Platba za jazdené vozidlo v zaraničí

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tomas.sebok
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2011 16:42
Zdieľať na Facebook

Platba za jazdené vozidlo v zaraničí

Príspevok od používateľa Tomas.sebok »

Pekný deň prajem,

už dlhšie riešim kúpu vozidla zo zahraničia. Moja otázka znie, v prípade kúpy vozidla od súkromnej osoby, napríklad v Nemecku, Maďarsku alebo Poľsku, ako najlepšie má prebiehať platba?

V prípade že sa jedná vozidlo v cene približne 30k Eur, hotovosť je neprípustná. Potom bankový prevod, ale v prípade že uhradím súkromnej osobe čiastku priamo na účet, potom musím čakať 2 dni kým mu platba nabehne na účet.

Nemáte prosím nejaké typy ako sa to štandardne robí, ide mi o to či je nejaké cestá ako v priebehu dňa zaplatiť a v ten istý deň zobrať aj vozidlo.

Ďakujem za rady a prajem pekný deň.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ty si firma či tiež súkromná osoba?
Tomas.sebok
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2011 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas.sebok »

Sukromna osoba, auto by som kupoval len na sukromnu osobu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Súkromník súkromníkovi a riešiš tu nejaké limity na hotovosť?! :41c2:
Tomas.sebok
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2011 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas.sebok »

uprimne kvoli tomuto :/

"Od 1.1.2013 nadobudol účinnosť zákon č. 394/2012 Z. z. o obmedzení platieb v hotovosti [nové okno], ktorý zakazuje vykonávať platby v hotovosti prevyšujúce sumu 15 000 eur, ak sa jedná o platby medzi fyzickými osobami – nepodnikateľmi."


Ale postup kedy zoberiem hotovost a vlozim priamo u predavajuceho v banke by mohlo byt akceptovane nie?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Snáď naše zákony neplatia v celej EU a naopak možno by som sa riadil zákonmi v danej krajine... a hlavne urobiť sa dá čokoľvek na čom sa obe strany slobodne dohodnú. Ja by som sa skôr pýtal "na čo si dať pozor" a aké finty vedia darebáci uplatniť. Ono 30 litrov nie je málo.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ešte raz - kto vás dvoch, súkromné osoby, skontroluje, koľko ste si medzi sebou vymenili hotovosti? A aký je problém ísť do banky a vložiť na účet 6x 5 tisíc, keď už? Riešiš najmenej podstatný problém z toho celého procesu...

A ešte jedna vec - síce aj v Nemecku majú určite podobný zákon, ale prečo sa odvolávaš na náš, platiaci len u nás? :41c2:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Tomas.sebok napísal: ktorý zakazuje vykonávať platby v hotovosti prevyšujúce sumu 15 000 eur,
Nic sa nezakazuje,len druha strana ina ako sukromna osoba ma povinnost nahlasit transakciu prevysujucu 5 000 € nadriadenym organom aby sa posudilo ci sa neperu peniaze.A niekoho v zahranici nemusi zaujimat odkial mas peniaze.Kazdy bude rad ze ich ma v ruke.To ze sa poslu bankovym prevodom aj neznamena ze pridu.Je tu len riziko ze pocestujes z peniazmi vo vacku.
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Vklad hotovosti na účet predávajúceho sa nepovažuje za hotovostnú platbu. Nemusíš to uhradiť z účtu na účet, stačí ak vložíš hotovosť na účet predávajúceho. Pozor podvodníci sú v každej krajine, vklad v takejto výške skôr len velkému , známemu, overenému predajcovi.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ako pise jurigad a dodal by som ze platbu ist zaplatit do banky a mat v ruke papier o vlozeni penazi na ucet predavajuceho.Tym sa casom vyhnes problemu ze si za auto este nezaplatil.
ivan-k
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.01.2019 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan-k »

predsa pri vklade na ucet sa pise aj ucel platby, cize kupa automobilu, sprava pre prijmatela a mal by si mat aj kupnopredajnu zmluvu pri sebe. Okrem ineho, aj uradnici v banke sa budu pytat na povod penazi. Vypises im aj podpises papier, ze si ziskal peniaze zarobkovou cinnostou, usetrene zo mzdy, napriklad. Ja som im hovoril ze aku to ma vypovednu hodnotu, ze napisat mozem cokolvek, odpovedali mi ze ano. oni o tom vedia, len to maju nariadene sa pytat a dat podpisat. Nic viac to neznamena. Len keby si to robil casto tak uz si posvietia na teba. Kedze je to nad 15tis.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Uz vidim ako sa ta uradnik v Nemeckej banke pyta slovensky na povod penazi :4012:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nerozumiem dosť dobre, že z akého dôvodu by sa mal nejaký zamestnanec nemeckej banky pýtať hocikoho hocičo po slovensky.
Je vari na tom klientovi banky aby zabezpečil že mu budú v nemeckej banke v Nemecku rozumieť čo od nich chce a zároveň aby vyhovel predpisom platným v Nemecku ohľadne manipulácie s peniazmi.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Neviem, ako je to v Madarsku. Ale v Nemecku mi kamarat- majitel velkeho autohausu, kde sa predavaju drahe auta tvrdil, ze u nich sa bezne kupuju auta v hotovosti. V Polsku som kupoval auto v januari a tam sice plati limit na hotovostne platby, ale jedinou sankciou je, ze ako podnikatel si nemozes platbu v hotovosti and limit uplatnit ako danovy vydavok.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Riešite autohausy, ale on sa pýtal na kúpu auta od súkromnej osoby. A tam by som rozhodne platil len bezhotovostne, aby som z toho od banky mal doklad.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných