215/60/R16

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maped246
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.02.2020 11:12
Zdieľať na Facebook

215/60/R16

Príspevok od používateľa maped246 »

Zdravím, hľadám letné pneumatiky v rozmere 215/60/R16 index 95H alebo vyšší v oblasti stredných značiek. Niečo ako napr. Hankook K125 Ventus Prime 3 alebo Fulda EcoControl HP 2. O niečo lacnejšie Kumho ecowing ES31 alebo Kleber Dynaxer HP4. Viete poradiť prípadne odporučiť inú značku. Bežný nájazd km, skôr uprednostním kontrolu/spotrebu/hluk.

dík
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

V odpovedi na problematiku pneumatík ti jeden napíše že sa mu pozdávajú také, druhý zase že onaké, ale v každom prípade to bude maximálne len niekoľko subjektívnych názorov. Takže štatisticky má výsledok ankety na takomto fóre minimálnu vypovedaciu hodnotu, moc by som sa na to nespoliehal. To už možno by bolo efektívnejšie na veľkom parkovisku pri nejakom obchoďáku osloviť niekoľko ľudí, ktorí majú podobne auto ako máš ty.
Sú ľudia ktorí sú presvedčení že všetky testy pneumatík sú tendenčné alebo sfalšované.
Ak by to tak bolo, tak potom ti už naozaj neostáva nič iné, len si vyberať podľa vzhľadu, že ktorý dezén sa ti na pohľad páči, no a samozrejme aj podľa ceny.
Ja osobne si myslím že tie vykonané testy pneumatík majú nejakú vypovedaciu hodnotu. Keď by som vyberal, pozrel by som si testy podobných rozmerov pneumatík ako potrebujem a podľa mojich priorít (vlastnosti na vode, hlučnosť) by som si vybral 2-3 dezény, no a z tých podľa ceny a osobných sympatií by som sa rozhodol pre jedny z nich.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Súhlasím s tým vyššie popísaným a preto som vždy po niekoľko hodinovom porovnaní skončil pri Conti.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No áno máš možno pravdu, Conti sú obvykle dobré, ale zase aj dosť drahé.
Ale mám jednu čerstvú skúsenosť.
V lete som dojazdil Premium Contact 2‎, boli naozaj dobré, neboli hlučné, brzdili výborne na suchu aj na vode, to som už musel silno dupať na pedál aby sa zaplo ABS.
Dostal som vtedy ponuku takmer zadarmo kúpiť skoro nové Falken ZIEX ZE914.
Doteraz som značku Falken nejazdil, mal som ju za ešte pod Matadorom. Obul som ich teda s vedomím že keď nebudem spokojný, bez výčitiek svedomia ich dám preč.
Ale napodiv som nezistil zásadný rozdiel voči tým Continentalom, som s nimi naozaj spokojný, sú tiché, dobré na vode, aj brzdia dobre.
Takže už som teraz opatrnejší v prípadnom odsudzovaní tých neprémiových značiek.
maped246
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.02.2020 11:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maped246 »

Pôvodne boli obuté Continental, ale ako bolo písané sú aj o dosť drahšie. Testy (ADAC) som prechádzal a Hankook vyzeral veľmi dobre až na správanie na vode. Fulda v nich nedopadla najlepšie. Testy na Kumho alebo Kleber neviem nájsť. Zatiaľ vyhráva Hankook + prezistím Falkeny.

dík
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Treba si v testoch pozerať nie len poradie, ale aj percentuálny rozdiel v sledovaných parametroch od najlepšej a najhoršej pneumatiky v teste.
Lebo pokojne to môžu byť len nejaké minimálne rozdiely medzi sledovanou pneumatikou a tou najlepšou, čo v praxi ani nemáš možnosť zistiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných