Ford Mondeo 2.0 duratec flexifuel - montaz LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Dobra lpg dielna Zilinu vyriesi za zakaznika. Zakaznik si ale samozrejme priplati
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kecas jako vzdy seven, este je schvalenie podla europskej normy a tam je daleko viac typov, co presne treba ti povie montaznik dopredu aj vybavovackou, aj cenou :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

co kecam ty kecas to iste.ved o tom som pisal.len inymi slovami.schvalit mu to schvalia len si priplati.
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

To áno montaznik má na to upozornil že mi dá komplet papiere a sám na obvodnom úrade mám dotiahnuť zápis do technicaku. Ale Žilinu nespomínal :zga27:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:-), ty si saso, pokial ma schvalenie podla retrofit EHK 115 do ziadnej ziliny sa jebat nemusi, ma to asi o 50e? drahsie ako u hromodne schvalenych typov, takze si to ani nevsimne

tu si najdi svoje auto presne...schvalenie ma vyse 9000 typov ;-)

http://www.doauta.sk/index.php?option=c ... 41&lang=sk
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

bajo len za seba a tragac vitara 2016 m16a 88kw, ked som este planoval tam dat lpg tak to slo nakomplet v ZV ze by som riesil aj ja len obv.urad. Splynovac mal byt brc, vsetko ostatne za mna mala poriesit dielna
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

bajo777 napísal: do ziadnej ziliny sa j*** nemusi, ma to asi o 50e? drahsie
:4090: :40bd: :40bd: to vsetko uz bolo spomenute netrebalo si koli tomu dvihat tlak :d :D lol
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja mam tlak ukazkovy, na vek a vahu az neuveritelny :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

V stredu som bol ná predbežnej kontrole pred montážou LPG vo firme čo to bude montovať. Zistili mi a aj ja som to postrehol predtým no nevenoval som tomu pozornosť že motor po zohriati na voľnobehu trošičku podtrhava, cuka proste vynecháva. Nevedeli čo môže byť príčinou. Vymenil som sviečky za Origo fomoco a aj cievky no naďalej to robí. V tej firme povedali že aj keď to pôjde na LPG bude cukat že to je problém auta a treba to odstrániť inak to nemá zmysel. Nestretli ste sa s tým?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urcite treba odstranit, lpg iba do auta v 100% stave, na plyne to bude iba horsie, to preco sklbe neviem povedat, az by to bola zjavna pricina, tak by to vedel aj ten co stal pritom, takze iba naspat do dielne a pozorne hladat chybu, cievky sviecky ok, to uz mas, stejne moze byt problem v zapalovani, este tam mas plno kablov, riadiacku...mechanicky problem dufaj ze nebude, ale byt moze, este mozes hladat chybu v dodavke paliva, na vacsinu veci treba ani ne velky vervajg, sak zmeram kompresiu taku/taku jak menim tie sviecky, volaky sprej v uhlovodiku pospricujem okolo motora az su korekcie moc od nuly pohnute, na nejaky el. problem obcas staci iba kropic na rastliny, diagnostika k tomu motoru sa hodi tiez, ani nemusi pisat chyby, len treba trosku mat sajnu co vidim v zivych datach :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Teraz som vybral sviečky či nieje okolo nich vlhko prípadne olej ...všetko suchucke cistucke. Kabeláž vyzerá v poriadku. Konektory som prestrekol prípravkom na vodivosť. Auto po pridaní akceleruje aj zrýchľuje bez akéhokoľvek zaváhania. Spotreba bez zmeny stále rovnaká 8,5 dlhodobo. Predošlé sviečky boli pekné opálené do hnedou biela ...suchucke akurát na zavitoch bol trošičku olej na každej ale iba minimum. Skôr taký zapečené kus ako čerstvý.
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Ďalší poznatok ...keď sa auto zohreje na prevádzkovu teplotu počuť od okolia prevodovky / možno medzi ňou a motorom dedukujem/ nepravidelný klepot. Je to pocut iba počas zohriateho motora a voľnobehu. Začínam si to dávať do súvisu s tým vynechávanim. Inak auto po pridaní ide bez anomálii. Či už naprázdno alebo v zábere. Po pridaní na volnobeh a počas klesania otáčok sa mierne rozrezonuje a pre ešte to do karosérie ale fakt iba mierne. Možno to má s niečím súvis. Podobne klepanie mi vydávala dvojhmota na diesli. No nepamätám či aj tam to vynechavalo. Otázka znie: môže mať zotrvacnik vplyv na občasné sklbnutie pri voľnobehu? Po vyslapnuti spojky sa to eliminuje ...by som povedal aj o 90%. Má benzínové Mondeo dvojhmotu alebo nie?
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Tak LPG namontované. Mám niečo cez 11tkm ide to famózne ...človek ani neregistruje prepnutie alebo pokles výkonu. Spotreba benzínu bola 8l a plyn mám 9-9,5 plus je tam primazavanie a pristrek paliva k LPG. Mám pocit že na cca 38l LPG to zoberie cca 5l benzínu. Je to môj odhad. Počítam že návratnosť bude dlhšia. Ďalej na zdrbal jeden že on primazavanie odpojil lebo mu to zasieralo sanie plus čo čítam veľa ľudí to vypína a dáva skôr pristrek benzínu ako lubrifikaciu.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných