Automat - Áno či nie?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Automat - Áno či nie?

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Dobry den.Urcite sa to tu uz viackrát riešilo ale doba napreduje a technika tiez.Rozmyslam ze by som si kúpil po 20 rokoch jazdenia s manualom automat.Audi A6,alebo VW Passat B8 biturbo 176kw dsg,alebo niečo od BMW.Mozte mi napísať svoj názor,ci ist do toho a ktoré automaty su v pohode?Ročníky zhruba od 2014.Kto chce nech napíše,kto nechce nemusí zbytočne komentovať.Dakujem za odpovede. :300f:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cim viacej biturbo triturbo sedemturbo, tym lepsi automat k tomu co dlhsie vydrzi.

DSG z tychto rocnikov nie je zrovna zname plynulymi rozjazdami a jazdou v perinke, to je iny automat ako 20rocny hydromenic.

Ak mas prachy na pripadnu opravu - 2014ka co pozeras uz bude mat jedneho/dvoch silnych majitelov za sebou a 176kW masinka sa nekupuje aby jazdila 106km/h po dialnici - tak veselo do toho. Manual ma problem ze spojka/dvojhmota na opravu mozu zozrat 300-800eur podla typu vozu, automat ma problem ze seriozna oprava zacina na 2000 eurach. Neratam ze sa pokazi manualna prevodovka, to sa prakticky nemoze pokazit pokial nie je vodic uplny kreten, co ale nie je chyba stroja.

Cize ano, komfort tam je atd tralalalala, ale ked sa to pokazi, neopravis to tak lahko ako manual. Navyse, manual vie opravit kazdy Jozko v kazdej garazi kdezto opravit automat taky alebo hentaky vie zopar ludi na Slovensku, a potom je este otazne ake "skratky" sa spravia ci uz kvoli peniazom na strane majitela, alebo technickym rieseniam na strane opravara, cize povedane inak - aj ked zaplatis 2.500 eur za opravu, nemas garantovane ze to 250.000km bude chodit.

Moj kamarat kaufol Volvo XC90. Povies pche, uplne bezne auto. Az na to ze to bola verzia T6 cize dvojturbovy 2.9 benzin, a ked sa mu dochnapal automat, silnu hlavu mal v smutku dokial nasiel niekoho kto mu to opravil. Coze je to 3.300 eur... rok nebol na dovolenke v lete a lyzovacku v zime tiez vynechal.

odvtedy jazdi manualny Mitsubishi a zrazu s tym nema problem. Aby si nedopadol tak isto... kukas ojazdenu 2014/2015 takze v penazenke nemas 45.000 eur na novy dvojturbo passat automat. A ked nahodou pride takato draha oprava...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

by som si kúpil po 20 rokoch jazdenia s manualom
a ja som si myslel že s vekom človek dostáva rozum. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Tak automat/8 v BMW od ZF je v pohode, radosť jazdiť, niečo to vydrží, ale ak kúpiš haraburdu s X100tkm, kde nikto olejový servis s origo.olejom nespravil, tak 3t€ ahoj.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

všetko je o nákladoch na prevádzku. Ja už pekných pár rokov uprednostňujem automat no mám aj manuál. S automatom to máš tak. Ja aby mi vydržal, keď som sa dostal na 200 000km, dal som spraviť preplach napriek tomu, že olej je menený pravidelne a vymenil som menič. Pretože to síce stojí prachy, ale je šanca, že to ďalších 200 vydrží, pretože automaty od ZF také skrátka sú. Na druhej strane sú automaty (GM, Aisin) ktoré sú v istých oblastiach lepšie, no životnoťou... ako kedy. Ak si pripravený na to, že prevádzka jazdenky ťa môže stáť najbližších 100tis km o 1000-3000€ viac ako manuálu, nevidím problém.
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Preco nie ? Ak sa on budes starat, nenakladat mu tak vydrzi :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných