BMW F11 , 530 xd - trhanie pri zrychlovaní

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

simgab
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.01.2010 14:34
Zdieľať na Facebook

BMW F11 , 530 xd - trhanie pri zrychlovaní

Príspevok od používateľa simgab »

Zdravym panove...
Chcel by som trosku poradit, ak niekto vie...
Mam f11 530 xd r.v.2015 ma najazdenych 218000 poctivych km. 8 stup. automat.Pri zrychlovani mi trha z autom pri akejkolvek rychlosti. Nie je to nic strasne, ale citit to.zaujimave je ze ked do toho pritlacim od 0 km ,napriklad do 150km tak je to v pohode, ale ak prudsie pridam napr z 90-120 tak to trha. Pri slabsej akceleracii to je v pohode. Olej v prevodovke som menil az po 217000 km ,kedze som ho az teraz kupil.Predtym ten debil nemenil ... Olej+filter org ZF. Bolo ho tam o 1 liter menej ako ma. Na magnetoch bolo trochu mazlavej sedej hmoty,ziadne citelne piliny...Myslite ze uz konci prevodovka alebo hydromenic... Poznate naku spolahlivu firmu kto to opravuje a nepovie hned ze to bude za 2000 a ani nevie o aku chybu ide,,,,?
.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

nedavno tu bola celkom obsiahla diskusia odhladom menenia oleja v prevodovke az teda po 200 tis. a boli tu aj nazori ze olej uz netreba menit lebo novy olej povyplavuje necistoty ktore sa dostanu do obehu ,no popravde neviem co je spravne ci teda menit takto neskoro alebo uz nie a cakat kym prevodovka neskolabuje - toto necham na odbornikov , ale kedze si olej uz vemenil a zacalo sa to prejavovat sklbanim tak mozu mat pravdu zastanci olej uz pri takych km radsej nemenit, k tvojej otazke v prvom rade treba kvalitnu diagnostiku a hlavne kto sa tymto autom rozumie ak si s TT alebo oklia tak tam je maniak na BMW obratil by som sa nanho na bmwclube ho lahko najdes nick ma simik
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

ja si praveze nemyslim, ze problem je v prevodovke... moj nazor je, ze je to len zhoda okolnosti ze ti to zacalo sklbat po vymene oleja v prevodovke. Mal by si sa zamerat skor na Xdrive, ktory je znamy ze ked zacina pri prudkej akceleracii trhat, tak je to vacsinou jeho opotrebenim, na nete je diskusii o tom az az... mas este jednu moznost ako sa vyhnut vacsej investicii do opravy XD, v akom stave mas pneumatiky? su rovnomerne zjazdene? gumy mas v predu a aj v zadu rovnakej velkosti? mne zacalo na f31 xd tiez minuly rok trhat pri akceleracii ale problem boli gumy... kupil som fungel nove a problem zmizol... darmo Xdrive je haklivy na opotrebenie gum
simgab
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.01.2010 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simgab »

No, to trhanie bolo aj pred výmenou oleja v prevodovke.. Gumy sú ôk, ale mam ešte jednu sadu 18 s letním gumamy co majú 1000km najazdené všetky sú rovnaké, tak skúsim prehodiť, keď sa otepli. Tiež si zacinam myslieť ze to bude xDrive.. Skúsim ešte v ňom vymeniť olej možno pomôže...určite ešte nebol meneny... Ide o to ze to není až také strašné, dokážem stým aj svižne jazdiť tak, aby to metrhlo ani raz..
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Vymen olej v xdrive resetuj adaptacie pojazdi cca 2000 km vymen znova... pojazdi dalsich 10 000 a vymen.. ak neni uplne ko tak bude fubgovat ak to neprestane tak repas..
simgab
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.01.2010 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simgab »

Aké adaptácie resetovat? Pri výmene oleje v rozvodové treba niečo resetovat? Xd som ešte nemal..
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Cez istad diagnostiku je tam test plan po vymene oleja.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Je tam kalibracia pre tu rozvodovku resp. pre ovladaci motorcek.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Najprv by som skúsil výmenu gum ak máš druhu novú sadu, máš to najlacnejšiu a najrýchlejšiu možnosť zistenia kde je problém... Samozrejme aj výmena oleja samotného nebude a škodu
matusvido
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.01.2012 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusvido »

1. Zober to do servisu kde sa zaoberaju BMW, nepises z ktorej casti Slovenska si? Potrebujes original diagnostiku, Bosch, Autocom a Delphi ti prevodovku ani rozvodovku neprecitaju.

2. Skontroluj ci mas rozmer pneu vpredu/vzadu podla velkeho technickeho. Xdrive funguje spravne LEN s rozmerom predpisanym BMW.

3. Vymena oleja v x-drive nepomoze pri tvojom vysokom najazde, ani vymazanie adaptacii. Lamely v x-drive rozvodovke (ta co je nasrobovana na automatickej prevodovke) budu opotrebovane, len repasovana rozvodovka ti pomoze. Na Bazosi aj na Autobazari.eu najdes vela ludi ktori sa zaoberaju repasom, plus-minus 700Euro a hore.

Ale najprv napichnut na originalnu diagnostiku.
simgab
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.01.2010 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simgab »

Som z Michaloviec a tu veľmi nepoznám servis ktorý sa venuje bmw. V Prešove je len originál a tam určite povedia ze iba novú rozvodov ku... Bla bla bla 4000 eciek a je to.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

V presove mas koki team ... majstri na bmw lepsich asi v okoli nenajdes.
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

Ahoj,

nam na F11 520D robilo presne toto iste pri 240t km.. Najprv sme dali zrepasovat zadne poloosi, lebo vnutorne klby isli tazko. Po repase sa to vobec nezlepsilo, zial vyhodene prachy...
Nasledne po vymene vstrekovacov to uplne zmizlo.

Boli sme vo viacerych BMW servisoch, kde to bud necitili, alebo nevedeli co s tym, pripadne chceli menit ramena, poloosi za nove (800e kus), diferak atd...
simgab
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.01.2010 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simgab »

Dobrý pani. Takže som vymenil olej v rozvodové a urobil adaptácie mot.. Zatiaľ som urobil cca 300 km ale zatiaľ rozdiel nevidím.... Po behám a a budem riešiť ďalej... Napadá niekoho ešte Niečo niekoho? Dik
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme, EGR ventil ktory umrel na 50% 520d, 525d, 530d F10/F11. Jednak v zaruke BMW prehravalo zoparkrat software, potom v zaruke menili EGR ventil ako taky a nasledne este "doriešovali" na kulanciu po zaruke.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných