lambda - výber podľa oe

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

lambda - výber podľa oe

Príspevok od používateľa hjundai »

Otázka č.1 - koľko asi vydrží lambda 4 kábliková,Zr? Bosch niekde uvádza že cca 250 000km?... Hybridná tojotka má cez 180 000km, reálne benzínových to bude tak 150 000... EK Ok ale perspektívne by som vymenil.
Na starom hjundai má pôvodná lambda 250 000km - nedá sa vytočiť - a EK stále OK - predpokladám je tam ešte "vôľa" že lambda pomaly končí ale emisie sú dobré lebo kat to "porieši"?

Otázka č.2- výber/hľadanie podľa OE - uvediem príklad - v eshope mi vyhodí sondu XYZ podľa OE, tá má potom v popise x iných modelov s rovnakým motorom daného ročníka napr. auris E15, prius III, lexus ct200h, iná sonda - lacná denso uni bez konektora - vyhodí len priusa, lexusa a aurisa nie - v popiske sedia 4kábliky aj závit - predpokladám že by to malo pasovať... teda "spätne" - ak jedna lambda pasuje do troch modelov iná ktorá podľa katalogu pasuje do dvoch mala by aj do tretieho?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Lambda sonda má vydržať 100 000 miles ,
co je 160 000 km,tak píše literatura.
Nie je zle vyměnit lambda-sondu aj preventivně ak sa blíži koncu životnosti,hlavne ak motor pracuje na LPG.
Čo sa týka značky ,ja som nebol spokojný s DENSO absolútne... :3020:
Vydržala tak 15 000 km... :..:
Lepšie sa osvedčili lambda sondy NGK (NTK) tie sú po cca 60 000 km v pohodě.
Jednoducho netreba kupovať najlacnejšie veci lebo stoja za ....
Možno niekto napíše ku skúšaniu Lambda-sondyu uvítal by som aj ja dozvedieť sa nejaké metódy..
A čo sa týka vykrutenia,nevykrutenia
sú chemikálie pôsobiace na kapilarnej úrovni...treba ich použiť, aplikovať do závitu, nechať aspoň hodinku pôsobiť,potom vhodným spôsobom na vhodné mieste poklopkat, nasadiť vhodný kľúč,existuje špeciálny rurkovy kľúč na demontáž Lambda-sondy
a keď to nepôjde
potom treba vybrať celé vyf.parohy von a potom to už musí ísť akýmkoľvek spôsobom..
lol
Ešte si spomínam,že raz tu mhlavaty
písal,že vyhrievanie lsondy,je napájané z el.okruhu palivové čerpadlá teda ak vyhadzuje chybu P0135 napr. tak chýbna nemusí byť lsonda,len zle pracuje Pál.cerpadlo
nejaký odpor voči otáčaniu,prudovy raz pri zapnutí a chýba je vysvietena a hovorí o vysokom prúde na lambda sonda,hoci lambda je v poriadku...
Píšem z mobilu,sorry za formu..dúfam že je pochopiteľné čo som napísal...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 44 neregistrovaných