Scania - natiahnutie elektriky na majáky z poistkovej skrini

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pedro-7
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2013 12:40
Zdieľať na Facebook

Scania - natiahnutie elektriky na majáky z poistkovej skrini

Príspevok od používateľa pedro-7 »

Zdravim chcem sa opytat ako sa da natiahnut stava z poistkovej skrini na majaky, ja som natiahol stavu z radia ale radsej by som z poistkovek skrini aby neodpalilo radio..
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Takže sa môžeme tešiť na ďalšiu faklu pri krajnici. Ty predsa musíš spínačom zopnúť relé a to pustí šťavu do majákov (svetiel... čohokoľvek) a šťavu musíš brať niekde z volných pinov v relé a poistkovej skrinke. Keď nemáš, cez poistku si to musíš natiahnuť z baterky.
No ak máš novší stroj niekde po r.v. 2005 a nepôjde to cez niektorú RJ a nespustí sa to diagnostikov, tak ti môže zblbnúť komplet elektrika. A na majáky by tam niekde mala byť káblovačka
pedro-7
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2013 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro-7 »

Aha.. a keby som zobral stavu zo zapalovaca? A keby to necham takto ako to je tak co sa moze stat?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Mas ich ledkove alebo halogenove?
pedro-7
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2013 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro-7 »

Ledkove
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ledkove nemaju velky odber.Kludne to natiahni od zapalovaca tie su vecsinou istene 10 A poistkou.Potom mas riesenie na cigana od baterky cez poistku a halogenovy majak len cez relatko ako pisal Acon.
pedro-7
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2013 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro-7 »

Vdaka.. a este som si montoval dozadu stroboskopy(vystrazne svetielka dozadu) a tam som natiahol stavu z bocneho pozicneho svetla moze to tak byt?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Určite by som to riešil z poistkovej skrinky, cez relatko, cez gumové prechodky,lebo sa ti môže stať, ze tie dva veľké hasičáky Ti budú málo. Radšej to urobiť raz,a poriadne,žiadne na gypsi, a koniec koncov niekedy ani neušetríš.
pedro-7
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2013 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro-7 »

A este tie stroboskopy? Ci tie tiez cez rele?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tie určite tiež, ale to musíš riešiť cez 13 ty pin v zásuvke na náves, neviem teraz z hlavy ako je 13 pinova osadená ,ale ťahal by som do pripájacieho kábla napajenie z majákov,a potom potiahnuť 15m kábla k stroboskopom na zadný nárazník, predsa tie Ti svietia počas celého výkonu / jazdy. A nikdy nevieš, veď som ti to už pisal, radšej teraz za poriadne zapojenie 100€, ako niekoľko tisc eur v lufte za zhorené auto.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

pedro-7 napísal:A este tie stroboskopy?
Aky maju odber?
pedro-7
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2013 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro-7 »

Zajtra to zmeriam ale mensi ako majaky a tam som pozeral je 10A poistka na bocnych svetielkach
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zasa ho plasit nemusíte, majáky sa dajú kúpiť aj do zapaľovača a tie majú taký istý odber ako tie montované, idú aj na 12 v takže v skutočnosti to nemá odber ako 55w žiarovka v hlavnom svetle. Ja mam majáky cez zapaľovač už pár rokov a doteraz žiadny problém. Tie stroboskopy si napoj cez zvlášť pin cez koncovku aby si ich nemal cez pozicne svetlá ale normálne vypinatelne z kabíny pretože by stým mohli mať problém na TK, ja ich mam zvlášť a viem ich vyp. A zapnúť kedykoľvek
pedro-7
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2013 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro-7 »

Miroslav tie stroboskopy som spravil na vypinac takze si to ovladam manualne a pozeral som a je 10A poistka na tych svetielkach takze ked pojde ma TK tak pri zapnuti svetiel budi vypnute
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Na stk ti budú po novom kontrolovať aj nemožné. Mne zapísal aj zadné reflexné tabuľky,vraj sú prašivé,pred rokom po stk tiež mal iba slovné pripomienky, tak sa staré dali dolu a lepili čisto nové, ale dal to zápisu. Cez vypinač si to dobre urobil.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní