Trasenie auta pri zaradenom D-cku na mieste

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinmroc
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.09.2015 17:26
Zdieľať na Facebook

Trasenie auta pri zaradenom D-cku na mieste

Príspevok od používateľa martinmroc »

Zdravim pani, mam Audi A4 B9, rok 2016 s prevodovkou S-tronic bohuzial mam tam problem ze ked stojim s autom na mieste a mam zaradene D,S, alebo R tak zacne dost neprijemne triast.

Uz som menil v servise silentbloky motora, ale nepomohlo to vobec.

Pocul som ze by to mohol byt dvojhmotny zotrvacnik. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Skús vymeniť dvojhmotu, možno to tiež nepomôže...

Ale tak teraz vážne: bol si v servise, teda predpokladám že tam bol aj nejaký personál, a ten personál, ak to nebol Dežo z valala, by mohol mať taký notebook s takým káblom, skrátene to budeme nazývať DIAGNOSTIKA. Keďže máš modernejsi šerblík, on má takú zásuvku na DIAGNOSTIKU, ale keďže máš AUDI, nebude to za 5€ (možno tam je problém) a nebude to za 2 minuty... Ak je to Dežo odniekiaľ z valala a nemá DIAGNOSTIKU, je potreba vyhľadať, a toto si veľmi dobre zapamätaj, VYHĽADAŤ SCHOPNÉHO AUTOMECHANIKA, SO SCHOPNOU DIAGNOSTIKOU A HLAVNE VEDOMOSTAMI...

Takže nič naslepo nevymienaj, ale začni SCHOPNOU DIAGNOSTIKOU...

Ak by si chcel ešte meniť niečo naslepo, tak aj vstrekovače môžu spôsobovať trasenie motora...
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Re: Trasenie auta pri zaradenom D-cku na mieste

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

martinmroc napísal:Zdravim pani, mam Audi A4 B9, rok 2016 s prevodovkou S-tronic
A mohol si aspoň napísať, aký megasuper agregát máš pod kapotou aj s vykonom, to veľa napovie o možných príčinách, takisto koľko kilometrov má ten supertajný agregát, nejakú zbežnú servisnú históriu...
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

A mozno keby zasiel ku Dezovi do valala tak by mu to zdiagnoszikoval za "5e" lepsie ako v servise ten personal co spominas,vsak Bumbo?
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Ja som tam napísal, že treba nájsť schopného mechanika so schopnou diagnostikou a vedomosťami... Nevravím, že Dežo z valala to nemôže byť... Je kopec šikovných chalanov, ktorý sa autám venuju v zasitych garážach aj kade-tade poskrývaný po humnách, po nociach študujú a učia sa a hľadajú nové poznatky, len ich treba nájsť...


Ale ľudia sú čím ďalej blbší, tu má chalan evidentne problém niekde medzi motorom a prevodovkou, ale on vymení silentbloky na motore ... Problém ostal, peniaze začali miznúť, a niekto zarobil... Ani motorizáciu nenapíše...

Ďalšiemu tečie karburátor na naftaku... videl som hada cúvať, žirafu grcat, ale karbec na DIESLI??
Normálne má skoro je.lo...

Škoda sa aj rozčuľovať nad ľuďmi, je to zbytočne... Bez základných údajov chcú fundovanu odpoved... Akurát ale dostanú trt... A pritom človek by mu aj pomohol, ale keď si prečítas niektoré príspevky, tak sa zmieša normálnosť, hnev, sarkazmus, irónia a vznikne príspevok hodný Šmolka na nezaplatenie...
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

lubos zimovcak napísal:Predpokladam, že diagnostika bola robená....
2- hmota je ťažko zistiteľna, neviem si predstaviť, že by pomohla diagnostika na MECHANICKÉ poruchy.... ale má to už vyše 200.000 km??

Asi najskôr zájsť do autorizovaného servisu.
Je to AUDI s črevami z koncernu, nie je to náhodou DSG prevodovka s iným názvom?? Veľa razy tu bol prezentovaný názor, že ako skvelo sa dá zdiagnostikovat DSG prevodovka...

Ale p. Zimovcak, osobne si myslím, že ísť na schopnú diagnostiku a vylúčiť chybu či už v manažmente riadenia prevodovky alebo motora je podstatne lacnejšie ako naslepo vymeniť 2-hmotu... Aj keď nie je vylucene že je práve ona na chybe celému problému...
martinmroc
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.09.2015 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinmroc »

Bumbo221 napísal:Skús vymeniť dvojhmotu, možno to tiež nepomôže...

Ale tak teraz vážne: bol si v servise, teda predpokladám že tam bol aj nejaký personál, a ten personál, ak to nebol Dežo z valala, by mohol mať taký notebook s takým káblom, skrátene to budeme nazývať DIAGNOSTIKA. Keďže máš modernejsi šerblík, on má takú zásuvku na DIAGNOSTIKU, ale keďže máš AUDI, nebude to za 5€ (možno tam je problém) a nebude to za 2 minuty... Ak je to Dežo odniekiaľ z valala a nemá DIAGNOSTIKU, je potreba vyhľadať, a toto si veľmi dobre zapamätaj, VYHĽADAŤ SCHOPNÉHO AUTOMECHANIKA, SO SCHOPNOU DIAGNOSTIKOU A HLAVNE VEDOMOSTAMI...

Takže nič naslepo nevymienaj, ale začni SCHOPNOU DIAGNOSTIKOU...

Ak by si chcel ešte meniť niečo naslepo, tak aj vstrekovače môžu spôsobovať trasenie motora...
Samozrejme diagnostika bola robena, ale nehadzalo to ziadnu chybu v suvislosti s tymto problemom.

Pre doplnenie informacii: Auto ma uz nabehane cez 200k, 7-st S-tronic, ale princip je asi ten isty ako DSG. Klasicky 2.0 Tdi s prednym nahonom a 105KW.

Ak poznate kvalitneho servisaka, ktory mi s tymto vie pomoct, budem len vdacny.
robin.robin
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.02.2005 22:50
Zdieľať na Facebook

Re: Trasenie auta pri zaradenom D-cku na mieste

Príspevok od používateľa robin.robin »

martinmroc napísal:Zdravim pani, mam Audi A4 B9, rok 2016 s prevodovkou S-tronic bohuzial mam tam problem ze ked stojim s autom na mieste a mam zaradene D,S, alebo R tak zacne dost neprijemne triast.

Uz som menil v servise silentbloky motora, ale nepomohlo to vobec.

Pocul som ze by to mohol byt dvojhmotny zotrvacnik. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem
Zdravim, podarilo sa to nejako vyriesit?
sortik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.06.2007 16:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sortik »

Mam tento isty model z rovnakeho roku. Pocet km 150 000. Problem mam rovnaky a to pomerne silne vybracie pri zaradenom D/R a zosliapnutej brzde. Vibracie sa objavuju iba za studena (cim je vonku zimsie tym je to horsie - trva dobru hodinu jazdy kym vibracie zmiznu). Vplyv na to ma este tlak na spojke. Cim je brzda menej zoslapnuta tym je na spojke nizsi tlak a pri tomto stave sa vibracie tiez neobjavuju.
Bol som v siestich servisoch a nakoniec 2x v audi.
Situacia je nasledovna. Soudruzi urobili niekde pri vyrobe chybu, audi to ma zaznamenane pod TPI 2050813/7 s tym ze sa jedna o nerovnomerny chod motora (dovod neni uvedeny) a spada to pod anrusenie komfortu a nic sa s tym neda robit.

Na internete je vela uzivatelov co ma tento isty problem napr. na motor-talk.de a audiworld.com je o tom rozsiahle forum kde vsetci dopadnu rovnako cize nijako. Audi od toho dava ruky prec a maju uplne nulovy zaujem to riesit.

Vela uzivatelov meni dvojhmotu ale nie kazdemu to pomoze. Co ma vsak na prekrytie problemu vplyv je mierne zvysenie otacok na volnobehu
lubyyyk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.12.2012 00:22
Zdieľať na Facebook

Re: Trasenie auta pri zaradenom D-cku na mieste

Príspevok od používateľa lubyyyk »

takze problem sa nepodarilo vyriesit?
mam uplne podobny problem, vsetko fakci jak ma pri jazde ale na mieste ked stojim a mam v R,D,S tak auto trasie, ked preradim do N tak netrasie.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Trasenie auta pri zaradenom D-cku na mieste

Príspevok od používateľa christiane »

lubyyyk napísal: 17.12.2022 06:45 mam v R,D,S tak auto trasie,
Klesnu otacky motora a vznika nerovnomerny chod.
bajus
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.12.2007 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Trasenie auta pri zaradenom D-cku na mieste

Príspevok od používateľa bajus »

Ahoj to trasenie si nevyriešil? Nakoľko mne to trasie tiež pro zariadenom D S R audi a 4 b9 110 kw s tronic
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rosabella2402 a 5 neregistrovaných