Insignia versus Mondeo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Insignia versus Mondeo

Príspevok od používateľa dudikopf »

Dilemma pri vybere opel insignia 2.0 cdti 2012-4 versus Ford Mondeo 2.0 tdci 2012-3 one tak do 130tis km... Auta pravidelne servisovane, nestocene(seriozny dovoz) Jedna sa hlavne o spolahlivost... Nakolko niektory preklinaju a iny zase velebia ci opel alebo ford
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

"Nakolko niektory preklinaju a iny zase velebia ci opel alebo ford"
Sam si si odpovedal :) a plati to pri kazdej znacke. Dokonca si myslim ze zalezi kus od kusu, cize aj 20 rocne clio moze byt lepsia kupa ako 5 rocny mercedes. Ale to len cisto z racionalneho hladiska, kedze este stale tu vladne taka ta potreba vlastnit premiovku za kazdu cenu, hoc aj rozheganu sopu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ale, mondeo vs isignia premiovka? Obyčajné auto s väčším vnútorným priestorom. Chlap dal normálnu otázku, motorizácia nič výnimočné nad ostatnými, tu ide o odpoveď či nektarinku alebo marhulu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som nerad tresol sprostost, ale mam lahky dojem ze obidve tieto auta pouzivaju vstrekovace z rodiny 04451104xx ; povedane po slovensky ze su to uplne rovnake dieslove systemy od jedneho a toho isteho dodavatela s inym kabatikom. Teda ich spolahlivost by mala byt rovnaka, ich zivotnost, atd, atd.

Prosim overit, neber moje slova za pismo svate - len sa mi tak nieco sniva.

Navyse servisak spieva Ăłdy na kvalitu odhlucnenia Insignie, neviem, nikdy v zivote som nesedel. Povedal ze Pasatt neznesie porovnanie.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

To je skôr o šťastí, ako o tom, ktoré z nich bude spoľahlivejšie. Každé z nich bude inak opotrebené, možno jedno je už na konci so spojkou, druhému vydrží daľších 200 tisíc a takto by sa dalo pokračovať. Nevieš, kto to auto mal predtým (lebo dovoz). Nie je lepšie kúpiť od prvého majiteľa zo Slovenska? Dostaneš všetky informácie o aute od prvého kilometra po posledné. Z mojej skúsenosti ti môžem napísať, že môj strýko tak doničil svoje auto nesprávnym spôsobom jazdy (Citroen C4 Cactus 1.6Bluehdi), že to auto malo obrovské problémy už pri 180.000km. Spomeniem napr. vždy čo najvyšší rýchlostný stupeň (lebo nižšia spotreba-haha), nikdy olej nešiel von skôr ako pred 30.000km (lebo je to moderný motor a to vydrží-hahaha), žiadne dochladzovanie turba po jazde, plný plyn pri nezohriatom motore, naštartovaný motor pri zoškrabovaní ľadu zo skiel a iné zlozvyky... Nikdy nevieš čo kúpiš.

Ja by som kupoval len od 1.majiteľa na SK na tvojom mieste, prípadne po niekom, kto to mal dlhé roky.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, ludia su talenty na techniku.
Mateusz737
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Nebal by som sa ani jedneho, su to dobre motory,kamarat mal opla najazdil necelych 400tis a predal to do taxi a jazdi to tam dalej, bol s tym spokojny ze ho to nikdy nikde nenechalo a s vacsich oprav tam riesil tusim len spojku s dvojhmotou
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných