Výber auta pre ženu do 6000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ak by som si musel vybrať.
Rozdiel chápem ale nechápem to čo som znova citoval - slovíčko musím si vybrať diesel dnes už pôsobí tak dosť divnô.
Ak chcem diesel idem do francúza ak chcem benzín tak idem do japonca - ale to sú len reči tu na fore
V hlavičkách sa skor mrví - aby mi pasovalo k šatom a kabelke , alebo keď už vtáka mám malého kúpim si 400koňové auto. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Reč tu bola o Honde 2,2 diesel a k tomu ako sa o ňom guru vyjadril, to je celé. Ja sa žiaden diesel od Hondy ani od nikoho iného kupovať nechystám.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> On neservisuje tie auta a k tej teme to nebude velky problem ide skor o lahostajnost ze sa im nechce babrat so starym autom
>> keby zaplatil za tu riadiacu jednotku tak mu to v pohode opravia


Matus, mam pre teba jednoduchu vyzvu : ked mlady da vymenit riadiacku a nepomoze to, ZAPLATIS MU TY DROBNYCH 1600 EUR CO PISAL ZE TO BUDE STAT ? Ako mozes od stola vediet ze to pomoze ? Ja viem ze to nepomoze, ty si si isty ze to pomoze.

Tak pod, teraz bud chlap - poloz svojich vlastnych skoro dvetisic eur do boja. Ideme na to ? Zlozis ich u notara, napise sa zmluva, ak vymena riadiacky pomoze, su tvoje a mozes si ich zobrat naspat. Ak nepomoze, dostane ich majitel diesla ktoremu si ty na dialku vyvestil ze to urcite pomoze.

Jednoduche ako facka.

Si chlap a das svoje vlastne peniaze do boja ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uplne o inom je niečo navrhovať systémom "slepá strelba" a inom to aj urobiť a niesť za to plnú zodpovednosť,čiže zaplatiť si za vlastné chybné rozhodnutia..Tam sa to potom láme že jeden robí iba zaručené kroky a druhý robí chybné a nezmyselné nákupy ktoré ale bude vždy skúšať natlačiť majiteľovi k zaplateniu
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

mp3turbo napísal:ked mlady da vymenit riadiacku a nepomoze to, ZAPLATIS MU TY DROBNYCH 1600 EUR CO PISAL ZE TO BUDE STAT ? Ako mozes od stola vediet ze to pomoze ? Ja viem ze to nepomoze, ty si si isty ze to pomoze.
zle si to pochopil nikde som nepisal ze do toho ma ist, len som naznacil ze su to darebaci a mozno prisli na problem ale povedia najdrahsiu variantu aby zarobili alebo neprisli a aj tak skusia najdrahsiu variantu ale bez zaruk ze to pojde, to je bezny postup co najjednoduchsie a najdrahsie ked platis tak si velky kamarat a ked nie tak ako so psom :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

tu je škoda sa baviť o RJ CRV,je to obyčajný oj...b na n-tú.Riadiačku sa dá doslova na ktorúkoľvek generáciu CRV kúpiť za haliere (10-30 e.-),alebo dokonca celý tzv. štartovací set,ten obsahuje komplet všetko o nuly,ešte aj ten sa dá pod 100 e.- takže vymeniť RJ nikdy nie je špatný biznis,majiteľ spokojný,starú mu z radostou pribalia,hlavne že auto ide ok
takto vyzerá komplet set,možno takto sa podarí čo to pochopiť ako sa tieto veci majú
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

autorizak pouzivat allegro nemoze a nebude, garazovi majstri 10rocnu hondu nevideli a nedokazu. Toto nema riesenie.

Matus : mne sa to zdalo ze to bola priama vyzva na vymenu tej riadiacej, doslovny citat je "keby zaplatil za tu riadiacu jednotku tak mu to v pohode opravia". A prave tam som vyjadril moje presvedcenie o opaku - je totiz vrcholne pravdepodobne, ze po vymene riadiacej jednotky za skoro 2000 eur sa zavada neodstrani.

Osciloskop by napovedal viac v priebehu desiatich (piatich ?) minut, lenze sme na Slovensku... Ja som v tej teme kacirsky tipol prerazeny alternator alebo starter ktory zabije elektricke signaly na celej zbernici a auto je potom zblaznene. Moze to byt kludne aj zatecena voda do elektrosustavy vozu, umyvanie motoroveho priestoru vapkou ktore nebolo spomenute, vytopene auto tri roky pred kupou o com sucasny majitel nevie atd, atd, a v dosledku toho sprachnivene kontakty / kable v kablovom zvazku. Na podobnu vec umru prve fabie (odvod vody v motorovom priestore sudruhom nevysiel) a polovicka bufikov v Sharanoch, druha polovicka umrie na vnutornosti a'la palivove sitko, zapalovacie sviecky a dva senzory co su vsetko opravy za desat eur.

No ale to uz trosku odbacam.

Ja keby som mal kupit auto za 6.000 eur pre zenu, tak to bude za 3.000 dlhy Voyager, presne taky isty cierny ako ma teraz a nechce sa ho vzdat. Kúše, kope, škriabe, proste ani za certa po dvanastich rokoch. Zostavajuce tri tisice by som nechal na servis na policke.

Zuzi, naco potrebujes 4x4 ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo môžu a nemôžu autorizáky by sme si medzi štyrmi očami mohli pohovoriť (som v zozname sprostredkovateľov pre nákup z Allegra stále) ,kadečo by som ti poukazoval a buď by ťa trafil z toho šlak alebo by si sa divil aj ušami.Nevieš..netvrď,ale nie je téma sem
A riešenie to má,ale nie každý prijme že za prvú hodinu ozaj naj diagnostiky má zaplatiť 150 e.- Prijme to človek ktorý má auto rádove drahšie a v prvom nástrele mu odhadli "opravu" na 8 tisíc eurobubáčikov.Pre zábavu si pozri čo asi je vyžší dívčí diagnostiky,nehľaď na to že počuješ ruštinu,naj oscilo sveta a programy k nim robia rusi
https://injectorservice.com.ua/script_px.php
ZuzanaSue
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08.10.2017 21:44
Zdieľať na Facebook

4x4

Príspevok od používateľa ZuzanaSue »

Nakoľko bývam na dedine a bojím sa jazdiť keď je sneh cítim sa istejšie v 4x4.mala som ssangyong korando mal dobre tvrdé plechy takže to bolo robustné a cítila som sa bezpečne keďže v dnešnej dobe je kopec ....... Za volantom
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď natrafíš na sfetovaného rumuna v kamione nepomôže ti ani Hummer.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ZuzanaSue
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08.10.2017 21:44
Zdieľať na Facebook

SUV či mpv

Príspevok od používateľa ZuzanaSue »

Osobne by som radšej zvolila SUV z rozumnou spotrebou a dostupnosťou ND .
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak to by si mala zdvojnásobiť vstupný kapitál. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ZuzanaSue
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08.10.2017 21:44
Zdieľať na Facebook

voyager

Príspevok od používateľa ZuzanaSue »

pozerala som uz aj voyageri ale ta spotreba...to hadam zere aj travu okolo cesty nie?ako nasla som ze to papa 18l ale to je blbost nie?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Zuzi, osemnastku len dole kopcom, po rovine cez dvadsat len tak fikne :( no a hore kopcom ani nechces vediet.

Len hlavny problem je ze Vojagera nenajdes stvorkolku a ty ju nutne potrebujes. U nas v hlavnej dedine bol sneh trikrat do roka pol centimetra na dve hodiny, u teba je to ako ?
ZuzanaSue
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08.10.2017 21:44
Zdieľať na Facebook

region

Príspevok od používateľa ZuzanaSue »

no ja som z Turca takze tu je snehu trosku viac vedela by som prezit bez 4x4 ale aspon aby to malo normalnu spotrebu do cca 7-8 L a tie ND..keby mi odislo auto na spoj to mam 3 km peši :-)

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných