Opel Corsa C - zadny stierač

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa C - zadny stierač

Príspevok od používateľa ma890 »

Zdravím, na corse c mi funguje chaoticky zadný stierač, zapnem - stierac sa pohne napr.30stupnov, potom 10 naspäť, potom 60,....
Relé cvaká nepravidelne, neviem teda ci je chyba v nom,alebo je správne ze cvaká v nepravidelných intervaloch. Alebo je chyba čiste o motorčeku?
Ďakujem
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

urob to po sedliacky - napoj motorcek napriamo a zistis hned, na com si.

niekedy to moze urobit aj problem v mechanizme.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Uplne najjednoduchsia vec co mozes preverit, je pozriet ci nie je uvolnena matica ktorou je prichytene rameno stieraca. Ja som sa s tym stretol, ze predne stierace chodili presne ako ty opisujes. No a cuduj sa svete, obe matice boli uvolnene a ramena preskakovali na tom ozubeni. Po dotiahnuti bolo vsetko v poriadku. Este dodam, ze sa mi to stalo v zime, v takej snehovej chumelici v noci, ze keby som to nebol vedel opravit, musel by som pockat kym prestane snezit...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Ja uz som to mal v minulosti rozobrate, ramienko určite povolené nieje a motorček sa mi vtedy zdal ok,ked som ho otvoril, zarazilo ma vtedy to rele,ze to cvakalo nepravidelne-co prave neviem ci je ok. Pristup k relé je tam dosť zlý,tak som sa na to vtedy vykašľal,ale keďže je teraz hodne času,tak sa k tomu vraciam
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

začni s kontrolou kabelaze v prechodke dvere a karoseria a potom ten motorcek ....mozno problem v "ciklickom spinaci".
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Tak problém vyriešený, problem bol v motorčeku, jeden z troch kontaktov, ktoré sa opierajú o ozubené koliesko bol zoxidovaný,stačili jemným brusnym papierom očistiť a už to šlape
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných