Tazne zariadenie - nesvietia zadne obrysove svetla

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
-dusan-
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.05.2014 09:46
Zdieľať na Facebook

Tazne zariadenie - nesvietia zadne obrysove svetla

Príspevok od používateľa -dusan- »

Ahojte,
mam auto Citroen C4 1.4i, r.v. 2010 a tazne zariadenie s 13-pinovou zasuvkou znacky Galia. Tazne zariadenie mam namontovane uz 6 rokov a doteraz neboli ziadne problemy.
Po pripojeni vozika som si vsimol, ze mi nesvietia obrysove svetla na voziku. Zacal som premeriavat zasuvku na taznom a zistil som, ze tam nie je napatie. Vsetky ine svetla idu - smerovky, hmlovka, brzdove. Spiatocku som neskusal.
Podarilo sa mi najst modul elektroinstalacie tazneho. Meral som napatie na vystupe pre zadne obrysove svetla a nebolo tam ziadne napatie. Modul je pripojeny na kable od svetiel pomocou takych zarezavacich svoriek. Nevedel som ich rozobrat, tak som nevedel zmerat, ci ide nejake napatie do modulu.
Je mi vsak velmi divne, ze nejde akurat lave aj prave obrysove svetlo. To sa mi zda velmi nepravdepodobne, ze by sa obidve svorky naraz poskodili.
Napada vas nejaka ina pricina, okrem toho, ze mozno nejde napatie do modulu z kablov?
Dakujem za kazdu odpoved.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Pozri poistky.Niektore su na miestach o ktorych malokto vie.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ak som spravne pochopil, obrysovky na aute svietia, ale na pripojenom voziku nie. V samotnej zastrcke uz nieje "stava" ako pises, takze urcite by som skontroloval tie spominane zarezavacie rychlospojky, daju sa aj rozoberat (ak myslime na tie iste?).
Obrázok
-dusan-
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.05.2014 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -dusan- »

Ano, su tam take zarezavacie rychlospojky. Na kabliku, co z nich ide, je napatie. Takze do modulu napatie ide, ale z modulu nie. Mam tam modul TEB7AS. Takze asi novy modul musim kupit :-(
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Myslim ze najrozumnejsie bude napisat priamo vyrobcovi TZ a opisat problem, su to ludia co tie tazne vyvyjaju, montuju a pravdepodobne poradia najlepsie, pripadne opravu aj zrealizuju... https://galia.sk/ (nejde o reklamu) maju tam uvedeny aj telefon, za opytanie nic nedas...
-dusan-
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.05.2014 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -dusan- »

Prave som volal s chlapikom z technickej podpory pre montaz elektroinstalacii. Podla neho je vadny modul.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dedakob, juro175, lubos zimovcak, marekvt, mhlavaty, tatkotom, uwa0915457046 a 39 neregistrovaných