ModernĂ­ asistenti

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tento tyzden ma prekvapili dvaja kamarati (jeden z nich celozivotny, dokonca som ho uz aj spominal tu na fore v inych prispevkoch) : obidvaja kupili rok/dva dozadu autiaky s lane assistom.

Obidvaja nadseni, prve dva tyzdne som nic nepocuval, az ma usi boleli.

Dnes ? Obidvaja pitchuju jak chore vrany. Furt to vrndží, pípka, títka, huláka, drmcuje volantom, proste furt to kraka do soferovania a NASIERA ICH. Jeden z nich dokonca skoro zrazil pumpičkára, teda cyklistu, pretoze ho zacal autiak vracat dostredu jazdneho prudu ked si dovolil zamierit na jeho vonkajsiu stranu - ze obchadzal cyklistu tomu systemu nejako nevadilo.

Zastali obidvaja s mokrymi trenkami kamarade...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nezastávam sa hentých kravín, ale keby kamarát použil smerovku tak ho autiak nikam vracať nebude. Ale to ávdynkári a béemvéčkari nikdy nezistia...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tou smerovkou to je samozrejme pravda, inak je to Mercededés E takze mame svatu trojicu :)

edit : smerovku v tom konkretnom pripade podla jeho popisu nebolo treba, mal v plane zostat vo svojom prude len trosku uhnut.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke
§ 15
Predchádzanie

(2) Vodič, ktorý pri predchádzaní vybočuje zo smeru
svojej jazdy, je povinný dávať znamenie o zmene smeru
jazdy, pričom nesmie ohroziť vodičov jazdiacich za ním.


Takže pri každom vybočení zo smeru jazdy, nie len jazdného pruhu!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rzlišuj - vodič, a vlastník vp.
Ani ja nedávam smerovky - pozor nech si dávajú tí čo majú nové a drahé autá - ja nemusím. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Oddelené od pôvodnej témy, pokračujte tu, dík ;)
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ak sa nemýlim, od budúceho roka budú povinné tieto úžasné veci v každom aute. Mohli by začať vznikať aj firmy, ktoré miesto chiptuningu motora, budú ponúkať softvérovú trvalú deaktiváciu. Zákazníci by sa našli.

Stále sa mi naskytuje otázka, akým princípom páni úradníci v Bruseli zavádzali tieto predpisy. Chceli to tak automobilky? Žiadali to štáty EU snáď kvôli nehodovosti na cestách?
Má to fungovať na 100% v každej situácii, lepšie ako reakčný čas vodiča.
No asi nie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chceli to tak automobilky? Žiadali to štáty EU snáď kvôli nehodovosti na cestách?
To čo automobilka prezentuje navonok vobec nemusí byť jej skutočný záujem. Prvoradé pre každého kapitalistu je zarobiť. Teda idealny stav je ak výrobok vydrží záruku a potom sa neopravitelne potentuje a ty musíš kúpiť nový. Čím viac cctín tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa zámer kapitalistu naplní.
Štátom EU nehodovosť vyhovuje - navonok bla bla bla , ale každý mrtvý na cestách neodčerpáva ďalej prostriedky z dochodkových fondov. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zatiaľ stopercentný lane asistent a dokonca 100 % autonómnu jazdu mi poskytuje zetor 12045 v móde orby.

keď spustím roudnický štvorradlicový pluh s 35-tkami hlavami do zeme a potiahnem prvú brázdu pekne rovno, následné brázdy idú samé od seba. Brázda krásne vedie kolesá :)

doplním: žiadne snímače, len poctivá mechanika.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Moonshine napísal:Ak sa nemýlim, od budúceho roka budú povinné tieto úžasné veci v každom aute. Mohli by začať vznikať aj firmy, ktoré miesto chiptuningu motora, budú ponúkať softvérovú trvalú deaktiváciu. Zákazníci by sa našli.
Neviem ako nemecka trojka, ale na mojom smiesnom Focuse asistenta jazdy v pruhoch normalne vypnem tlacidlom, aj bez tuningovej firmy. Ked ale nieco nepouzivam tak ako treba, a potom sa stazujem ze to nefunguje spravne, potom ani firma nepomoze.
Ford Focus Turnier 2014, 2.0 Tdci 103 kW
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

Moonshine napísal:Ak sa nemýlim, od budúceho roka budú povinné tieto ..... v každej situácii, lepšie ako reakčný čas vodiča.
No asi nie.
taky isty dovod preco vzniklo abs + airbagy a preco amici vyvinuli pneu speci na pickup-y ....vyzabijali by sa im volici :D:D:D /irony off
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ak budú povinné , tak určite nepojdu len tak vypnúť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

všetko s mierou a používať mozog. Lebo keď navigácia na moste povie ostro vpravo tak nespadnem do rieky... umelá inteligencia má ďaleko k aplikácii v doprave a aj autonomna jazda v bežnej premávke je podľa mňa slepá cesta.
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Treba rozlišovať, či je to len Line keeping assistant, alebo nejaká iná forma asistenta.

Napríklad na Volve mám:

1. Line keeping assitant - Udržiava v jazdnom pruhu ako ping pongová loptička t.j. od čiary po čiaru. V rámci čiar s tebou nič bojovať nebude, len keď chceš opustiť pruh, vracia ťa späť so zvukovou a vizuálnou signalizáciou. Môžem si nastaviť správanie, prípadne úplne vypnúť. Mám to ale všetko zapnuté a nijaká také problémy ako oni som nezaznamenal. jasné, manželka áno, keď ona rada chodí bez smeroviek.....

2. Pilot assist, je už inteligentnejšia forma tempomatu a asistenta. Udržiava odstup od auta predo mnou a zároveň aj udržuje auto v STREDE jazdného pruhu, bez chodenia od kraja po kraj. Ale ani tu nie je problém obísť cyklistu alebo jamu v rámci môjho jazdného pruhu.


Možno zabúdajú, že sú to stále len asistenti a auto majú stále šoférovať oni. Skôr si myslím, že je to subjektívny pocit. Podľa toho, čo som pozeral, tak aj E-čko má minimálne dva režimy a možnosť vypnutia Line keeping assistu. .
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Obrázok

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných