Audi A4 b8 - adaptácia multitronic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b8 - adaptácia multitronic

Príspevok od používateľa MirVys »

Zdravím, nevedel by mi niekto napisat presny postup pre adaptaciu multitroniku pomocou programu VCDS? Jedna sa o 8-stupnovy multitronic kod prevodovky 0aw. AUDI A4 B8 2.0TDI 130KW.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Co tam chces adaptovat? Prevodovka KO, na repas.
MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirVys »

Prevodovka je v poriadku. Radi hladko, netrha pri rozbehu. Len ako nahle sa zaradi d je citit ze prevodovka taha v pred aj ked stojim na brzde. Takze mi bolo povedane ze sa to vyriesi adaptaciou.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja osobne nerozumiem : auto ide dopredu aj ked mas stlacenu brzdu pri zaradenom D ? Auto sa snazi ist dopredu samo pri zaradnom D a ked stlacis brzdu tak zastane a stoji ?

Toto spravanie ktore mas teraz - robilo auto presne to iste aj doteraz ? Pred mesiacom ? Pred rokom ? Alebo je tam nejaka zmena ? Kto ti dal hentu informaciu (ze po adaptovani to zmizne), autorizovany servis Audi, nejaka garazova firma ktora opravuje prevodovky alebo Jozo v krcme po siestej borovicke ?


Preco sa pytam : je uplne normalne ze masina s automatickou prevodovkou po zaradeni D sama pomalicky ide dopredu AK NIE JE STLACENA BRZDA. Jedine auta, ktore maju tzv. autohold funkciu sa dopredu nepohnu, a to su typicky masinky s DSG prevodovkami.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A vie, že stojíš na brzde? :41c2:
MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirVys »

Takze este raz hodim tam d a auto proste sa chce pohnut velkou silou. Pricom ked sa tam da r stojim na brzde auto je v pokoji nesnazi sa pohnut ked brzdu pustim pekne pomalicky sa pohne.
Auto som tak kupil s tym ze sa tam robili zakladne nastavenia prevodovky. A tuto informaciu mam od kamosa lebo mal taky isty problem a ako sa urobili zakladne nastavenia a adaptacia ma pokoj dodnes. Takze ak ma niekto postup bol by som vdacny.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prvodovka nie je záležitosť 10 eur. Ja sa snažím veci kde hrozia vysoké náklady riešiť asi tak , že stojím pri niekom keď to robí a pozerám sa mu cez plece. Ak mám len 1% pochybnosti tak znova sledujem čo a ako robí, a pýtam sa. Aj keď viem že dnes servisy nerobia (niektoré) radšej by som to odložil. :4012: Si si istý , že si neodpáliš celé naprogramovanie prevodovky? Ak ano smelo do toho.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirVys »

Adaptacia je bezna cinnost pri vymene oleja v prevodovke takze nic nehrozi. Ja len potrebujem postup nic viac. Nasiel som ich na nete len ani jeden nieje kompletny tak preto som to skusil touto cestou.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Tu je nejaký postup, hádam sa to týka aj Tvojej prevodovky.
https://audiklub.cz/forum/tema/369282-a ... 5320df206e
MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirVys »

Presne toto som hladal no ani za frasa som to nemohol najst. Vekmi pekne dakujem za pomoc. :2f93:
gsxrr
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26.10.2008 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsxrr »

No daj nám vedieť či ti to pomohlo
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Hlavne robit v blizkosti servisu. VCDS vie byt zdradne, hlavne pri pouzivani cinskych klonov.
MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirVys »

Jasne dam vediet.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

tonoaaa napísal:Hlavne robit v blizkosti servisu. VCDS vie byt zdradne, hlavne pri pouzivani cinskych klonov.
logicky,ani nedoporučujem ísť do iného než posledných verzií orig VCDS z V2,nie je kábel ako kábel (podľa toho čo sa robí),vyčítať chybu sa dá kadejakým kúskom zahodeného telefonného drôtu
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

MirVys napísal:Presne toto som hladal no ani za frasa som to nemohol najst. Vekmi pekne dakujem za pomoc. :2f93:
dnes som si to pozeral na a4 2,0 tdi rok 2015.mam kabel za 400eciek oficialny.vseko je to rychla vec automaticky to cez online robi samo nastavi to tie rozjazdove spojky.preto garaznici o takom niecom nevedia.inac s tym online pripojenim je tam aj kopec navodov ako a co robit.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných