VW Golf V , 1.9 tdi - kontrolka serva a ESC, ASR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

VW Golf V , 1.9 tdi - kontrolka serva a ESC, ASR

Príspevok od používateľa milan2223 »

Dobrý deň, mam golf 5 1.9 TDI a v poslednej dobe mi tam vyhadzuje kontrolky serva a ESC/ASR, už som skušal aj točiť volantom a aj to zmizlo ale po čase sa to tam objavilo znova, nievete kde môže byť problém? S volantom ide točiť normálne ani žiadny zvuk nevydáva.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Diagnostika???
Svietili kontrolky, chyby budu zapisane.
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

Na diagnostike som ho mal ale vtedy mi to nerobilo až teraz začalo. Je možná chyba v batérii? Alebo mam chybu hladať inde rovno v servoriadení?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že by to mohol spôsobovať poškodený (skorodovaný) snímací krúžok na ložisku zadného kolesa.
Obvykle sa mení celé ložisko aj s krúžkom, ak nevieš ktorý to je, daj vymeniť obidve, konečne tvoje auto už má zrejme nejaké kilometre odjazdené a ložiská sú spotrebný material podliehajúce opotrebovaniu, takže možno len trocha predbehneš potrebný interval výmeny.
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

Ďakujem za odpoveď, pozriem sa na to, celkovo má najazdené 220 000km, nedavno som ho kupil a predchadzajuci majitel na nom menil akurat tak rozvody.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Iste, vymen akumulator za novy, vymen vsetky loziska, potom aj servocerpadlo nove, ABSko, no a nakoniec urob diagnostiku, ktora ti napriklad napovie, ze je problem s G85.
Ale ako chces…
Mozes menit, co len chces ved je to tvoje auto, vlastne mu prospeje pomenit dake diely, roky na to uz ma, urobit vacsiu udrzbu.
Mas pravdu, da sa na to ist aj tvojim sposobom, a verim, ze sa najdu aj dalsi, co ti tu napisu, ze oni mali nieco podobne a pomohlo im vymenit to a to.
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

Nejdem na nom zatial nič meniť, iba sa pozriem v akom to je stave, keď to nebude hrzdave tak to meniť nebudem, samozrejme pôjdem najprv na diagnostiku keď mi to tam znova vyhodí, dnes mi tie kontrolky už zhasli
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných