Audi A6 2013-2017 v benzíne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krokodilllll
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12.02.2020 18:54
Zdieľať na Facebook

Audi A6 2013-2017 v benzíne

Príspevok od používateľa krokodilllll »

Ako ste spokojný z benzinovou A6 sedan alebo combi-ročnik 2013 a mladšie modely. Dík za vaše skúsenosti recenzie.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

myslim ze zistit si to je velmi jednoduche... staci si pozistovat ake benziny sa tam montovali, respektive o ktory by si mal zaujem a uz len staci napisat do uja googla... ten ti velmi rychlo odpovie, ake kvalitne benzinove motory vyraba VW... ak by si chcel este DSG k tomu tak chutovka navyse :-\
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mal som kolegu, ten si nevie vynachvalit, 2.0 uz neviem ci TSI ci TSFI 2013 v A4, ale nevie si to vynachvalit odkedy to predal a nemusi dolievat olej jak do dvojtaktu, presiel na novsieho 2.0 bitdi passata v rope..... neviem ci nie z blata do kaluze ale zatial mu to jazdi, vraj ide jak z praku....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Audi A6

Príspevok od používateľa tom2014 »

Takze do audi A6 manual nepatri, je to managerska limuzina, aj ked niektori nebudu suhlasit je to tak. Cibo kolko mas skusenosti s DSG? Verim ze poznas jej princip fungovania...DSG je hodne hodne rozsirena prevodovka (aj v sluzobnych autach) a jej spolahlivost nevykazuje ziadne anomalie oproti inym automatom (kazdych 60 000 km vymenit olej a ide sa dalej). K benzinovemu motoru: velmi na vyber nebudes mat, najskor narazis na 3.0 TFSI a je to veeelmi konstrukcne zlozity motor. U nas sluzobny 3.0 TFSI rok 2013 ma aktualne tesne pod 400 000 km, jazdi bez problemov ale SERVIS VSETKO TAK AKO MA BYT PLATI TO FIRMA!!! Spotreba priemer 11,6 l. Pravidelny servis je fakt palka...neodporucam pre fyzicku osobu 3.0 TFSI. Ked to das na firmu... Ja odporucam do audi A6 overeny 3.0 TDI. Ano vzhladom k tomu ze kupujes ojazdenku tak radsej 3.0 TDI, budes mat vacsi vyber, aj tak to budu vacsinou firemne auta ale dovolim si povedat ze 3.0 TDI je lepsou volbou. Da sa uservisovat "jednoduchsie" ako 3.0 TFSI, no verim ze si pripraveny na platby zodpovedajuce managerskej limuzine. Hodne zdaru.
krokodilllll
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12.02.2020 18:54
Zdieľať na Facebook

A6 2013-2017 v benzíne

Príspevok od používateľa krokodilllll »

Tom dik za rozumnú odpoveď. Jazdil som A4 v nafte 8rokov-manual-a hodne si vytahala na opravy.. preto premyslam okrem ineho o vačšom A6 ale skusit ten benzin-nie je isté že nakoniec to nebude aj 3.0TDI... okrem A6 -mám v oku aj Subaru forester 4x4 2.5benzín alebo íst do tolko vychvalovaneho japonca Toyoty avensis 1.8 benzin-viem ze ta toyta je triedu či dve niššie-hladám niečo rodinné kedze 3deti-ale aj velky kufor-Combik alebo aj sedan by ušiel-tak škušam tu z realnych recenzii a skúsenosti-kedže u ujka Google si sice mozem pocitat o benzinoch v Audinach alebo Wolsfagen concerne motoroch-ale mechanik niesom a je to premna spanielska dolina-kazdý sme dobrý v niecom inom. Dik za pomoc pri Rozhodovaní sa -ročnikovo hladám niečo okolo 2015-2017.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

veru tak, benzin od grupy znamena istotu vacsich vydavkov jak tdi :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Audi v modeloch A6 ponúka v benzíne motory 2,0 2,8 3,0 4,0 kubatúry v rôznych modeloch rôzne kombinované z prevodovkami.Kdesi sa ešte objavi aj mechanické klasiky,ale väčšina sú už automaty.
A6 je už kategória ktorá je doslova naložená množstvom elektroniky,takže treba počítať že tomu aj zodpovedajú náklady ak sa niečo udeje,a u poruchy je vcelku jedno či je to malé či veľké,neradí sa medzi lacné,opravami určite nie.Takže ísť do kúpy neznámeho auta a ešte si pekelne všetko nepreveriť na 100% funkčnosť a históriu,môže byť aj celkom slušný kotrmelec.
Ja inú verziu verziu ako 2,0 pre tunajšie pomery a schopnosti servisu ani nevidím ko rozumnú volbu.Ak teda nejde o človeka ktorý finančným príjmom k danému autu patrí,tj dobre zarábajúci človek bez stropov.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Audi A6

Príspevok od používateľa tom2014 »

Este skusim takuto uvahu, audi a6 combi 2017 tiez bude nieco stat takze s financiami si ok, co tak skusit ist pozriet na cisto novy Renault Talizman combi. Davaju tam teraz aj benzinovy agregat 1.8 TCe a k tomu dvojspojkovy automat. Nove je nove, a velkostou je to priblizne audi a6 combi. Skus sa v tom previest, daj si to nacenit. Tu sumu co mas pripravenu na A6 2017 mozno bude treba len malicko navysit pripadne to nejak splatkovo prefinancujes. A mas nove auto. Za pokus to stoji. Hm?
Rudo100
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.12.2009 16:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rudo100 »

mám v oku aj Subaru forester 4x4 2.5benzín

Tak to bude asi USA verzia takze na to pozor...
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6

Príspevok od používateľa Kocman85 »

tom2014 napísal:Este skusim takuto uvahu, audi a6 combi 2017 tiez bude nieco stat takze s financiami si ok, co tak skusit ist pozriet na cisto novy Renault Talizman combi. Davaju tam teraz aj benzinovy agregat 1.8 TCe a k tomu dvojspojkovy automat. Nove je nove, a velkostou je to priblizne audi a6 combi. Skus sa v tom previest, daj si to nacenit. Tu sumu co mas pripravenu na A6 2017 mozno bude treba len malicko navysit pripadne to nejak splatkovo prefinancujes. A mas nove auto. Za pokus to stoji. Hm?
Audi A6 2017 vs Renault Talisman 2020 ??? to vážne ???
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

pre Kocman85

Príspevok od používateľa tom2014 »

Ja to nedavam na jednu uroven pozor! V prvej mojej odpovedi som sa striktne drzal audi A6, ale potom zadavatel dalej tvrdil ze moze to byt aj nizsia trieda preto ta moja uvaha o novom Renault Talizman combi 1.8 TCe s dvojspojkovym automatom. Takze ziadne Audi A6 vs Renault Talizman. Aby sme boli v obraze...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Subaru Outback je mojím horúcim kandidátom na tohtoročnú kúpu.

2.5 benzín 129kw je model určený pre EU, pre USA je dostupný aj 3.6, niektoré dovezené kúsky sa predávajú aj na Slovensku. Bol som sa previezť v jednom Outbacku a pýtal som sa predajcu ako to je s dostupnosťou dielov v prípade servisu tej Ameriky. Je možné, že bude len dlhšia čakacia doba, ale nie je to strašiak.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci stále sa tu píše o opici a banánoch, ale nie je to až také jednoduché a mali by ste na to pozerať trocha viac z výšky.
Ani to že mám na auto xy peniaze a že mám aj peniaze na jeho servis , neznamená , že to bude dobrá kúpa. Auto niekde potrebuje jazdiť a kvalitu komunikácií zadávatel nijako neovplyvní a rovnako neovplyvní ani morálku a správanie sa jeho okolia. :4012:
Takže je nezmysel si kúpiť Ferari ak viem že v mojom okolí sú cesty 4tej triedy a tiež je nezmysel kupovať Rolsa ak je pravdepodobné že mi ho podpália alebo inak poničia. :300f:
Zamysleli ste sa nad týmto niekto? Aby ste nedopadli ako chlapík od nás z roboty čo kúpil nejaké velké SUV a o tri dni mal dieru vo dverách od ťažného. (šuškalo sa že naschvál) :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Audi A6

Príspevok od používateľa tom2014 »

Oco13 prosim nie, aspon v tejto teme nie...ty kokso to ze nejaky polodebil neznesie ze niekto si kupil auto tak teraz my ostatni hor sa na felicie. Spamataj sa...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tom a ak si ťa nejaký velmi inteligentný lump vyberie za ciel svojho útoku (alebo tvoju rodinu) len kvoli tomu že sa prezentuješ autom?
A nie na felicie, aj ja som ju už opustil, ale šedé autá zapadajúce do priemeru , šedivé domy nevytrčajúce na ulici a oblečenie ktoré neupúta. Lebo naozaj velmi lahko je odrezať ruku ovešanú prsteňmi
Presne to isté čo Audi v 6ke , ponúka z koncernu aj Passat, Superb alebo nejaká loď od korejcov či japončíkov - a nevytrča krúžkami alebo hviezdou. (nerátam Lexus - to je tiež symbol)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných