VW Polo 6r - osvetlenie kufra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

V pripadoch ze do auta zasahoval niekto kto mohol cokolvek s cimkolvek prepojit omylom alebo zamerne, nikto nikdy na dialku nema sancu zistit preco veci nefunguju ako maju... Dalsi pritazujuci faktor je laicky a strohy opis zadavatela ktory tiez problematike moc nerozumie (nic v zlom, kazdy je frajerom v inej oblasti). Bezne su v autach pouzite konektory ktore su zamerne odlisne, roznych farieb a tvarov aby ani nahodna zamena nebola mozna, a k tomu vsetkemu zasadna informacia prisla az nakoniec, ze auto bolo burane a zadok meneny.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Na konektore bolo namerena 12v, to je ten kto to meral tam mal +aj - , ine k svieteniu ziarovky netreba... burane neburane....namerane bolo
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ano, za predpokladu ze vylucime prechodovy odpor nejakeho studeneho spoju alebo nedokonalej kostry. K tym 12v treba aj nejaky prud, ktory vlakno rozzeravi. Ale ako som pisal, ak to niekto prepajal a opravoval, mozeme sa len domnievat ako a co poriesil.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Scendo necital si pozorne....je tam aj napisane : otazka: skusal si napojit ziarovku pomocou kablikov napriamo na konektor? ..."jasne ze som skusal a svieti" ... na prvej strane to pisal.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ostava jedina moznost ako mohol na konektore namerat tych 11,8V, to tak ze tam mal zaradenu spiatocku ked meral (kedze v spiatocke to iba svietilo), inak sa to pochopit neda...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

autolaik napísal:Scendo necital si pozorne....je tam aj napisane : otazka: skusal si napojit ziarovku pomocou kablikov napriamo na konektor? ..."jasne ze som skusal a svieti" ... na prvej strane to pisal.
Pardon, uz som z toho jelen, citam to znova asi treti krat, ale myslim ze nie ja som ten co necita pozorne, alebo prosim ta postni mi sem presnu citaciu kde to konkretne napisal...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pozerám že to tu samý elektroinženýr.
No veď keď autor meral merákom tých 12 V, tak asi to robil tak nejako, že + hrot od meráka napichol na prívodný kábel ku žiarovke a mínus hrot oprel niekde o karosériu.
Ale to samozrejme nebola reálna kostra tej konkrétnej žiarovky, tá mohla ísť priamo na karosériu pri uchytení svetla, ale aj mohla byť spínaná niekde ďalej cez nejaký iný spínač, ako aj bolo napísané že v tomto prípade omylom cez spiatočku.
Autor napísal že problém je vyriešený, aj že čo bolo príčinou problému, tak nerozumiem dosť dobre že nad čím sa tu ešte veselo diskutuje, keď žiadne nové podnety ani informácie už nie sú.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nie, to len ty si elektroinzinier, a toto je forum pre beznych ludi so spolocnym zaujmom v automobiloch ktori si pomahaju a radia sa. Konecne si ale prisiel a vsetko hned vysvetlil, sice kym sa problem riesil, ani si tu nepachol, teraz ked to vyriesil navstevou odbornika, hned uz aj ty vies co kde bolo pripojene, kde sa ako meralo, ak by to typek neriesil v servise a nenapisal nam ze to bolo menene a zle pozapajane, v zivote by si nemal sajnu o tom co tomu je ani ty, ani nikto bez vesteckej gule. A v poslednom poste som len odpisal na priamy dotaz na mna, ze necitam pozorne, svetlo uz nik neriesi... teda neriesil....

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: PROCHY603 a 25 neregistrovaných