Skoda Octavia 1,9 tdi 2000 - Elektrika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

duardo4070
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.03.2020 10:37
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,9 tdi 2000 - Elektrika

Príspevok od používateľa duardo4070 »

Zdravím. Mam Skodu Octaviu 1.9 tdi 81 kw rok 2000 Mám taký problém, že keď zapnem kľúč a pustím svetlá, tak mi začne niekoľko krát cukať v rele stieračov. Pri tom ako to cuká mi mierne blikaju svetlá pri každom cuknutí a podskakujú stierače. Po zhruba 10 cuknutiak to prestane a funguje všetko v poriadku. Robí to aj po tom ako mám zapnuté stierače a keď ich vypnem začne zase robiť to isté, že to niekoľko razy cukne to rele. Neviem v čom môže byť problém a už ma to dosť znervoznuje, keď po každom zapnutí svetiel alebo vypnutí stieračov začne to cukanie. Samozrejme, že to rele stieračov som už vymenil za nové a stále to robí to isté. Myslím, že predchádzajúci majiteľ tam robil niečo z elektroinštaláciou a bude tam prepojene niečo medzi svetlami a stieračmi. Nerobí to na parkovačách iba keď sa pustia normálne stretavacie svetlá. Taktiež po tých stieračoch to cuká iba pri zapnutých svetlách, pri vypnutých svetlách idú stierače normálne. Nevedeli by ste mi niekto poradiť, čo skontrolovať alebo premerať, či do toho rele nejde nejaké väčšie napätie ako by malo alebo či sa s tým už niekto stretol? Budem vďačný za každú radu :)

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo takto spínač svetiel? :41c2:
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia problem

Príspevok od používateľa scendo »

duardo4070 napísal:Myslím, že predchádzajúci majiteľ tam robil niečo z elektroinštaláciou a bude tam prepojene niečo...
V tychto pripadoch je to casto "tvrdy oriesok" aj pre odbornika co ma auto pred sebou, nieto pre laicku verejnost od klavesnice. Ak trochu rozumies instalacii, skontroluj spinace, konektory, hlavne chod po trase kablovania, skus identifikovat ake zmeny tam boli robene. Potom jedine trpezlivy servisak co bude ochotny na to pozriet.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

nestretol ale choď za autoelektrikárom, má schému, pomerá a pri dobrej konštelácii hviezd problém vyrieši. Ty ho nevyriešie iste a ani nikto od kompu lebo treba schému a merák do ruky.
Ak si z KE napíšem kde je jeden šikovný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných