Volvo XC90 d5 2004 - zvýšenie spotreby

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

topor.milan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.02.2020 13:32
Zdieľať na Facebook

Volvo XC90 d5 2004 - zvýšenie spotreby

Príspevok od používateľa topor.milan »

Poradťe v meste spotreba 9.8 10.0 l v pohode po pol roku cca 13l a pomalicky hore teraz som nameral zhruba 16litrov.


Dakujem vopred
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lambda sondy a ich vyhrievanie ? Vaha vzduchu, zadrete EGR, prasknuty pletenec na vyfuku ?
topor.milan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.02.2020 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topor.milan »

Pozriem to a dam vediet ale egr je nove vaha tiez po výmene zatial diky
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vidis toto si nenapisal hned na uvod. Preco sa menili, ake boli symptomy, kto a ako robil diagnostiku ze na zaklade toho islo nove EGR/vaha, su to nove nove diely alebo "nove z bazosa", su to original diely alebo nejake univerzalne nahrady, kolko ma autiak navalane, aka bola servisna historia, kto a preco mal trikrat rozobraty motor ked menil piestne kruzky atd, atd.

Musis dat komplexne info ked potrebujes FUNDOVANU radu. K doktorovi tiez pojdes tak, ze vsetko zatajis a budes ocakavat ze ta vylieci ?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

sprav diagnostiku...
topor.milan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.02.2020 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topor.milan »

Takto na aute bolo menene prevodovka pridavna prevodovka repas. Motor ma 248 tis. Ked som ho kupil blbla elwktrika kolisalo napetie mwnili vsetky riadiacky budiky radio xenony lebo pred tym nefungovalo spravne nic. Vaha vzduchu sa.menila kôli nadlomenemu konektoru egr. Sa menil z dôvodu prasknutia ale aj komplet z chladicom . Diagnostika neukazuje nic len to ze motor zle pracuje z riadiacou jednoutkou z urcitým sistémom. Stale sa.mi zda ze niečo nie je v poriadku hodiny urobia jednu hodinu zhruba za 40 min. Tajze to nejde spravne ani po vymene budikov. Auto sem tam vyoazuje chyby napr. Problem z brzdamy pritom je vsetko vymenene potom snimace abs tiez su nove vsetko original volvo nahrady skoro nie su ziadne. Vzdy pri starte paluhný pocitač po naštartovaní motorazobrazi same nuly az po dvoch troch sekundach zobrazy aktualny stav. Bol som aj v autorizovabom servise tiez nevedeli prist na to co stym je vstreky na motore su ok . Boli na stolici. Vo volve bolo povedane ze motor este nebol otvaraný. Tažko povedat. Vsetko stou spotrebou nad rámec zhruba december zaciatok zi.y prve mrazi. (Do auta som uz investoval za tu dobu co ho mám zhruba 6.5 tis. € ) :40bd: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ojéje Lego Technics... vidis ako je dolezite mat "big picture" o aute ? Nemozes len uderit ze vysoka spotreba ked to auto je cele rozstrielane na cucky. Okrem ineho pises ze sa vymenili VSETKY riadiace jednotky, tak by som bol ZLAHKA zvedavy kto kodoval imobilizer.

Eventualne ci motorova riadiaca jednotka ktoru mas teraz vie nieco o motore ktory riadi - moze kludne pochadzat z inej verzie.


>> Stale sa.mi zda ze niečo nie je v poriadku hodiny urobia jednu hodinu zhruba za 40 min.

no comment.
topor.milan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.02.2020 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topor.milan »

Nemozeš mi prosím napisat kontakt na seba dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mozem, ale mam strach ze to niecomu pomoze :( nie som totiz servisak Volva... v zivote som XC90 ani nevidel na zdvihaku :(

Na tento zapeklity pripad potrebujes trosicku ineho machra. Nieco z tohoto by nepomohlo ? http://volvoklub.sk/viewforum.php?f=41
Do autorizaku s hentym chodit je samozrejme prehraty boj s peniazmi, tam by si nechal desiatky tisic.
topor.milan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.02.2020 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topor.milan »

Díky moc. Za radu nasiel som tam troch servisak. Len na volvo :28b7: :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... mozno preto lebo je to Volvo forum :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní