Servis Opel (neautorizovaný) na nastavenie ventilov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Servis Opel (neautorizovaný) na nastavenie ventilov

Príspevok od používateľa cehotic »

Zdravím,

zhaňám nejaký dobrý servis (najlepšie stred alebo východ SR), ktorý sa vyzná v tom čo robí.

Ide o motor A16XER prerobený na LPG.

Potrebujem zmerať a nastaviť vôľu ventilov (to sa robí cez tie "hrnčeky" a nemám odvahu sa do toho pustiť)


Okrem JF-servis KE, keďže tam mi to zložil akonahle počul že v aute je domontované LPG.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na mojom aute kde je motor F18D4 som túto operáciu robil už dvakrát prvýkrát po cca 118 000 km,druhýkrát keď bol stav tachometra 204 000 cca,
nie je to žiadna zložitá vec,len treba tomu obetovať cca 2 dní času ,rozborka,samotné zbrusenie z dna hrnčekov,zborka.
Vôle ventilov majú byť okolo 0,25 Maxx.
Ono každý schopnejší mechanik to vie spraviť,len ide o to,že ľudia furt na všetko pindaju,o 2 mesiace prídu naspäť,a budú chcieť zadarmo výmenu motora...Typická Slovenska natura..preto sa nikto nechce do toho púšťať.
Dám ti číslo na jedného servismaná,čo to v pohode zrobí,len budeš musieť ísť až celkom na Východ...Ale ide tam aj vlak...keby si potreboval sa dopraviť po auto naspäť.
cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cehotic »

Nevadí mi odkiaľ je, hlavne aby s tým mal skúsenosti.

Pýtal som sa v rôznych servisoch v okolí, ale nikto tu takté veci nerobí - asi ako vravíš sa toho boja.

Pošli mi to číslo do SS.

Vďaka.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Dalsi problen je cena - pri tejto operacii automaticky nove rozvody a asambel okolo toho. Praca nie je len o tom, ze sa budu brusit hrnceky. Dalsi aspekt - nove hrnceky. Ak bude treba. Nie je to lacne. A auto blokuje zdvihak. Preto to to autoservisy nemaju v laske.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Hrnčeky vydržia brúsiť asi 3x, naspodku je terčík hrubý viac ako mm podľa kalibrácie samozrejme...
A servisy to nechcú robiť kvôli plynu,to je časovaná bomba v aute v zmysle toho,ze na plyn sa dá zvaliť akákoľvek porucha motora,a zákazník požaduje záruku na opravu,,atď,atď
Jednoducho servisy sú zavalené ľahšími a hlavne vynosnejsimi
pracami,nie sú odkázaní tam robiť motor,o ktorom není isté,či za týždeň nevybuchne,neodpali ventil
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný