Trasenie auta - príčina?

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrew.1015
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.01.2009 16:24
Zdieľať na Facebook

Trasenie auta - príčina?

Príspevok od používateľa andrew.1015 »

Mám Octu 2fl s kódom motora CFHF (81kw - motor mechanicky totožný ako CFHC). Mám problém s tým, že občas mi zatrasie autom. Všimol som si, že to robí zväčša na 4. prevodovom stupni keď padajú otáčky, auto ide bez plynu len zotrvačnosťou, tak okolo cca 1700 ot/min sa auto roztrasie. Keď pridám plyn tak to zmizne, prípadne ak pribrzdím a spadnú otáčky nižšie tak to zmizne tiež. Poslednú dobu to robí čoraz častejšie a zdá sa mi, že občas to je cítiť aj keď auto zrýchľuje. Chcem sa opýtať čím by to mohlo byť. Nemá niekto náhodou podobnú skúsenosť? VCDS neukazuje žiadnu chybu. Vstreky by mali byť v poriadku. Osobne to tipujem na zotrvačník, silentbloky by asi vibrovali vo väčšom spektre otáčok. Prípadne ak je takto chytený DFM zotrvačník, môžem s tým ešte jazdiť? Alebo to radšej odstaviť a vymeniť aby to nejak nepoškodilo kľuku? Vopred vďaka za každú konštruktívnu odpoveď. Pre doplnenie. Na aute bola pri 82000km vymenená spojka, nakoľko praskol prítlačný tanier. Predpokladám, že zotrvačník nemenili, nakoľko to bolo menené v rámci kulancie. Auto má teraz 134 tisíc km. :b:
matkonagy
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26.11.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matkonagy »

Ja by som sa zameral na tie silentbloky mne auto triaslo keď som tomu trochu pritlačil a bolo jedno ci mam 1500otacok alebo 3500 trasenie bolo citeľné takže by som sa prv zameral nato a dvojhmota by mala vydržať určite dlhšie ako 130k km
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných