Ford Cmax 2.0 2008 LPG BRC - Nespôsobilá EK

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pufo20
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 12.11.2011 21:57
Zdieľať na Facebook

Ford Cmax 2.0 2008 LPG BRC - Nespôsobilá EK

Príspevok od používateľa pufo20 »

ahojte,
6.3. som absolvoval ek. Benzin ok a lpg nesposobile.
A teraz konkretne. Auto na lpg malo hodnoty perfektne ale problem bol ze kazdu cca stvrtu sekundu akoby na sekundu stratilo cez obd otacky a padli na nulu. Aspon tak ukazoval ich "uzasny " Bosch pristroj. Fyzicky motor ale na 100% !!! Technik mi nevedel argumentovat preco ked motor isiel bez zavahania. a uzavrel to ze teda mam asi zlu lpg RJ. V tom momente vo mne vybuchla Etna. Nebudem popisovat dalej ako som sa snimi rozpraval ... Kazdopadne si zase nase stk stanice vymysleli ako zneprijemnit zivot obyc ludom. A hned C zavada na odtahovku ...
Po par telefonatoch s lpg servisom som zistil, ze teda treba odpojit obd od RJ LPG. Nevedel som, vraj takto sa da stym vysrat... objednal som sa do servisu. Medzitym korona a servis zatvorili ... vlastne vsetky na BRC. Mam doma nepojazdne auto, ktoremu vlastne nic nie je. A teraz otazka ... VEDEL BY MI NIEKTO CEZ SOFT TOTO DEAKTIVOVAT? Riskol by som aj cele zapadne svk obehnut kvoli tomu. Vsak policajti maju momentalne ine starosti.... naozaj dakujem za kazdu pomoc.
p
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neviem ci zrovna cez soft...ked ti spravili prepojenie OBD na RJ LPG, tak tam idu kable :41c2: , podla mna to je kvoli adaptaciam aby stale sedeli, pred EK je potreba fyzicky rozpojit, podla mna niekde v okoli OBD zasuvky budes mat rozpajaci kabel, neviem ci montuje niekto vypinac, ale toto ta mali zaskolit montaznici, bud nato zabudli oni, alebo ty, to uz si musis ujasnit sam :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Píše o fabrickom BRC...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na fabricku zastavbu toto riesenie zrovna neukazuje
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pufo20
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 12.11.2011 21:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pufo20 »

presne tak. nie je tam nic na rozpojenie. Fabricky to neriesil. To len u nas to lpg servis zvykne montovat pri obd konektor. mam taky pocit, ze sa bez lpg servisu a prekablovania RJ s OBD asi nepohnem ... ten vypinac bude asi nevyhnutny
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co o tomto probleme povie ford ? to by ma teda zaujimalo, lebo by nemali pustit do premavky auto, co sice pekne jazdi, ale neni schopne na EK LPG komunikovat cez OBD.......apropo klasicky plynar sa do zamknutej riadiacky pravdepodobne nedostane, aj ked ma vsetko BRC vybavenie...to prave ford by mal mat pristup
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked už s tým autom náhodou niekam pôjdeš tak sa vyhýbaj dialniciam, lebo ten systém nekontroluje iba to či máš známku, ale aj to či máš STK a EK
pufo20
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 12.11.2011 21:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pufo20 »

Dik za radu. Na diaľnicu teda určite nepôjdem. Ford obchadzam. Tam ani nevedia, že v zahraničí sa nejaký na lpg vyrábal/predával. Môj lpg servisak sa do RJ dostane. Aj ju vie nastavovať. Len ma do odvolania zatvorené... Bolo mi uz dokonca poradene, ze mozem ziadat o nejaku vynimku na stanici Ek. Ale musi to byt odkomunikovane cez SEKA.sk, ktorá to musí odobriť. Ale ako presne im to mam na STK stanici vysvetlit, ze co presne ziadam a preco to ziadam, neviem. To mi len p. Hatiar poradil, ze aj toto je možnosť, ale neviem o čo sa mam presne opreť. Nejaky bod, vyhláška o fabrickych lpg.... Neviem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

u Hatiara si dobre, pochybujem ze vies inde dostat lepsiu radu...kazdopadne neprijemna situacia v nevhodny cas :-\ , apropo oni sa neberu aj ako autoservis ? potom by mohli fungovat
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

našťastie tam kde mi nahodili plyn robia aj EK - škoda že takých dielní nie je viac....
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

K tomu ze si na teba daco vymysleli na EK si veľa. Ak výpadok otáčok je dlhší ako 1 sekundu začne časový limit rátať odznova. Čiže je to nemerateľné. Ak nie je meranie v systéme nie je protokol nie je nálepka. S tým technik nič neurobí. S tou výnimkou od poverenej technickej služby SEKA to take jednoduché nebude. Výnimky sa vydávajú len v prípade ze sa jedna o chyby v celých sériách vozidiel. Rok výroby vozidla si neuviedol. Predpokladám ze sa jedna o vozidlo 2005 a vyššie. Co sa týka tvojho postoja ze na ľudí hulakas a si najmúdrejší široko ďaleko ďaleko nezajdes.
Este mam potrebu sa vyjadrit k ľuďom takého typu. Tvoje pokazené auto je tvoj problem. Ak budeš hľadať chybu inde ako v aute s touto vecou nepohnes.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Este mam potrebu sa vyjadrit k ľuďom takého typu
Vieš ja mám skúsenosť, že ak je zle nastavený celý systém kontrol stk tak potom robí z ludí nepriatelov.
Zákazník je nasratý lebo neprešiel s dobrým autom, technik sa hnevá lebo to nie je jeho vina a skutočný páchatel sa smeje do hrsti v parlamente.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Vies ak príde človek k zubárovi a ten mu povie - máte deravé zuby a pacient naňho navrieska ze ho nič neboli a ze je neschopak a kto je teraz za blbca.
Ani ja nemudrujem ked do veci nevidím ale potichu sedím a sucham nohami a počúvam skúsenejších.
Ide o to ze novšie auta sú háklivejšie.
Napr u starého benzinaku sa sledujú určite veci a u nových + asi 5 veci naviac.
Ked je auto v akom takom poriadku a technik tk a ek nie je vôl auto prejde, ale sú situácie kde nič nepomôže.
Ak auto nekomunikuje cez OBD a musí komunikovať nič s tým technik neurobí. Ak by mal este merací stroj inej značky mohol by to skúsiť. Všade sa tlači v praci na výkon. ak to do stanoveného času nevyriešiš ideš ďalej aby zákazníci za ním nečakali.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní