Škoda Octavia 2.0 tdi - zhasínanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Felixpakes
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.03.2020 17:49
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 2.0 tdi - zhasínanie motora

Príspevok od používateľa Felixpakes »

Zdravím mám problém s autom pri jazde nepravidelne zhasína motor niekedy ked prejdem 3 km niekedy 100 a niekedy aj na volnobehu,diagnostika vypisala 2 zavady so skrtiacou klapkou a zhavic na 2hom valci skusil som odpojiť skrtiacu klapku aj tak to nepomohlo je to nieco s elektronikou, brani to radiacej jednotke keď mi zdochne tak musím počkať minutu až 2 dokým naskočí a pri štartovaní preblíkavajú kontrolky zhavenia a kontrolka motora som uz bezradný neviem co stým autom mam urobiť ak by vedel niekto čo s tým môže byť tak by som bol rád za každú radu,pomoc by som bol vďačný..
italo80
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 05.09.2008 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italo80 »

Ahoj treba riešiť tú klapku,rozobrať to treba. možno len vyčistit zasekáva ju.alebo výmena komplet klapky
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nerozumiem aku radu hladas, diagnostika ti vypisala zavadu na skrtiacej klapke a na zhavici, preblikavaju kontrolky zhavenia a motora, motor zdochyna... Ako viac ti ma auto povedat co mu vadi? Do servisu ist nechces, menit diely za nove asi tiez nie, tak skus minimalne tu klapku zhodit a vycistit, opticky skontrolovat, streknut kontakty a dufat ze to pomoze... Zhavice su tiez spotrebny diel a po case sa menia. Hadam ked mas v aute olej ako asfalt po zivotnosti, nebudes hladat rady ako na nom jazdit dalej, ci?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Žhaviče sú sice spotrebák ,ale treba ich vedieť vyberať. Už tu o tom bolo popísané hodne a zalomený žhavič vie pekne navýšiť cenu opravy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných