Fiat Ducato 2.3 Multijet - servo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

henrik23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.03.2020 09:49
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato 2.3 Multijet - servo

Príspevok od používateľa henrik23 »

Čaute.
Mám problém s posilovačom riadenia na Fiat Ducato 250 2.3 Mjet 109kW r.v.2015.

Na dodávke začalo ísť ťažšie servo (mechanické), keďže zároveň prestali ísť aj spiatočkové svetlá, našiel som vypálenu poistku na ktorej je zavesené: spiatočkové svetlá, riadiaca jednotka servoriadenia, ovládaci panel klimatizácie a snímač vody v naftovom filtri, po výmene poistky všetko ide okrem serva, poistku stále niečo vypalovalo, problém bol v kábloch z ovládania klimatizácie. Tento problém sa vyriešil a poistku už nevyhadzuje, no servo stále nejde.
Tak som vymenil komplet riadenie, servopumpu, keďže to je verzia so servotronicom tak aj elektromagnetický ventil, riadiacu jednotku servoriadenia a servo stále nejde.
Zo zástrčky ktorá napája a uzatvára elektromagnetický ventil mi ide rovnaké napätie ako na inom Ducate a ventil pekne uzatvára, tým som elektriku vylúčil.
Diagnostika nevyhadzuje žiadnu chybu, nesvieti ani kontrolka.
Keďže bolo všetko vymenené, kde môže byť problém ? Môžu to byť trubky ? To je jediná vec ktorú som na serve nevymenil, keďže su tam trubky dosť hrubé a neverím že práve v nich môže byť problém. Uvažujem že môže byť zlé, nové riadenie ktoré som tam dal.
Ďakujem za každú radu a nápad ako pokračovať.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Neviem ci prave tento typ nema moznost dat zakladne nastavenia po vymene riadenia. Mozem ti to zajtra pozriet na diag. Ak ano, treba idealne ficom diag, alebo examiner, ale pojde aj multiecuscan.. Pripadne skus odpojit na 15minut bateriu...
henrik23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.03.2020 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henrik23 »

Cez Delphinu som resetoval samoučiace funkcie všetkých RJ, no len prave RJ serva medzi nimi vypísana nebola.
Ak môžeš pozri mi to prosím a behnem s tým na poriadnu diag.
Ďakujem.
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

Skus pozriet horne ulozenie a gulove capy na ramenach.
henrik23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.03.2020 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henrik23 »

@original
Áno to som kontroloval, zabudol som to do príspevku napísať, tlmiče som vybral a uloženia vyskúšal, sú úplne v poriadku rovnako aj čapy.
henrik23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.03.2020 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henrik23 »

Takže vyriešené.
Nové riadenie ktoré som kúpil bolo zlé :342a:
Dnes sme vymenili za ďaľšie riadenie a funguje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 6 neregistrovaných