snímače otáčok kolies a prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak vieš ja som bral do úvahy senzory automatu na VZV,ten poznám.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ono staci ak prejdeme napr. k 7 stupnovemu automatu s DPF filtrom v aute a zacne prebiehat regeneracia, softver automatu o tom dostane info a zmeni charakteristiku radenia, bude drzat vyssie otacky alebo nepreradi na vyssi stupen ako obvykle, nie je to chyba je to prisposobene potrebe. Je tam mnozstvo moznosti co bude motor alebo prevodovka robit aby dosiahol to co potrebuje u jednej znacky auta tak u druhej inak.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Tak je to hotové. Žiaľ, skomolil som asi vyššie uvedený chybový kod. Podstatné je, že boli vymenené nové snímače ABS na zadnej náprave (musel ich mechanik odvrtať) a vymenený snímací krúžok na predom pravom ložisku. Konštatujem, že problémy s preradovaním prevodovky vymizli. Dúfam, že to vydrží.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dúfam, že túto informáciu nebude niekto považovať za reklamu, ale v prípade potreby opravy RJ mám dobré skúsenosti Ecu servis opava. Ak som niečo porušil, treba túto správu delete.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Par euro stoji v autorizaku ten kruzok. Posli VIN cislo a poviem podla VIN co tam presne ide a ci pasuje aj z ineho modelu.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Cislo dielu je A 230 357 01 82. Je od W211tky, cez 221, 204, 218 alebo napr. 197 stale ten isty.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Dobrý deň všetkým.
Už budem asi otravný, ale skúsim to ešte raz. Už som nedávno písal o mojich problémoch s automatickou prevodovkou na MB C270CDI, rok výroby 2001. Písal som o problémoch sa radením automatickej prevodovky v súvislosti so snímačmi ABS. Dal som vymeniť obidva zadné snímače, a mal som dojem, že všetko je OK. Ale nie je. Ukázalo sa, že auto pokračuje v problémoch, ktoré sa prejavujú v tom, že v ľavotočivej zákrute zle preraďuje, niekedy prevodovka až zavyje a potom preradí. Mám to však otestované, že je to len vtedy, keď prevodovka preraďuje pri prechode zákrutou. Ak v zákrute udržím konštantnú rýchlosť (je to napríklad pri prechode kruhového objazdu) a po vyrovnaní kolies zvýšim rýchlosť, prevodovka preradí pekne, bez problémov. Dal som otestovať auto na PC, ukázalo sa, že PC vyhadzuje chybový kód C1210 - na webe som našiel, že sa jedná o prerušený obvod ABS na prednom pravom kolese. Kontrolky ABS, ani iné však nesvietia, zdá sa, že z tohto pohľadu je všetko OK. Otázka znie - môže byť toto príčinou chybného radenia prevodovky? Ďakujem všetkým za stanoviská a rady.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných