinzeruju na nejakom svicarskom occasion webe alebo bazosi.

ci ti hladas nove bmw M5 alebo RS6 alebo amg s klasse?takych aut tam vidis bezne na cestach ale nikto sa za tym neobzera je to tam normalna vec.prides na cerpacku a pred tebou lambo aventador v zlatej perlet farbe.ale nikto sa nebude lepit na okno a pozerat na sedadla.

ako pise oco 13 ti na penzii sa radi vozia na autach ako ked boli mlady.skoro kazdy svicar v obci ma nejaky stary stroj vo vynikajucom stave a vozi sa na tom vsade cez vikendy.

zahranicny turisti na slovensku nepozeraju ake mame stare auta ale ake ich mame ---dokopane vyskriabane a hrdzave---.toto vo svicarsku neuvidis.parkovacie miesta su uzsie nie ako na slovensku niekto ti otvori dvere spravi preliacinu je to hned skodova udalost.normalne sa to riesi.kopec parkovisk ma kamery.

hrdzave auta maju len balkanci alebo firemne dodavky na ktorych sa vozia zase ti balkanci do prace.

najlepsie su vikendy pri cerpackach kde su umyvarky.je to tam narodny sport umyvat a vysavat auto kazdy vikend.hoci bude v napr pondelok snezit on si to auto pride nalestit.aj zeny co nemaju chlapa si pridu auta umyvat.potom sa vytiahne z kufra taska s kozmetikou a lesi sa to :d :D ako pisem je to svicarsky narodny sport.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Zaujímave info som sa dozvedel. Kľudne pridávajte ďaľšie.

Môj švagor je rodený Švajčiar a keď bol už po niekoľký krát na Slovensku, tak sa vyjadril, že sa cíti ako chudák, keď vidí toľko drahých áut :) A to sám má BMW X5 4.4 V8, síce starší kúsok, ale v perfektnom stave. Nový stál 215000chf a kúpila to nejaká ambasáda vo Švajčiarsku a on je druhý majiteľ.

Videl som faktúru, koľko platil v BMW servise za bežný servis pred technickou kontrolou. Výmena olejov, filtrov, aj v prevodovke, diferáku a pod. Faktúra cez 3000chf. V Dánsku by za to platil raz toľko.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten si budem dlho pamätať,lebo tak ticho išiel,že som chodil okolo a nezbadal som že ide.Ten je ozaj pekný kus.
Veľa ľudí mi už v živote položilo otázku prečo nejdem robiť na západ,ako by som to a tamto.Mnoho známych išlo odtiaľto hlavne do Mníchova.Nemyslím že sa majú zle,ale ani tak svetoborne,aby tu človek všetko nechal.Dlho sa ani nedalo lebo rodičov z oboch strán sme doopatrovali my,rodina komplet zdrhla,to nejde aby posledný odišiel.Ani sa nestala extra škoda,nejdem ja von,oni prídu sem,a ešte som aj doma :) aj spokojný.Len domáci nechápu prečo sa nehrniem ich robiť.Ibaže ja lavírovačov nepotrebujem,nechce sa mi opravovať po iných rozbabrané
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

svajciari maju sice dobre peniaze ale zase vsetko je v tej krajine sukromne.tam okrem armadnych pozemnkov nexistuje statny les.vsetko je sukromne.este aj parkovisko pred panelakom alebo parkovanie na ulici je spoplatnene.tam sa neda len tak hocikam sadnut na 4 kolku motorku a zajazdit si.su na to miesta ale treba platit.aj obycajna cesta smerujuca do lesa pise privat a zakaz vjazdu motorkam autam nakladnym.len peso alebo bicykel sa da.

ak svajciar pocuje ze slovak ma doma vlastny dom je to pre nich sok pretoze u nich doma je to zalezitost cez 10 milionov len pozemok.ale ak pocuje ze slovak musi na novu telku za 600 euro setrit 3 vyplaty tak kruti hlavou ako dokaze vyzit a este aj dom postavil.

maju 93 zdravotnych len sukromnych pojistovni.a kazda ma v zaklade rovnake ceny.je to rovnaky system ako v usa.len ten rozdiel ze je to povinne.lisi sa to len vyhodami ze tato da toto lepsie druha zase nieco ine zvysi sa cena zase nieco lepsie ponukne.plati si to kazdy sam nieje to ako u nas ze sa to stahuje automaticky z vyplaty.tam sa z vyplaty stahuje urazove pojistenie a marodka.oproti zdravotnej pojistke su to smiesne drobne mensie ako na slovensku mesacne a v priade urazu alebo ochorenia platia 80 percent platu.

zase auta.tam auta niesu nic len prostriedok tam sa sleduju majetky pozemky.ako aj hladal mp3 turbo kde su tie auta ked statistiky mu ukazuju nieco ine.ti ludia na to maju na drahe auta aj ich maju v garazi ale neuprednostnuju to jazdit s tym 50000km rocne a kazde 2 roky menit za nieco ine.2 takych ludi poznam osobne co vlastnia stvrtinu mesta budovy pozemky.vozi sa na dodge ram V8 z roku 2005 ktory ma 34000km.ferrari vytiahne mozno tak 3x do roka.nema cas na to kazdy den po-pia od 6.00 do 20.00 so 6.00 do 18.00 sa venuje firme.cela jeho rodina 2 deti zena firme ktora ma 105 rokov mesacne vytoci okolo 250000chf.dalsi sa zivi autami uz 30 rokov zacal od nuly ako bazarista.vlastni 750 novych aut 10 znaciek na predaj ktore kupuje nie ako na slovensku ze na autosalone su auta ktore ma majitel salonu na leasing.teraz nedavno postavil vacsie predajne a hotel za 25milionov chf.slovak by uz davno vsetko predal a valal sunky niekde pri filipinach ale skratka svicari su taky ze ziadne dlhe dovolenky len robit a robit.umoznuje im to ich krajina maju istoty do buducnosti stale rovnake zakony ale zaroven aj obavy ako dlho to este bude fungovat.

raz sa ma pytal ci nepoznam dobrych mechanikov ze hlada novych ale ked mi povedal ze nastup hrube ponuka 5000chf a pracovat od 7.30 do 18.00 po-pia povedal som mu malo.doma dobry servis si zarobi 2000 euro a pokial tu neodlozi aspon 2 nasobok nikto nepride max poliak.este mi ukazoval ze aha kie to kupujem zo slovenska.nechapal preco je pre slovaka malo 5000 hrube ma dobre nastudovane ako sa na sk zaraba.trebalo mu to dopodrobna vysvetlit,ze musi dat min 8000 hrube.

na sk poznam tiez 3 ludi co po pade sociku odisli do svicarska pobudli 2-3 roky vratili sa natahali auta v 90 rokoch zbudovali servisy a dodnes ziju spokojne doma.ti uz nikdy nepotiahnu do zahranicia za 2000 mesacne.
Naposledy upravil/-a seven549 v 19.03.2019 23:11, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale veď to aj má logiku.Rozumný človek auto má za prostriedok,taxi odtiaľ - tam. hodnotu má to,čo hodnotou ostane,nehnuteľnosť,zem,zabehnutá firma,výrobný prostriedok.Tým auto nikdy nebude.
Čo v prvom rade nemáme,alebo úplne odlišné,je mentalita,vzťah ku kadečomu čo je dôležité.My sme ako romovia - tu a teraz,zajtra bude (volačo),máme divný rebríček hodnôt,čudný vzťah vlastne úplne ku všetkému
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja to vidim na chybu systemu.na slovensku kedze mame bodrel zakony ktore sa stale menia ze ani sudy nevedia co robit ti co maju ist prikladom to nerobia a su nedoknutelny,tak aj ludia sa tomu prisposobili.ak by boli istoty a zakony ako ma svajciarsko bolo by to ine.nie zeby boli dokonaly aj tam je korupcia ale akosi im to tam vsetko funguje.

taka vec pred par rokmi tam riesili arabov zeny nesmu mat zahalenu tvar.100 chf pokuta.system na to nekaslal dovtedy ich pokutovali kym sa nenaucili.za den aj 20 x pokuta.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> umoznuje im to ich krajina maju istoty do buducnosti stale rovnake zakony ale zaroven aj obavy ako dlho to este bude fungovat.

maju gulovy prd a nie istoty. Ani oni neziju vo vakuu. Ked dojde taka sialena kriza ze si prestane polovicka sveta kupovat ich hodzinky - lebo zrat musis ale na roleks/iwc/brajtling kukat nemusis - a ked si prestane kupovat ich financne produkty lebo nebude co kupovat, tak proste pojdu dole jak LehmanBradrs v Amériké a bez pardonu. Mimochodom, boli to svajciarske financne institucie ktore podnikali mimoriadne pracovite kúsky ukrutne za hranicou zakona ked dosli tazke casy lebo miliardy tu, miliardy tam, ale aj Svajciari ziju v realnom svete... a dostali za to sialene pokuty, a zopar chlapcov pozatvarali ktori dali svoj podpis na tie nespravne papiere.




>> raz sa ma pytal ci nepoznam dobrych mechanikov ze hlada novych ale ked mi povedal
>> ze nastup hrube ponuka 5000chf a pracovat od 7.30 do 18.00 po-pia povedal som mu malo


no vidis to, miliony z neho vypadavaju ale kvalitneho cloveka ktory mu umoznuje tie miliony zarabat nezaplati. Na takuto mzdu mu zarobi technik za tri dni (trikrat vymena oleja po 200 frankov, jedna vymena podbehu na Oktavii2 a dvere k tomu a sme tam)... a ten svajciarsky hajzlik nepusti chlp. Kto mu tam bude robit, v akej kvalite za tie prachy HRUBO pod priemerom hospodarstva... ani ten poliak. Lebo ani poliak nezaplati 2000 najom z 5000 chf hrubeho.



>> nechapal preco je pre slovaka malo 5000 hrube ma dobre nastudovane ako sa na sk zaraba

strasne sikovny a uspesny podnikatel a nechape zakladnu vec ? Ze kde zijem, take mam zivotne naklady. Darmo si z vychodneho Cecenska ked zijes v Zeneve, za sedem stoviek - co je mimoriadne vysoky prijem v Cecensku - to v Zeneve asi nepojde ked mas u neho robit v servise.

Zvlastne. Rozhladeny podnikatel, ktory 30 rokov ma uspech za uspechom, dokaze sa mimoriadne prikladne starat o svoje financie, a nerozumie uplnym zakladom.


Pozri, narazil si na takeho lokalneho J&T, to je cele. Dvakrat, trikrat. Drtiva vacsina naroda je preuverovana tak ako sa na nase zemepisne sirky patri, a to jednoznacne ukazuje FAKT ZE VLASTNICTVO NEHNUTELNOSTI VO SVAJCI JE UKRUTNE ZRIEDKAVEJSIE NEZ U NAS. Hypoteka "na vlastne" a prenajom lebo si hypoteku nemozem dovolit je uplne iny pomer u nas a u nich. Domaci nedomaci.


Nemam vobec stress ze vsetci v tej krajine maju nabitu kreditku ze sa nuly nezmestia a pritom jazdia na Mercedese123 z roku 1975 lebo je to bezpecne auto ktore ho v pripade buracky ochrani aby si mohol svoje dalsie milioniky v pohode zarabat dalej.





>> ak svajciar pocuje ze slovak ma doma vlastny dom je to pre nich sok pretoze u nich doma je to zalezitost cez 10 milionov len pozemok


urcite ano, ziadne pozemky tam nie su pod desat milionov.
No a teraz by ma zaujimalo ci su vsetci Dani tiez skromni, bohati a ci maju 750 aut :)
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Všeti nie, ale veľa z nich je skromných. Napr. môj šéf býva v dome, ktorý má hodnotu približne 1,1m eur, ale jazdí na Mercedese SL 500 z roku 2002. Kľudne by si mohol dovoliť nový na splátky, ale jemu 17 ročný vyhovuje :)

Ďalej - vyhradené parkovisko pre zamestnancov univerzitnej nemocnicev v Koge, tam som videl také autá, že to pred Lidlom v Nitre sú drahšie. A taký začínajúci lekár zarába okolo 10 000 eur mesačne. Proste väčšine Dánom nezáleží na drahých autách, aj keď môžu byť bohatí.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mp3turbo napísal:>> umoznuje im to ich krajina maju istoty do buducnosti stale rovnake zakony ale zaroven aj obavy ako dlho to este bude fungovat.

maju gulovy prd a nie istoty. Ani oni neziju vo vakuu. Ked dojde taka sialena kriza ze si prestane polovicka sveta kupovat ich hodzinky - lebo zrat musis ale na roleks/iwc/brajtling kukat nemusis - a ked si prestane kupovat ich financne produkty lebo nebude co kupovat, tak proste pojdu dole jak LehmanBradrs v Amériké a bez pardonu. Mimochodom, boli to svajciarske financne institucie ktore podnikali mimoriadne pracovite kúsky ukrutne za hranicou zakona ked dosli tazke casy lebo miliardy tu, miliardy tam, ale aj Svajciari ziju v realnom svete... a dostali za to sialene pokuty, a zopar chlapcov pozatvarali ktori dali svoj podpis na tie nespravne papiere.




>> raz sa ma pytal ci nepoznam dobrych mechanikov ze hlada novych ale ked mi povedal
>> ze nastup hrube ponuka 5000chf a pracovat od 7.30 do 18.00 po-pia povedal som mu malo


no vidis to, miliony z neho vypadavaju ale kvalitneho cloveka ktory mu umoznuje tie miliony zarabat nezaplati. Na takuto mzdu mu zarobi technik za tri dni (trikrat vymena oleja po 200 frankov, jedna vymena podbehu na Oktavii2 a dvere k tomu a sme tam)... a ten svajciarsky hajzlik nepusti chlp. Kto mu tam bude robit, v akej kvalite za tie prachy HRUBO pod priemerom hospodarstva... ani ten poliak. Lebo ani poliak nezaplati 2000 najom z 5000 chf hrubeho.



>> nechapal preco je pre slovaka malo 5000 hrube ma dobre nastudovane ako sa na sk zaraba

strasne sikovny a uspesny podnikatel a nechape zakladnu vec ? Ze kde zijem, take mam zivotne naklady.

ku - to v Zeneve asi nepojde ked mas u neho robit v servise.Zvlastne. Rozhladeny podnikatel, ktory 30 rokov ma uspech za uspechom, dokaze sa mimoriadne prikladne starat o svoje financie, a nerozumie uplnym zakladom.


/quote]


ty to pises akoby na teba niekto utocil.

svicarsko je nezavisla zem.nepotrebuju obchodovat zo svetom.v zaklade preziju aj prezili krizu z 2009 normalne bez dopadu na dane zmeny cien a zmeny vyplat.

u nich je to tak postavene napr polnohospodarstvo ze vsetko co potravinarske firmy vyrobia sa musi aj predat.nieje to ako u nas ze dovazame skoro vsetko.vsetky obchodne retazce musia od domacich vykupit vsetko za ceny ake urci stat.tie kombajny traktory proste techniku musia domaci kupovat v ch neda sa dotiahnut traktor z nemecka novy co je lacnejsi o 20-30000chf a odcitat z dani.

lidl je to zahranicny obchod musi dodrziavat pravidla 80 percent domace potraviny.zvysok dovoz.a ten dovoz maso je z nemecka ale balene v ch nieze pride mraziaci kamion z nemecka polska a hned sa to dava do obchodov.bali sa to v ch.privesne voziky za osobaky napr maju napr aj z cz ale skladat sa musia tiez v ch.neda sa cely vozik priviest a predat.treba zaplatit zoll ludi co to zmontuju uzivit halu kde to robis a este dane zo zisku ziadne danove prazdniny a tak mas svoje prachy.tak to v ch funguje.

na stavbe v meste rorschach plastove okna swiss windows 1000chf.pred 4 rokmi tam skusili domace stavebne firmy zarobit objednali okna z polska.chyba bola ze polsky kamion bol na stavbe a vsimli si to domaci ktory uz mali vopred zaplatene byty.cize mali dat 1000chf za okno co kupila firma za 200euro.skoncilo to nieze im dali lepsiu cenu a ludia budu spokojny ale komplet vsetko sa muselo demontovat a okna made in swiss.domaci kaslali na to ze to bude lacnejsie.stavebna firma samozrejme cierny bod do listiny a uz maju problem dostat zakazku.ziadne ako u nas ze s.r.o a nevies meno majitelov.vsetko sa s tebou vezie.

tie zahranicne obchodovania robia len milionari ak krachnu ich system je taky ze mas miliony prezijes.nikoho netrapi ze ti nejde kseft.to iste maju bohati ak pridu napr na urad prace.hned si pozru kolko dotycny zarabal a ak je to nad 10000 hrube prvych 20 dni podpora nebude.je to nespravodlive pretoze ten majetok treba tiez zivit.podpora v nezamestnannosti kto napr odpracoval 3 roky je 80 percent z hrubej mzdy po dobu 400 pracovnych dni.vikendy sviatky neplatia.ale stat najde dotycnemu pracu do 3 mesiacov.ak odmietne pokuta za to je aj polovicna penazna davka.ak nestihas zivit deti budu ti odobrate.

ak niekto ma podporu len 3 mesiace to je za 6 odpracovanych mesiacov a nema nadalej pracu a snazi sa a aj spolupracuje s uradom prace stat ti da socialne davky ktore sa potom statu vracaju.

stat ta vzdela vo vsetkom aj ja som kedysi v 2010tom mal kurz nemciny 8 mesacny ako pracujucemu cudzincovi mi to stat zatiahol polovicu z ceny.ak chces mat firmu tak isto ides sa naucit co a ako.naucia ta ako funguju obchodovania dane socialny system.a je to gratis staci len poziadat.

ako si pisal ten predajca aut ze nechapal ja som u to vysvetlil presne tak ako si ty napisal.ak tu zijem 5000 hrube je nic.ak tu chce mat cloveka ktory mu tu bude robit 5 rokov automaticky sem berie rodinu.

nemusis sa nad tym rozculovat.je to kseftar a obchodnik ako sa patri s dobrou praxou svoje imperium nevybudoval tym ze peniaze rozdaval.

poliaci mu tam 2 robia a presne za 5000chf.ale cestuju casto do polska rodiny maju doma.a okolo toho este si aj privirobia autami ktore im on preda.tiez robi to ze donesies stare jazdene auto kupis si nove a stare od teba odkupi alebo ak je to starina cez 10 rokov a cez 130000km tak len prevezme na recyklaciu kde mu ponuknu za nepojazdne 100chf,za nepojazdne 200chf alebo export.napr niekedy sa pritrafi 12 rocny passat 2.0tdi 220000km 500chf len chcel.preto taka cena pretoze auto uz nemalo stk ek a cakal ho drahy servis.na sk take auto bazarnikovi predam za 2500 ecok ako nic aj bez ko stk ek.aby si zase nespominal ze to nikto nekupi kupia to v pohode octavie passaty ja to auto dodam so vsetkymi papiermi ktore su potrebne kludne aj na meno bazarnika.ale ko stk ek uz neriesim.to nech si riesi bazarnik.aby si zase nespominal kde tie auta su.take auto sa najde len raz za 2-3 mesiace.robim to len koli mensiemu zisku ktory utopim na dovolenke.

ak by to auto bolo dobre napr 12 rokov a 110000km normalne na to svicarsky bazar este daju zaruku rok alebo 20000km a predaju to za 6500chf.
Naposledy upravil/-a seven549 v 24.03.2019 15:33, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

gnagy napísal:Všeti nie, ale veľa z nich je skromných. Napr. môj šéf býva v dome, ktorý má hodnotu približne 1,1m eur, ale jazdí na Mercedese SL 500 z roku 2002. Kľudne by si mohol dovoliť nový na splátky, ale jemu 17 ročný vyhovuje :)
jemu nieze len vyhovuje ale nepotrebuje drazdit zamestnancov.zabudol si napisat ze v zapadnej eu si zamestnancov vazia aspon na oko a stale sa sef usmieva na ludi ktory nanho robia.

slovensky sef automaticky to najdrahsie co moze finanncne utiahnut aj to na leasing na firmu aby bolo vidiet aky je uspesny ale ak treba zatiahnut fakturu za 10000 euro on to nema,alebo ho uvidis niekde pri mori ako papka pastety od hame.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

No tak to si veľkú pravdu napísal Seven. Hlavne to "na oko" je dôležité. Ale je veľa aj takých, ktorí sú naozaj úprimní.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných