VW Golf IV - dym z výduchov

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milubka
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.06.2019 20:08
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - dym z výduchov

Príspevok od používateľa milubka »

ahojte potrebovala by som pomoct. Rano som nastartovala auto a motor vydaval taky iny zvuk ako zvykne, taky nejaky tahavy ci ako to nazvat. Mam benzin, ale pripisovala som to tomu ze auto par dni stalo a navyse bolo primrnute kusok vonku. PO chvili ten zvuk prestal. Ked som sa vracala uz domov, zrazu mi z ventilatorov zacal ist dym, ale nesmrdelo to po zhorenine. Vypla som klimu a ked som z autom zastala, ale motor bezal zas som klimu pustila a otvorila ventilatory uz to neslo. Ked som vystupila z auta videla som na ceste akoby potecenu vodu ci olej to teraz neviem, pozrela som pod auto a bolo to zhruba v miestach stred auta k celnemu sklu. Dakujem za pripadne rady...este v poslednej dobe som si vsimla, ze sa mi rosia okna na mastno akoby a na spolujazdcovej strane som si vsimla ze mi z niekade malinko kvapka nemrznuca zmes...je to ruzove tak myslim ze to je teda z chladica
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chladiaca neubuda ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
milubka
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.06.2019 20:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milubka »

pozrela som a je jej tam menej
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

treba opravit unik v prvom rade...ono sa miesto najde pomerne lahko, vyschnuta chladiaca zanechava jasne stopy

zvuk motora po dlhsom stani moze byt aj kvoli dotlaku na hydrosteloch, s tym by som sa netrapil momentalne, priorita je ten unik :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
milubka
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.06.2019 20:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milubka »

uz sa mi stalo ze mi vytiekla chladiaca, ale to sa mi rozsvietila kontrolka a voda vytiekla skor vpredu, rozthlo hadicu...teraz mi uz isiel aj ten dym z ventilatorov..ak dolejem nemrznucu, myslis ze mozem na tom jazdit? samozrejme ak mi nevytecie vsetka nemrznuca...
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

A nie je na mieste riešiť príčinu ako dôsledok?

Doleješ, opäť sa stratí. Ak sa potrebuješ núdzovo presunúť, OK. Ale prečo to nedať opraviť tak, ako sa patrí?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

teraz uz kludne dolievaj iba vodu, mrznut bude za pol roka, stejne sa pri oprave vsetko vypusti, treba odsledovat rychlost ubudania, samozrejme merat hladinu na rovine a za studena :41c2: ziadne otvaranie systemu pod tlakom! nebodaj liatie vody do horuceho az by zmizla...kazdopadne! ja by som s tym.jazdil az by som mal odpoved kde to tecie a kolko to tecie, lebo mozes mat cosi prasknute a ked ta necha potom na dialnici a za tebou mokra stopa, to sa zrovna neoplati...a ze ti ukaze nieco auto, nato sa vobec nespoliehaj, totiz cidlo teploty je stavane na meranie teplej vody, nie na meranie vzduchu ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
milubka
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.06.2019 20:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milubka »

samozrejme dam to opravit, pytala som sa len preto, ze ak by som dnes musela surne niekde s autom (kvoli praci sa moze stat ze budem musiet ist autom) ci na to mozem ist...dakujem za tvoje odpovede...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked musis, tak musis, su aj vacsie priority jak plechove budy :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Para z kurenia, mastne rosenie vnutra okien (charakteristicky zapach), na 95% je netesny radiator kurenia, a vymena v domacich podmienkach pre zenu velmi nepravdepodobna. Navstivit servis a presne lokalizovat miesto uniku, ale jedine miesto kde prichadza chladivo do kontaktu s vetranym vzduchom je radiator kurenia, jedine ze by voda do kurenia stekala inou cestou. Radiator kurenia stoji v priemere par desiatok eur, ale praca moze byt omnoho drahsia, zalezi aky je k tomu pristup a ci je potrebne zhadzovat pristrojovu dosku.
A jasne, jazdit mozes ako ti pisali, sleduj si len dostatok vody v nadrzke (za studena) a na dlhe trate sa nepustaj...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

az by toto bol problem, tak staci vyradit ten radiator prepojenim hadic a do zimy kludne jazdit :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných