Lúpanie laku, metalíza

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

"Ked to das opravit tak by som rovno vystriekal aj dutiny a mas pokoj"


Na kolko by ma to priblizne vyslo? nevies? Dik moc za radu!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

niveaman napísal:
cicmanec napísal:Prečo by niečo, čo je natreté farbou, malo začať hrdzavieť? Toľko by si už mohol vedieť... :41c2:
Asi preto že nemusel byť dodržaný prac.postup,asi preto že použitá farba,alebo základ pod farbu nieje dostačujúcej kvality, taktiež natierany materiál, asi preto že mohlo dôjsť k mechanickému poškodeniu...A iné..To by si už mohol vedieť.
V prvom príspevku sa píše o ošúpanom LAKU, nie FARBE! To je pre mňa kus rozdiel keď sa olupuje len lak (ako vidno na 15+ ročných autách celé mapy na streche alebo kapote, čo je len estetická vada, nemá to prečo hrdzavieť keďže podkladová farba pod tým drží) alebo je blatník prežratý zvnútra od nevyčisteného bordelu. Ak by bola chyba vo farbe alebo podklade alebo to bolo mech. poškodené tak sa to lúpe až na plech.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Cicmanec, ja viem že písal o laku a preto som mu aj tak poradil. Obrusit LAK a dať vrstvu LAKU.
Ty si začal o farbe.
A teraz už máme fotku,takže vieme zase iné poradiť,keďže to neopisal presne. Nesupe sa lak ale lak s farbou. A pod tým je farba/lak?
Či už prestriekavali vo fabrike alebo inde je teraz jedno, urobili to zle.

A panko to má v striebornej metalize...

A je na ňom ako sa rozhodne opraviť, možnosti dostal. Cena? Jožo za dvacku, Jano za fľašu domácej, Ďuro za stovku, a skús ešte servis kde si bol. Alebo samodoma za cenu laku v spreji.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

viem že písal o laku a preto som mu aj tak poradil. Obrusit LAK a dať vrstvu LAKU.
Ty si začal o farbe.
Lebo pod lakom je čo, čipka?! :41c2:

Ešte raz: ak by bol olúpaný len vrchný lak ako písal tak to nemá prečo hrdzavieť keďže pod ním je nepoškodená farba. Tak som to pochopil z opisu v prvom príspevku.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Veď v poriadku, boli sme v omyle. Ale aj tak určite súhlasíš,že aj keď je niečo natreté farbou môže hrdzaviet z dôvodov ktoré som uviedol ja.
Tu u neho to vyzerá že to bolo opravovane,tak že podklad nebol narušený a keď to umyje asi bude vidno aj tmel. Vychádzam z toho že odhalená vrstva je lesklá. Či?
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Lúpanie laku, metalíza

Príspevok od používateľa a566 »

sendy45 napísal:Zdravim, mam leona 2015 v modrej metalize. Vsimol som si ze na pravej strane sa mi začal lupať lak na prahoch, neviete mi poradit ako sa tomu chranit? Popripade čo treba urobit aby sa to nerozsirovalo? Auto som kupoval fungel nove. Nikdy nebolo burane ani lakovane.
na yt bola reportaz na toto, vw sa mu olupoval naraznik.
aj to s tv cz kamerou reklamovali, no dopadlo to negativne.
neviem to video najst. znalec vyhodnotil ze to bola chyba podkladu-pripravy.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jojko1001, uwa0902155281 a 69 neregistrovaných