VW Passat b6 - rucna brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

passat999
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05.10.2016 18:40
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 - rucna brzda

Príspevok od používateľa passat999 »

Nazdar, mal som problem s nefunkcnym motorcekom rucnej brzdy, ktory som kupil vymenil sa a medzitym odisiel aj druhy tak sa vymenil aj druhy.
Lenze, ako mi to mechanik nahodil, jedna strana stale nebrzdila a diagnostika vypisovala vadu modulu, tak sa vymenila aj riadiaca jednotka, kodovanie sa uplne vymazalo, na palubovke blikalo viac veci, ktore mi jeden odbornik nakodoval, ale povedal, ze pravy motorcek nevie, pretoze je alebo zly alebo chyba v kabli.
Ale uz predtym mi servisak pozrel, ci cez kable ide na obe strany prud, ci su funkcne motorceky, aj ich skusal vymenit ale jedna strana stale nesla a tak je to aj s inou riadiacou.
Vravel mi ze mam skusit odpojit baterku, zapojit spat a ked po stlaceni gombiku naskocia, tak mi tu pravu stranu dokoduje, ale brzdi len lava.

Tak sa chcem spytat, kde este moze byt problem ? Auto mam v servise uz nie tyzden ani dva, nemam naladu na fory.
Dakujem za odpovede
marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

nazdar.ja som bol u jedneho v servise a ten tiez povedal ze to treba nastavit cez pc ze inak sa to neda.potom ze sak ja si ich vymenim sam a pridem nastavit.tak som vymenil a len tak odskusal zabrzdit rucnu.asi dva krat som to spravil a nastavili sa same.motorceky som daval cisto nove.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

By ma zaujimalo ako sa koduju motorčeky :40bd: B6ka passat ma klasicky motorcek kde idu 2 kable teda + a -,prepolovanim sa motorcek stahuje a roztahuje.

Na diagnostike vies cez zakladne nastavenia akurat robit 3 veci ohladom elektrickej rucnej

1. Stiahnutie motorcekov strmenov
2. Otvorenie motorcekov strmenov
3. Test parkovacej brzdy

Taktiez ked ze Passat B6 je sam o sebe nepodarok elektronicky,odchadzaju aj tlacidla aj riadiaca jednotka.

Dalšia špecialna etapa je kabelaž,hrdzaveju hlavne konektory veduce k strmenom,tak ze ak prestala ist jedna strana,mechanik mohol jednoducho napojit 12V na motorcek hned by zistil či funguje alebo nie a taktiez existuje čarovna vec ako multimeter a merat kabelaz veducu k brzdovemu strmenu,ale to tiez v dnesej dobe 90% "mechanikov" pri praci nepouziva mozog a menia bezhlavo veci hore dole...tak ze skromna rada moja,vymen servisaka a odnes to niekomu co sa tomu rozumie :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných