Seat Alhambra -kolisu volty na ukazovateli dobijania baterie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maroo33
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.02.2009 10:45
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra -kolisu volty na ukazovateli dobijania baterie

Príspevok od používateľa maroo33 »

Dobry den dufam ze som nazalozil temu ktora tu uz bola, ale nenasiel som potrebne odpovede. Mam Alhambru 4 1.9TDI, 85 KW, 4x4, v poslednej dobe mi casto vybija autobateriu a neviem prist na chybu. Vybija ju pomaly a priebezne tak za 2 mesiace je cista. Pocas jazdy mi kolisu volty na ukazovateli dobijania medzi 14 V a obcas to na tri sekundy vyskoci na 15V a potom to klesne spat na 14V ale to tej mojej baterke evidentne nestaci. Predtym mi to stale kolisalo medzi 14.5V a 15V.Prosim o rady na co sa mam zamerat? Alternator, uhliky alebo co? Dakujem
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Cico kľud [img]http://www.chatslang.com/images/shortcu ... ggling.png[/img]

Možných príčin vybíjania je veľa... Najprv nám teda napíš, či si si už robil aspoň nejakú základnú diagnostiku spotrebičov.. Kontrola odberov a pod...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vada na uhlíkoch by spôsobovala vypadávanie nabíjania,ak ide napätie nad limit bude problém z regulátorom
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Napätie má držať jak hluchý dvere....a 15V je aj tak cez limit.dakde je chyba a tiež by som to zmeral priamo na baterke aby bola istota ...to na začiatok a následne laborovať a preverovať regler a pod veci ukostrenie motora prechodové odpory a pod...A si myslím že ukazovateľ možno aj ukazuje OK ale tým že máš dačo z reglerom tak ju cez neho vybíja.omeraj kludový odber musíš mať max tak 20-30mA+-autobus
maroo33
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.02.2009 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroo33 »

Kamarat mechanik mi docasne pozical jeho novy alternator ktory dobija okolo 14.8 Volta a hlavne nekolise to od 14.00 V do 14.8 Volta. Moj stary alternator on skusil zrenovovat, uvidim zajtra co bude ukazovat a ako bude dobijat, skusime to aj zmerat a dam vediet. Len nahodou som na nete nasiel nove alternatory na Alhambru,Sharan 140A za 80 Eur.
maroo33
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.02.2009 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroo33 »

Tak to vyzera ze uz je to opravene, chyba vraj bola v reglery. Novy regler 45.50 Eura vymena gratis. Vyzera ze dobija to nejakymi 14.6 Voltami + minus autobus. Este to poriadne po tyzdni premeram a dam vediet ci je stale vsetko v poriadku, kupil som si uz aj merak tak dam vediet ci to aj v klude malo tych 20-30mA, lebo mne povedali ze vsetko ostatne je v poriadku. Bol by som velmi nerad ak by som v zime musel sadat do studeneho auta a este startovat cez kable.
maroo33
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.02.2009 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroo33 »

Doplnujem k tomu problemu ze regler po oprave asi tyzden znovu nedobijal tu bateriu spravne volty stale ne ukazovateli skakali od 10V do 15V. Nahneval som sa a kupil som novu autobateriu Bosh 100Ah 860A startovaci prud, stala sice 120 eur ale odvtedy alternator dobija vporiadku, volty nekolisu, a s prudom uz 6 mesiacov nemam ziadne problemy. Dakujem vsetkym za rady
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

Nesvietila / nepreblikovala ti kontrolka dobĂ­jania???
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

odkedy bateria sposobuje kolisanie dobijacieho napätia??? No nech som veverička ale niečo take realne nieje to ej reglerom bateria vykyvy dobijacieho napatia nikdy nepsosobovala ani nebude to realne na aute nieje možné.o dobijanie sa stará alteranátor a reguláciu dobíjaneho prudu ma an starosti regler a napatie pri volnobehu sa musi pohybovať od 13.8 do 14,5V.Novšie alteranátory maju zyvšené dobíjacie napatie ale žeby baterka robila také výkyky neexistuje baterka služi len na štartovanie a po naštartovaní si všetko preberie alternátor a bateria je len dobíjaná..nie toto neexistuje..tomu neverím
wirellesss25
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.07.2018 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wirellesss25 »

Caute, nejdem zakladat novu temu a preto sa Vas tu opytam,no hlavne podotykam,ze auto mam dva dni tak sa s nim este zoznamujem.. je normalne, resp je v poriadku, ked rano prve startovanie, teplota bola asi 7stupnov, tak za jazdy mi troska kolisalo dobijanie baterky na budiku.. ale odchylka bola od 14volkov len o kusocek potom sa zase rucicka vratila na 14v.. je to v poriadku? Alebo by to nemalo robit?
Mam alhambru 2008, 1.9 85kw.. dakujem za rozumnu odpoved
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ano dobijacie napatie je nieco cez 14V +-, mierne kolisanie moze byt sposobene kolisanim samotneho odberu, teda ako pises, ranny start sposobi vyrazny ubytok energie z baterie ktory sa snazi alternator hned pocas jazdy dobit a zaroven pokryvat vsetok odber pocas prevadzky auta. Ako to ktosi pisal ze bateria pocas jazdy nic nenapaja iba sa nabija nieje pravda, v spicke moze odoberany prud prekrocit menovity prud alternatora a vtedy bateria pomaha vykryt potrebny odber. Hlavne moderne auta maju vyrazne vyssie naroky na odber, vdaka vsakovakym elektronickym pohonom a obvodom a toto kolisanie preto moze byt vyraznejsie co moze zhorsovat este aj starsia bateria.
wirellesss25
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.07.2018 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wirellesss25 »

Super, dakujem ti za odpoved... ono to uz potom nerobilo... len vravim, bol to prvy ranny start a raz ukazoval budik 14v potom sa rucicka troska odchylila potom sa zase vratila a takto asi este 4x a potom to uz celu jazdu nerobilo.. odchylka mohla byt v +/- 1mm, proste asi ako je siroka rucicka...
baterka je nova...
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných