Renault Clio 1.2 16v , 2001 , 55 kW - otáčkomer

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

l.adam.1965@gmail.com
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.01.2017 18:32
Zdieľať na Facebook

Renault Clio 1.2 16v , 2001 , 55 kW - otáčkomer

Príspevok od používateľa l.adam.1965@gmail.com »

Zdravím všetkých, stáva sa mi taká vec z desiatich naštartovaní asi 1X ,že ručička otáčkomeru po naštartovaní sama od seba vystúpi skoro na max. hodnotu a potom sa tam trošku pohybuje.Motor ide normálne a nesvieti mi ani check motora.Reset palubovky nepomáha.Vrátiť ručičku otáčkomera viem len tak ,že asi desaťkrát za sebou zapnem zapaľovanie a vypnem, vtedy sa ručička tak po kúskoch vráti do pôvodnej polohy a zas chvíľu otáčkomer normálne funguje. Vie mi niekto poradiť ako to riešiť?

Takzvaný motýlik teda snímač otáčok je tam nový.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby si mal vadný motýlik tak ani nenaštartuješ...

Podla mna tie budíky blbnú, chcú akože pebehnúť ten svoj cyklus po otočení klúča, akurát ten otáčkomer si ostane na konci
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Diagnostikou overit ako vidi otacky RJ, ale kedze na chod motora to nema ziadny vplyv, tak by som podozrieval samotnu pristrojovku, a chyby na spojoch, konektoroch ci kabelazi. Ak tomu trocha rozumies, vybrat, opticky skontrolovat, prezriet plosak, ocistit, skontrolovat a prestreknut konektory, a pri rozobratom stave skusit napojit a otrasmi a pohybovanim kablov sledovat akykolvek vplyv na funkcnost. Pristrojoviek z rocnikov tvojho auta su zhruba po 15eur a plne vrakace, zohnat druhu a prehodit... Lacnejsie ako samotna diagnostika.
l.adam.1965@gmail.com
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.01.2017 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l.adam.1965@gmail.com »

Zatiaľ všetkým ďakujem za rady, skúsim zohnať a vymeniť prístrojovku.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ked uz tu je takato tema tak sa spytam aby som v tom mal jasno.Tieto auta ktore maju riadiacu jednotku ukazuju otacky motora na zaklade snimaca otacok na zotrvacniku alebo hlavne remenici.A kedysi otackomer bol napojeny na alternator a ten meral otacky motora ze?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Z altíka brali otáčky staré diesle - svorka bola označená W, staré benzíny brali otáčky z rozdelovača.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Velmi ti neporadim, ale skus toto ci ti chodi budik ako ma
https://www.youtube.com/watch?v=IbZ_HpscuFM

Tvoje clio nema ten testovaci cyklus na zaciatku pri otoceni klucom. Skor to bude nejaky gremlin v elektrike. Otacky sa sice nacitavaju z toho motylika, ale ked ti to funguje motoricky OK(neskapina na krizovatke a startuje ok), len blbosti ukazuje otackomer tak pes bude niekde dalej zakopany na trase od motylika k otackomeru.
l.adam.1965@gmail.com
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.01.2017 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l.adam.1965@gmail.com »

Moje Clio má ten testovací cyklus aj som to viackrát skúšal resetovať na chvíľku pomohlo a potom znova robil otáčkomer tie blbosti.Dnes som rozobral palubovku a vybral prístrojovku ,prečistil som kontakty ,ktoré som videl, len ručičky som sa už neodvážil stiahnúť aby som prečistil aj plošák(čo keď nejaký studený spoj ?)Za chvíľu s ním pojdem a uvidím.
Zatiaľ dík.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných