Auto do 5tis eur z nasledujucich

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Auto do 5tis eur z nasledujucich

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Ahojte, neviem sa rozhodnut medzi nasledovnymi modelmi, obraciam sa na vas aby ste mi pomohli zuzit vyber.. pripadne nejake ine tipy velmi ocenim.

VW b6/octavia 2/Superb 1.9 tdi bez dpf / 2.0 CR 103 kw
C5 2.0 hdi
BMW 320D 2.0 tdi
Volvo v50 2.0 tdi
Honda Acord 2.2 tdi


Pripadne co ine? Komfortne jazdenie, vecsi kufor, aspon 100kw +/-, rozumna spotreba,. Vdaka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pocuj, najprv udries ze vyberte z nasledujucich aut, a potom das volnu ruku ze hocico ine. Musis si to prebrat.

Navyse, za 5000 eur chytis tieto vozy v neprilis valnom stave medzi nami dievcatami. Nepises pouzitie (mesto, dialnica), kolko jazdis rocne, kolko osob, ake mas dalsie poziadavky, naco ti budem radit kabriolet ked mas dvojicky narodene v novembri ? Naco ti budem radit Toyotu Previu ked nemas dvojicky, si sam a metrosexual ktory chce auto na balenie zubrienok na diskoteke (ak take este existuje) ?
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Tychto 7 aut splna parametre, ktore som uviedol. Neries kde jazdim, kolko a ako. Mas lepsi tip? Tak sem s nim, neminaj si energiu na taketo zbytocne komenty. Naco spominas kabriolet, ked nema dostatocny kufor? podla toho co pozeram, snad zaujem o 7 miestne auto nemam.. skus nabuduce 2x citat a potom reagovat.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Moja reakcia bude podobná - jedna z najdôležitejších veci pri výbere auta je rozloženie kolko % je mesto ,kolko okresky a kolko dialnice.
A druhá položka pri rozhodovaní je počet pasažierov.
A tiež si nejako pozabudol napísať či je to ročne 10 alebo 80t km.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Pocet pasazierov 1-4 (nečakane). 50% mesto , 50% dialnice. 10-20 tis. km ročne. Čo ešte potrebujete vediet? :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A je to jasné - na ten počet kilometrov je diesel nezmysel , a ak je polovica z nich v meste a cenovka auta do 5t tak si kandidát na "najlepšieho zamestnávatela autoservisov"
Všetko škrtnúť a začať s čistým listom papiera.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Vdaka za poznatok. Problem je ale ten, ze vzhladom na to ze chcem nieco vykonejsie.. aspon 100kw.. tak v benzine mojim stylom jazdenia budem mat 15 l spotrebu.. takze asi skor budem hladat diesel..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ono je velmi ťažko poradiť niečo ak nepoznáme "štýl jazdenia" zadávatela - :300f:
Napríklad môj "štýl jazdenia" sa po zaplatení troch pokút vo výške mojho mesačného príjmu radikálne zmenil a som rád , že natrvalo. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tému radšej treba ukončiť, pokiaľ sa to nezvrhne v osobné útoky od zadávateľa.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

ulgo0908 napísal:Vdaka za poznatok. Problem je ale ten, ze vzhladom na to ze chcem nieco vykonejsie.. aspon 100kw.. tak v benzine mojim stylom jazdenia budem mat 15 l spotrebu.. takze asi skor budem hladat diesel..
Mám 2.5i benzín kámo a aby som sa dostal na 15l tak by som musel jazdiť úplne ako vyšinutý

Ten benzinák by ťa aspon naučil jazdiť trochu viac s hlavou
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

volvo v70. prípadne citroen c5 ak ide o komfort.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Na tvoj rocny najazd a polovica tras v meste je vhodnejsi benzinak, nebudem ti naftaka vytlkat z hlavy, len si uvedom ze spotreba benzinaka vo vhodnych podmienkach vyjde stale lacnejsie ako servis naftaka v podmienkach nevhodnych, dokonca pri sportovom jazdeni moze byt rozdiel este vyraznejsi. Rovnako vyberat auto podla vykonu, spotreby ci komfortu by sa dalo pri novych vozidlach. Pri jazdenke by som vzal tvojich 5 litrov, vyfiltroval si cenu a pozrel sa co najzachovalejsie a najlepsie je dostat, zvazil svoje poziadavky a siel pozriet kandidatov v okoli. Zbytocne ti tu poradia ci uz bmw, vw, volvo, honda ked nenajdes dobry kus, resp najdes obuchany, zafajceny s klepajucim motorom, jasne ze ho nekupis. Ak sa ti spominane auta pacia, hod ich do filtra a porovnavaj... Co sa tyka spolahlivosti a poruch, mozu ti poradit na co sa zamerat, ale aky kus po akom majitelovi najdes, to nik nemoze tusit. Takze sa zameraj na dostupne vozy a z nich vyber to najlepsie pre teba, kedze pre kazdeho by mohol byt vyber zamerany inak, ci uz na komfort, pre ineho vykon, pre dalsieho tech stav, najazd, spotreba, interier, znak na kapote, mily majitel, atd...
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

@scendo
Pri jazdenke by som vzal tvojich 5 litrov, vyfiltroval si cenu a pozrel sa co najzachovalejsie a najlepsie je dostat,
Jedna z mala odpovedi, ktora mala nejaky prinos, na ktoru som dal, aj ked som ju na zaciatku nevedel ako prijat.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pokial nemate vlastny nazor a hladate auto, tak je oktavia to prave auto pre vas. Pripadne fabia a superb, podla poziadaviek na velkost. :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, milok a 17 neregistrovaných