Opel Vectra 1.9 CDTi ,110 kw - štart po 5 dňoch

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra 1.9 CDTi ,110 kw - štart po 5 dňoch

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Dobrý deň,

prosím Vás o radu ohľadom problému nemožnosti štartu môjho vozidla Opel Vectra C 1.9 CDTi 110 kW, rok výroby 2007 (Automatická prevodovka).
Auto mám 3/4 roka, vozidlo je garážované, vždy štartovalo na prvý krát (žiadny problém s ním nebol), bol som aj na pred zimnej údržbe a kontrole batérie (bolo to O.K., akurát mi povedali, že pri viac ako 7 dňovom nejazdení mám dať batériu do nabíjania).

Dnes som po 5 dňoch nejazdenia išiel do garáže a auto nemôžem naštartovať, po daní kľuča do pozície 1 prebehne inicializácia na prístrojovej doske spolu s kontrolkou žhavenia (v garáži je asi 4,5 stupňa), auto ale nemožem naštartovať, iba točí a nechce chytiť.
Skúšal som to 8 krát, po 5 pokuse pri daní kľuča do 1 polohy začala blikať kontrolka paliva, akoby tam nebola nafta, aj keď tam je 1/3 nádrže, čo je pre mňa divné...
Pravdepodobne odišla batéria, Prosím Vás o radu, ako ďalej postupovať resp. aké sú možnosti a či to mám skúšať znova, nechcem to toľko točiť, pretože po asi 6 pokuse už akoby ani netočí a prístrojová doska pri pokuse naštartovať zhasne...

ĎAKUJEM ZA POMOC.

Marian
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

A dobitie baterie malo aky ucinok?
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Zdravím,
batériu som vôbec nedobíjal, nakoľko som s autom denne jazdil (a bez problémov so štartom).
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

dobit akumulator, alebo ak nutne treba ,tak narychlo natocit cez kable, alebo booster...ja nemam taku trpezlivost s baterkami, ak nedrzi 5-7 dni a je problem natocit, tak menim...alebo ak nemas problem, tak v garazi maj nabijacku a nechaj to pripojene aj tyzden, aj ja mam niektore dlhodobo nejazdene a na udrz.nabij. ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tiež nerozumiem tomu prečo keď tak dlho nejazdíš a máš problém so štartom nemáš baterku preventívne na nabíjačke, ale o polročnej ideš tvrdiť, že je nová. :41c2:
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Dobrý deň,
Ďakujem za odpovede, auto mám 3/4 a batériu som kupoval s ním, Ja neviem, aký vek má ta moja súčasná batéria, takže som až tak nečakal, že po 5 dňoch v garáži nenaštartujem (aj keď som to tak trochu tušil, vlastne som vtedy išiel auto skontrolovať a trochu prebehnúť, keď som nenaštartoval...).
Predtým som jazdil každý deň, toto je vlastne po prvý krát, čo som tak "dlho" nejazdil... Nejazdím už ani do práce, nakoľko mám home office :-)
Momentálne je teda u mňa situácia taká, že som objednal novú batériu Varta Silver Dynamic 12V 85Ah 800A, dnes mi ju prinesú, to ja aj tak treba, tak uvidíme, či je to tou batériou, čo ale predpokladám.

Dám potom samozrejme vedieť.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

No asi sa najskor malo pristupit k meraniu ...aby sa vedelo ako je to naozaj lebo teraz sa len ide skusat co asi to moze byt. Meranie cca 5 minut a aj kapacita baterie sa da krasne odmerat obycajnym multimetrom a vypocitat Ah .
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

A das nam co nevieme ako navod? :)
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Zatazit umelou zatazou a merat napatovy ubytok za jednotku casu.
Pouzivam cca 500w zataz na asi minutu.
Napr pociatocna hodnota napatia bola 12,5V a po minute klesne na 11V tak asi ta kapacita nebude nic moc.Vpodstate staci mat zapnute zapalovanie .
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Preboha kto Vam povedal ze "nova" bateria sa nemoze vybyt, ze treba ihned objednavat novu ak starter tazsie toci? Naco?

Podla toho co ste pisali, "pretože po asi 6 pokuse už akoby ani netočí a prístrojová doska pri pokuse naštartovať zhasne" je to klasicky symptom vybytej baterie, co vobec neznamena ze je zla!

Rovnako to nemusi znamenat ze je problemom zarucene bateria, ale aby sme sa pohli dalej a bateriu mohli vylucit, stacilo ju nabit a vedeli by sme.... Teraz ked ste kupili novu, prehodite ju a nic sa nezmeni, budete kupovat, starter?

Ono vseobecne kratke trasy v zime mozu pokojne znizit stav nabitia akejkolvek baterie, resp nestiha sa dobit jazdou to co sa spotrebuje, k tomu ranne mrazy a jedno rano proste nemusi bateria stacit, hlavne ak je tam nejaka 45-50Ah. Pre zaciatok ju stacilo len cez noc nabit....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1,9 TD 110 kW mávajú bežne 45-50 Ah baterky...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Jeziiiis...
Ono vseobecne kratke trasy v zime mozu pokojne znizit stav nabitia akejkolvek baterie
To sa vztahuje na baterie vseobecne, nie tu jeho konkretnu, uz lepsie?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Northillus01 napísal: Predtým som jazdil každý deň, toto je vlastne po prvý krát, čo som tak "dlho" nejazdil...
to je vrodena vada oplov starsich ako 10 rokov.kamos mal taku corsu 2005 a dalsi co ho poznam mal dizlovu corsu.obe mali problem naskocit ak stali viac ako 3 dni.u dizla pomohol start spray a potok ak to jazdilo kazdy den stale to slo ci mrazy ci leto horucavy ako hodinky.ak to stalo viac ako 3 dni znova nic.benzin corsa tak isto dole dekel z klapky na klapku striekacka benzinu a potom to jazdilo kym tiez nemala pauzu.jeden presiel na fordy druhy sa nepoucil kupil dalsi opel.opel je prvej linii v kazdom bazare.kupil si 3,5 rocnu insigniu 84000km 1,9 dti ci co to je a len 96kw motor.z leasingu.po roku tam ma okolo 93000km uz netoci na lusk a klima nejde.odisla tyzden po kupe.oprava klimy 650 euro prehnili trubky a 3 zhavice tomu odisli.starsi opel ak ma 10 rokov prec s nim.tie nove 5 rokov a posunut dalej.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...c vectra 2,0 dti stala aj 2 mesiace a bez problemov naatartovala

Mal som tam okolo 90 ah bateriu
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Northillus01 »

To scendo: Áno, máte logicky pravdu, ale Ja som už aj tak chcel kúpiť novú batériu, takže tú kúpu neľutujem.
Zajtra to vymením a uvidíme, či to pôjde.
Ešte je tu jedna zaujímavá vec, že pri pokuse štartu prístrojový panel ukazuje nedostatok nafty (bliká kontrolka paliva), čo ale pri prvotných pokusoch štartu neukazoval a Ja viem, že je tam určite tretina nádrže.
Chcel by som teda vedieť, či má niekto s týmto skúsenosť, že vybytá batéria môže takto zblbnúť kontrolky prístrojovej dosky a tá napr. ukazuje chybný údaj o množstve paliva ?

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných