Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prdel je že tá rovnováha možno skladala aj ten tvoj cár na ktorom si vozíš prdel - sice tomu neverím ale nech. lol Naučíme sa žiť aj s virtualnymi bytosťami.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Kludne si kupujte co uznate za vhodne, ja si radsej kupim kvalitny autoplyn.
Vo ZV som nafotil cisternu s napisom
"Gaz plynny dla domu i przemyslu".
Ja si to do auta nedam
(Skoda ze sa sem neda jednoducho vlozit fotka, pripol by som ju, mam v telefone)
Paraziti sem vlacia bordel a potom ked znici ludom motory a prestanu LPG-cku verit budu nariekat, ze LPG nik nechce.
Hanbite sa vsetci, co porusujete zakon.
Vy viete, ktori to ste !
Ja si budem do svojich aut tankovat kvalitu, oplatĂ­ sa to !

LPG zdar !
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

"Gaz plynny dla domu i przemyslu".
Ak ju stretnem tak ju skúsim cvaknúť. Malo by sa mi to podariť, lebo rovnako ako tankujem polský plyn, tak aj kupujem súčiastky na Autofra , a v Lídli zase polské kurence. Okná mám z Oknoplast Krakow a nádrž na plyn Stako. Na žiadnej z týchto vecí som nejako ešte chybu nenašiel. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Oco, fakt, ze je z polska este znesiem.
Polovica benzinovych poliakov jazdi na plyn...
Ale "dla domu i przemyslu" ?
Podumaj.
Bavime sa tu totiz o plyne DO AUT, nie priemyselnom propan-butane, kde su hranice kvality uplne inde (sĂ­ra max.30 mg/kg)
Ja totiz tankujem AUTOPLYN ;)
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

mayo co je napisane na cisterne este nemusi /moze/ byt v nej.
Do nasej dediny chodila pred par rokmi do druzstva cisterna s napisom tatranske mlieko. A v cisterne mlieko zo skoro najjuznejsej casti Slovenska z krav ktore podtatransku travicku nevideli ani na plagate.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Plny suhlas. Ale je iste, ze to nieje ten plyn, ktory tankujem do svojich aut ja ;)
Ten je oznaceny jednoznacne a nezamenitelne
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Ten nápis na cisterne je iba reklamný slogan. Verím tomu, že v Poľsku sa dá kúpiť aj kvalitný LPG, ale aj nekvalitný - ide o to, čo tí naši "pumpári" objednajú, potom, či ich budeme ako spotrebitelia bezhlavo tlačiť cenou do toho aby nakupovali čokoľvek, čo je aj pochybné, ale hlavne lacné (toto robíme aj v obchodoch) a zásadné je aj to v akej čistote sa udržiavajú autocisterny, výdajné nádrže a ako často a dobre sa odkaľujú a ako často sa menia a ako kvalitné sa používajú príslušné fitre v týchto zariadeniach. Prepytujem, že tiež mám vyskúšané, že ECO+ je ECO+, ale nechá si za to aj zaplatiť (a aj tak dobre, že je tu aj táto etalónová voľba) - a ak má niekto dlhodobú skúsenosť niekde inde kde je lacnejšie, nech dá vedieť a pošle foto filtra plynnej fázy po výmene, jazdeného napríklad na 1.SPS, DaliOil, VOMS, Tomegas, Jurki, Probugas, Slovnaft a pod. - radi posúdime. :fight:
Naposledy upravil/-a lllpppggg v 25.03.2020 22:24, upravené celkom 1 krát.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Reklamny slogan by to bol vtedy, keby tam bola znacka plynu. Ta tam vsak nebola, bol len napis "Gaz plynny dla domu i przemyslu".
Nic viac...usudok nech si urobi kazdy sam, ja si priemyselny propan-butan neprosim.

LPG zdar !
-viktor-
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.09.2014 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -viktor- »

Tak Google vravi, ze je to slogan tejto firmy:
http://gazol.pl/
Maju ho uvedeny priamo na titulke hlavnej stranky.
A klud, maju v ponuke aj autogas :) http://gazol.pl/autogaz/
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Tak som si dal trochu prace a aktualizoval clanok v mojom blogu. Doplnil som tam fotky z mojej praxe.
Ak ani fotky ktore som nafotil ja osobne nestacia ako dokaz, ze nieje plyn ako plyn potom uz koncim vsetky internetove diskusie.
Tych fotiek mam obrovske mnozstva, v najblizsich dnoch (tyzdnoch ?) prerobim ten clanok tak, aby som sa ani nahodou nedotkol poctivych predajcov. Nechcem, aby to vyzeralo ze som nejaky SNFT "agent", to urcite niesom. Len si pri tankovani LPG vyberam kvalitu lebo viem, ze sa to oplati...nechcem zazit to, co zazivaju obcas moji zakaznici (a priam NEZNASAM reci ako LPG nici motory...)
Odkaz na clanok tu, najdete tam aj foto tej cisterny o ktorej je rec
https://hatiar.eu/blog/71-na-kvalite-plynu-zalezi.html
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pán Hatiar - ale zase je to o tom, že súčasná doba produkuje šmejdy. Porovnajte si hrúbku drieku ventilov u Spartaka a nového Hjundaia.
Favorit s podtlakovým plynom bude jazdiť aj bez filtrov, nový systém s drahými vstrekovačmi a RJ na plyn aj benzín - dovi dopo.
DObre už bolo, Smerujeme do pekla, nielen s plynom ale aj s elektrikou a vlastne celou mobilitou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Oco, urcite s Tebou suhlasim. Nove auta uz ani zdaleka niesu tym, cim byvali. To je fakt a na tom nezmenime nic.
Ale pytam sa: Naco si tankovat do aut svisnstvo, ked je na trhu aj kvalita ?
Ja sa svojich zakaznikov, u ktorych na filtroch VIDIM, co tankuju zvyknem spytat:
Predstavte si, ze ste na púšti a doplazite sa do oazy, kde Vam niekto ponukne na vyber na napitie dva pohare vody. Jeden je cisty ako pramenita voda, druhy mútny ako bahnova voda. Ktory pohar si vezmete ???
Inymi slovami: Pokial si mozem vybrat volim kvalitu...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco a este dodaj kolko ze ta skodovecka zvladla kilomerov po frezovanie sediel ventilov, vybrusu klukovky, prevlozkovaniu atd,atd oproti tomu novodobemu auticku... ked sa hovori A,treba povedat aj B .
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano samozrejme ak A tak aj B a veru Shade 100 až 130 vydržal motor max. 100T km. Lenže k tomu treba povedať aj C - teda, že generalka toho motora sa dala urobiť na parkovisku pred panelákom a ventily som zabrusoval v pivnici v kočíkarni. A treba povedať ešte aj D Teda že v tých dobách sa 100t km najazdilo tak za 25 až 30 rokov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

keby si povedal 50, tak ani nemuknem, takto musim :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných