Renault Mégane IV Energy TCe 130 Limited, benzín.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pises, akoby ich na SK (CZ) jazdili miliony a len par desiatok sa ich ozvalo, ze maju problemy.
Oponujes, ze sa stazuju iba ti, co maju problemy.
Je zaujimave, ze zrovna ti, co problemy nemaju o tom nepisu v tych diskusiach, ze im neoponuju…
Ano, je sa cim chvalit pri predaji, ze pred 100 000 km bol meneny motor a o chvilu je ho potrebne menit znova.
Za to, ze sympatizujes s Renaultom, neznamena, ze ten motor je proste zle konstrukcne urobeny a je problemovy.
Pre tych co by uvazovali nad jeho kupou, je rozumnejsie sa mu vyhnut. Teda, aspon, dokym cena neni umerna dalsej, nutnej oprave a kupujuci s tym kalkuluje.
A pokial viem, tak Renault pokafral aj ten vyborny 1.6 benzinak. Softverovo. Stazuju sa vsetci, co boli v autorizaku a dali im aktualizaciu, vratane Dacie.
malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malek7 »

Na Slovensku ich milióny nejazdia ale v Európe a vo svete áno... motor sa vyrábal niekoľko rokov a montoval sa do mnohých typov a značiek vozidiel (Renault,Nissan, Dacia) Motor je to tichučky, krásne ťahá a moc nežerie...To že nevydrží 500000km je každému jasné ale písať že nevydrží 100000km je podľa mňa smiešne...Ja som len napísal moje skúsenosti zatiaľ a neteoretizujem.Ak niekto pozná konkrétne niekoho komu ten motor kľakol tak nech napíše... Možno keby motory Tsi neboli také problémové tak by neboli automaticky zatracované aj podobné motory iných výrobcov.Podla mňa sa akurát treba poriadne starať.Mimochodom motor navrhol a skonštruoval Nissan a nie Renault.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Majitelia Megane, 1.2 TCe:
“Mne menili 1,5 mesiaca dozadu cely motor.“
“Tak mám vyměněný motor po 4 letech reklamace s neúměrnou spotřebou oleje. Podle zápisu v OTP jsem zjistil, že původní motor byl typ H5FB4/BA. Nový motor je H5FSB4E4/BA.“
“Byla mně doporučena výměna svíček (po 42 t.km). I když by se měly vyměnit po 60 t.km. Opravdu se spotřeba zlepšila ca 8 l/100 km po městě. Ale olej to žralo pořád. Během 1249 km to vzalo 1,4 litru! Tak jsem jel znovu na reklamaci s olejem. Nenechal jsem se odbýt jejich tvrzením, že je to ježděním po městě a trval jsem na tom, aby motor rozebrali. Nakonec, po dlouhém domlouvání a trvání na požadavku se rozhodli, že shodí hlavu a podívají se na příčinu. Minulý týden mně volali, že Renault rozhodl, že je zřejmě přijde levněji, když vymění celý motor.“
“Tak mám auto zpět. Vyměněný motor, vyměněn olej a chladící kapalina. Zdarma- uznaná reklamace.“
Atd.
Avsak pre upresnenie by bolo dobre napisat, ze 1.2 TCe bolo viacero typov, aj co sa tyka konstrukcie. Boli D4F (bez spominanych problemov) a potom tu, dotazovany H5F,problemovy.
malek7 napísal:Pozrel som na mobile.de a sú tam aj 1,2 tce ktoré majú 170,160,150 tisíc km najazdené...a veru tie autá nikto pod cenu nepredáva..
Nevie kde si co pozeral, ale pozri si este raz, nez nieco take napises.
Kolko tam je tych 1.2 TCe (H5F) s najazdom cez 150 000km a nie su urcene na “Export“ alebo tam neni popis o nejakej vade motora???
Skreslujes situaciu, az mam dojem, ze sa akurat zbavujes svojho problemoveho auta a takato diskusia ti je proti srsti, tak sa snazis ju “napravit“ vo svoj prospech.
Kto vie pouzit vyhladavac, tak v pripade 1.2 TCe ma v tom jasno a vyhne sa problemovej motorizacii a teda aj pripadnym probleomov, ktore by platil zo svojej penazenky.
malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malek7 »

Ja mám ešte 3roky záruku takže som úplne kľudný a ničoho sa nezbavujem :40bd: moje auto zatiaľ bolo 2krat v servise na predpísané prehliadky. Ale jasné Renault je zlý aj všetci francúzi aj taliani, kórejcov tiež nekúpiť a japonec až nakoniec :40bd: Ja som zatiaľ spokojný a keď bude problém tak ho budem riešiť a nie plašiť ľudí dopredu...Je to len auto, keď sa pokazí tak sa opraví alebo vymení za iné :4090:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ano, iste, opravi sa, avsak to moze byt vysoka suma, v porovnani s cenou jazdenky, takze take kamikadze pre kupujuceho.
Ze sa vymeni? Iste, prave to je ten problem, ze sa to prenesie na neznaleho. Ten ostane bez financnej rezervy, kedze taku nakladnu opravu sotva mohol predpokladat. Proste Cierny Peter v rukach…
Ze si ty spokojny? Gratulujem, a snad ta nic take nepostihne a auto bude spolahlivo sluzit.
Ja sa z Renaultu nevysmievam. Sam mam doma 2 kusy Renaultu, tiez nieco od koncernu a este aj nieco od PSA a som taktiez spokojny.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Nikto nestarší ja len píšem že poznám majiteľov z nissan fora ktorým bol motor 1.2 tce v záruke vymenený a ľutujú že do toho šli. Ono aj to že ti to urobia neznamená že nestrácaš čas, nervy a určite aj nejaké peniaze. Práve preto že je ten motor "výborný" prešli na nový zásadne zlepšený 1.33 tce.
Nové benzíny sú extrémne citlivé na používanie a servis - nie krátke trasy so studeným motorom, nie vytáčanie studeného motora, skrátiť výmeny oleja, aditíva do paliva.... a to nie každý môže chce vie urobiť. Takže áno kúpa neznámej jazdenky je rizikom.
Stačí si pozrieť akému množstvu motorov pribúda benzín v oleji, kto má auto na 3 roky kašle na to ako to maže... a potom radosť pre kupcu výhodnej jazdenky.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných