Výber auta pre ženu do 6000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ZuzanaSue
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08.10.2017 21:44
Zdieľať na Facebook

Výber auta pre ženu do 6000€

Príspevok od používateľa ZuzanaSue »

Dobrý deň
potrebovala by som poradiť pri výbere auta momentálne mam peugeot 1007 no chcela by som väčšie nakoľko som mala predtým ssangyong korando.Denne jazdím približne 100 km.Premýšlala som nad škoda yeti 2.0 diesel alebo honda cr-v 2.2 najlepšie aby to bolo i 4x4.Ďakujem vopred za každú dobrú radu
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Nejaky rozpocet by bolo vhodne zadat...100km je trasa mimo mesta alebo v meste?1007 ma celkovo odhadujem cca 3,2 m ,honda crv cca 4.7m takze skok poriadny...
ZuzanaSue
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08.10.2017 21:44
Zdieľať na Facebook

rozpočet je do 6000 eur

Príspevok od používateľa ZuzanaSue »

jazdim prevazne mimo mesta. co sa tyka rozmeru auta s tym nemam problem nakolko obcas pouzivam bmw 318 automat a to ma 4.7m
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Rozpocet dost nizky, to budes na 30 tisic km rocne kupovat vyse 10 rocne auto, ktore uz bude mat tak 200 tisic za sebou.
Niektore rovnice proste nemaju riesenie. :4012:
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

ber hondu je to paradny motor :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite.Vítaj vo svete Honda.Ich 2,2 iCTDI vie dať do smútku tak majiteľa ako servis (aj značkový). Pokojne pri 140-150 tis km pribúdanie paliva v oleji a to ešte nie v malej miere.Ale ani Mitsu sa s týmito vecami nevysporiadalo práve excelentne.Leví podiel má jazdný režim,preto je dobre myslieť na to pri kúpe z druhej ruky kde nie je problém na 1000-1500 km ukryť a potom oči pre plač.Pred vstupom do diesel sveta Hondy silne doporučujem si prezistiť servisný svet Hondy a jeho mantinely kým je to štúdium zadarmo.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

hmmm... volvo s60 alebo V70 s atmosférickým päťvalcom 2.4i, do to LPG.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To určite nesklame.Honda je dobrá volba v benzíne,v diesli to vidím len a len na problémy a nie preto že sú to zlé motory ale preto že majú inú "architektúru" a buď sa tej značke človek roky venoval a potom všetko ok,alebo je každý problémik velkým problémom z nejasným koncom.Vo filozofii tých motorov treba byť znalostne dobre doma inak sa do lopty velmi nekopne a klasická inak solidná dielňa si ani necvrkne
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

vidno ze o tom motore nemáš ani páru, je to velmi odolny a spolahlivy motor pisem z vlastnej skusenosti daleko viac vydržal ten motor ako ine diesely, aj o tom oleji co si pisal to sa muselo stat velmi zriedka to je vlastnost inych motorov...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mateusz - kto lepšie posúdi motor ? majitel čo za život vlastní 3 alebo 4 takéto autá ,alebo mechanik ktorému ich prešli cez ruky tisíce?
tu je hneď aktualna téma k tomu motoru honda-civic-2-2-i-ctdi-startovanie-t77205.html poprosím dobre si prečítaj čo všetko a kolko servisov si už vylámalo zuby.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

On neservisuje tie auta a k tej teme to nebude velky problem ide skor o lahostajnost ze sa im nechce babrat so starym autom keby zaplatil za tu riadiacu jednotku tak mu to v pohode opravia :3c90:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Hlavatému tých dieslov od Hondy prešlo cez ruky určite tisíce... Keď sa niekto vyjadrí negatívne k TDI tak vie vyskakovať, keď sa on vyjadruje k niečomu o čom nemá páru (jeden prípad, ktorý spomína, nerátam) tak je to v pohode.

Ja ak by som si musel vybrať japonský diesel tak je to určite ten od Hondy. Samozrejme, že nie je bez chyby a samozrejme, že ho nevie diagnostikovať a opraviť každý, ale to nevie ani TDI aj keď sa tak všetci tvária!
Naposledy upravil/-a cicmanec v 24.03.2020 11:51, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zase sa stretli odborníci na Google informácie,jeden vie viac ako druhý.Nikdy som nepustil do vetra niečo čo nesedí,čo neviem z istotou,na to nemusím opraviť tých motorov tisíce.Iný ich opravujú tisíce a sú to špičky,pretože iný na diagnostickom nebi neuspeje.Úplne stačí byť s nimi v dennom styku,vzájomne si preposielať logy z diagnostík či oscilorekordérov a spolu riešiť a trápiť sa ak je problém velký.Tu nie sú nikdy neporiešené problémy,sú iba prípady na ktoré ide veľa času a komunikuje sa skrze najlepších na SVK Morave či v Česku.Vy obaja viete tolko o motoroch toľko koľko ja medicíne,rada od vás je platná asi ako keby som ja poradil do Cernu vedcom.Úplne na dve veci,profesionálny kecal ktorý kecá do niečoho o čom nemá potuchy.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Za prvé nikoho som nemenoval písal som o rozdiele medzi človekom ktorý danú vec servisuje a človekom ktorý danú vec len používa.
ak by som si musel vybrať japonský diesel
Cico toto si srandoval či ?????. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Myslím že volba pri japoncoch je jasná - benzín a plyn.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Snáď chápeš rozdiel medzi chystám sa kúpiť a ak by som si musel vybrať...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: leonNL a 9 neregistrovaných