Vw touran alebo mazda 5

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

stefanecpeter napísal:sharan je veľká krava
zato S-Max alebo Voyager sú nákupné tašky, že páni? :::
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Ta honda je celkom zaujimava.Ani som nevedel ze taka existuje.
Celkom zaujímavé tie predne sedadlá.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to fakt dobre auticko a navyse benzinove su uberuberspolahlive.

Ked to musi byt z tych dvoch ktore si napisal, asi skor zozenies servisaka (aj nahradne diely) na Touran a preto som povedal ako som povedal. Kupujes auto za 5.000 takze to bude starsie vozitko ktore si jednoducho uz servis bude vyzadovat, takze s tym treba ratat.

Na VW ma diagnostiku kazdy Jozo co ma v zadku dierku ; zohnat nieco na Mazdu je "trosicku" zriedkavejsie.

Voyager : je iba o 80 cm dlhsi nez Touran :) ten by som asi vyciarkol za tychto okolnosti, nech sa ti zena nestrati vnutri.
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

To nemusí.Len som tak uvazoval ale dam si poradit.
Viem ze za tie peniaze to uz neni nove auto ale zase poznam svoju zenu a keby kupim nieco drahsie a pride otukane domov tak by to bolelo aj mna aj penazenku.
Teraz ma fiat punto a ked tam pribudne tukanec tak je to jedno.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Skús pozriet fiat scudo, pouzivame to na firme mame 8 miestnu verziu 2+3+3 ale existuje aj 9 miestna 3+3+3,posledne sedacky vyhodis a 6ti do toho vojdete luxusne aj s kuframi, my vzadu vozime veci na montaz, financne nenarocne auto dieslove velkost je sa mi zda l1h1 co je najmensia mozna dodavka :2f93:
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ked ma Fiat, tak sa toho drz a fakt skus pozriet Multiplu. Ona ta po FL s ciernym interierom vobec nevyzera zle.. Jazdne je to dobre, priestoru to ma relativne dost, motory platia za spolahlive.. Jak 1.6 benzin, tak 1.9jtd..
Honda je 5 a 1/2 miestna.. to neni 6 miest ako v Multiple..
Corola je vynikajuca.. Benzin je tichucky, nezere to nijak zasadne moc a su spolahlive...
Mazda je zasa len 6 a 1/2 miestne auto.. Strasny potencial, strasne vyplitvany... Neodpustitelna skoda, ze neurobili do druheho radu plnohodnotnu trojsedacku ako ma Touran, Inac zaujimave jazdne, v 2.0 benzine svizne aj plne.. Len ked potrebujes 6 miest, tak kufor nemas ziaden...
Touran ma snad jedinu dobru motorizaciu a to 1.9.. Inac je to auto super.. Priestor dobry, ale zasa jeden sedi v kufri, tak sa zmensuje batozinovy priestor... Poznam ale aj 7 clennu rodinu s Touranom a su spokojny...
S-max je siroky - dobre kvoli detskym sedackam.. Pripadne Galaxi, ale to uz je cenou mimo a aj velkostou asi..
Kzdopdne zene najlepsie benzin a tam vychadza pre 6 miest asi najlepsie ta Multipla a Corola.. V oboch pripadoch zostane nejaky kufor na batozinu, ale na dovolenku zabudni...
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Dobrý deň.
Tak konečne po troch mesiacoch som zohnal auto ako tak v slusnom stave.
Kupil som teda vw touran 2,0 tdi 2011 s kodom motora cfhc. Auto ma podla servisky a aj preverene v automaxe v Povazskej Bystrici 134000 km. Chcem sa spýtať ci moze mat cierny vyfuk lebo uz by mal mat dpf. Alebo kde je chyba kedze auto ide bez naznaku nejakeho poskodenia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

DPF má,jediné čo mu chýba a je v podstate pozitivum nemá vo vani balancér,vyvažováky.Aj výfuk môže pri plne funkčnom Dpf mať čierne sfarbenie,ale nesmie obsahovať iné,iba jemný čierny povlak ktorý nijako zvlášť nezafarbí ani prst.Zistiť ako sa veci majú sa dá nahliadnutím do diagnostiky.Sú tam všetky potrebné údaje od stavu zaplnenia,všetky údaje kedy sa diala regenerácia,dokonca ako sa plní DPF sadzami za jeden km.A samozrejme všetko do detailov čo sa týka práce DPF.A nedá sa ani klamať lebo zaznamenané sú aj cykly od nulovania,ak by tam bol nejaký ťah predávajúceho.
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Tak teda skúsim dať zdiagnostikovat a uvidím.
Ja keď vopcham prst do výfuku tak je rovnako čierny ako na benzínovm aute.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je ten rozdiel keď strčí prst urológ.Keď nie je jasné ako je niečo dobré,nie jasné ani keď je zlé

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tomytomy a 19 neregistrovaných